komsije

PAWLLE

Poznat
Poruka
7.866
kakve su vam komsije?Recimo moji su idioti mislim malo je reci idioti pisaju i seru oko kuce, jedno vreme su pisali u flasu i to prosipali niz krov i pravo komsiji u dvoriste,recimo imaju dzukelu i onda kad se ovaj isere govna bacaju kod mene, duzni su za struju recimo oko 1/2 miliona din., nerade nigde u stvari samo zena radi a ona sto zaradi to popije, cerka im se porodila i ostavila dete njima druga radi ali je malo retardirana jedan sim im je derpe drugi jos odoleva da bude normalan koliko moze, zena ima svoju cimerku mislim sve opsta ludnica ili za socjalne radnike PS nista nije izmisljeno :twisted:
 
Jesu li ti najbolje ili najgore komsije?Takve sam vidjela samo u filmovima.Moji od svega toga imaju dzukelu koja me mrzi i stalno mi postavlja zasjede da ne mogu proci ..
 
a moji bas zanimljivi ... Blagoja kad dodje pijan kuci cela ulica zna shta ce biti i izadje napolje ... Blagoja izvede zenu ,decu ,upali radio i igrajuuu ,igrajuuuu ..feshta
 
Moje komsije su pravo dobri ljudi...Sigurna sam da me u ovim nocnim satima ne ogovaraju na forumu!Vjerovatno spavaju kao sav posten,radnicki narod nase napacene zemlje!:lol::lol::lol:
 
Moji su uglavnom dobri.Bila je jedna porodica za koju se moglo reci da je pomalo cudna,bili su izrazito aljkavi,nepristojni,i bucni.Ziveli su u stanu pored mog,ali srecom otisli su.
 
Ja nemam srece samo sa komsijama iznad mene (ostali su ok). Preko dana se necuju, ali zato su nocu bucni: ususavaju, vuku stolice po podu bez tepiha itd. Da, i opuske redovno bacaju na nasu terasu.
 
Немам појма ко су ми комшије.
Доселио сам се пре пар година, и нисам још успоставио неки контакт.
Тражили су паре кад је требао кров да се закрпи, и то је то...
 
Jesu li ti najbolje ili najgore komsije?Takve sam vidjela samo u filmovima.Moji od svega toga imaju dzukelu koja me mrzi i stalno mi postavlja zasjede da ne mogu proci ..

Ovo je nesto najgore sto je moglo da nam se desi, a ovi ispod njih su isto pomalo retardi, i njima smeta dzukela posto im je bukvalno pored prozora i ta donja komsinica ga hrani, ***** im pored bunara iz kog piju vodu itd.i uopste nije za smejanje posto nema sanse da ikada odu iz komsiluka:twisted:
 
Vec napisah na nekoj slicnoj temi...ali ajd' da se pridruzim...
Sadasnje komsije skoro da ni ne znam a nikad nisam imala zelju da ih nesto blize upoznam...svi su u fazonu,vise vole da znaju sta se kuva u tudjem loncu nego leba da jedu...
A buduce komsije(jer se uskoro selim),su tako diiivni ljudi ali svi,ali i dalje sam vise za distancu...
 
Ma kakve komshije ljudi?U Japanu je sada trend da svaki clan porodice ima svoj apartman i da ukuchani i komshije uopshte ne vidaju, jer sve imaju, nemaju potrebu za komunikacijom.Jedna majka je rekla kako cerku nije videla vech citavih mesec dana, a da ne zna ko su joj komshije...:lol:
 
Jedno vece, sedimo sestra i ja u mom stanu na 6. spratu. Pola metra od nas, otvoren prozor. Kaze sestra: ''Jooooj, sto sam zedna!'' Taman da ustane da uzme vodu, dogodi se nesto bum tras... Upala nam ''s neba'' flasica ''voda voda'' kroz prozor. Pocele smo da se smejemo, mada nije bilo smesno, moglo je neku od nas u glavu da pogodi...

Sledece sto je sestra rekla je: ''Jooooj, sto mi se jede cokolada''. Ali nista vise nije upalo...;)
 
Naši su svi zaista fini ljudi. Živimo u kućama pa ne čujemo baš sve što komšije pričaju i da li vuku stolice noću, ali nema ni svađe ni zadrtog sveta. Ne družimo se mnogo međusobno, ali se uvek javljamo jedni drugima i bez problema pozajmljujemo ako nekome nešto treba. Imali smo samo jednu nezgodnu familiju, ali je komšija koji je privatnik otkupio i njihovu kuću, srušio je, i sad smo mirni. Taj privatnik ima dve kuće sa radnjama i to na dve strane ulice, obe kapije su stalno otvorene, velika džukela (vučjak) stalno šeta gore-dole, ali i ona je lepo vaspitana: niti laje niti koga dira, jedino ne da mačkama na svoju teritoriju.
I tako; jednog dana moraćemo prodati ovu kuću, a mene duša boli samo zbog ovog mirnog i pristojnog sveta...
Kuća moje mame je na drugom kraju grada u jednoj maloj uličici gde se baš svi poznaju. Nema šanse videti komšiju ispred kuće a da s njim ne popričaš, onda čuju i drugi pa i oni izađu "na divan", ako se nešto veliko radi, ko god može - pomogne, ako neko umre (skoro svi su stariji ljudi) svi idemo na sahranu. Donedavno je tu živeo i jedan čistokrvni nemac, žena mu je iz te ulice pa ga je ubedila da otkupe kuću njenih roditelja, sagrade novu i tu žive kada se penzionišu. On je kod nas zaista uživao, obožavao je da sa svakim popriča iako nije govorio srpski (sporazumevali smo se srpski, nemački, mimikom, rukama i nogama, pantomimom...) ali je bio srećan ko kuče u liftu.
Kod nas je valjda takva kultura da je komšija najbliži rod, pa ne mogu da razumem ljude koji ne poštuju komšiluk.
 
Komšija je bliži nego brat - jer je u blizini kad zatreba. Ako valjaju, distanca je potrebna (da se ne iskvare), ali bez preterivanja: dobar dan, kako ste, itd. Ako ne valjaju, najbolji lek je da prodaš stan nekom ko je još gori od njih, pa neka se lepo druže... ili poubijaju, šta im više godi. ps. Stvar je isprobana!
 

Back
Top