komsije

Moje komshije su antihristi.Bacaju djubre oko zgrade,po zgradi po liftu.sva sreca niko ne vrsi nuzdu po liftu i po zgradi,za sada.Jedna baba ispod mene,se zalila da moj pas lupa i mi kao dobro smiricemo psa....nista nismo uradili po tom pitanju posto pas nije ni lupao nego se baba zalila iz dosade i sad skoro je pitam dal chuje lupanje psa a ona kaze "neeeee,hvala vam smirili ste psa,sada se nista ne chuje"znachi luda baka skroz....ali nije zla.Ima jedna koja ima vuchijaka koji je kao dva teleta....vuchijak je super komshija ali gazdarica je totalni da ne kazem sta,kao veshtica neka samo se mrgodi,jadan pas(zaista je jadan pored njih)....
neki ludi brachni par sa treceg sprata....tek su oni zeznuti u mozgu i pored njih neke karakondzule takodje,uzas....pa jedan ludak sa 6-og.....kuku lele......
ali ima i dobrih koji mi ulepshaju dan kada ih sretnem :)
a jedna baba iz ulaza pored stalno sedi ispred zgrade na klupi i mora sve da zna i da vidi,ne mogu ni da prosetam psa ni da odem u prodavnicu a da se ona nesto ne zainteresuje za moje poslove.....a pritom je teeeeeshki baksuz kome sve smeta,ali bas sve....
Sve mogu da progutam,ali to bacanje djubreta svuda.....uhhhhh
 
U mojoj zgradi su 82 stana to kada se pomnozi sa (prosjecno) 3 clana u svakoj porodici dobijete opsti haos. Ne zna se ko pije a ko placa. Jedna cetvrtina zgrade se medjusobno tuzila (zbog kucica, macic, preglasne muzike i sl), druga cetvrina se medjusobno pobila, treca su narkomani, alkoholicari i sl ..... a ono malo normalnih sto ima su prolupali pored ovih budala ...
 
Naši su svi zaista fini ljudi. Živimo u kućama pa ne čujemo baš sve što komšije pričaju i da li vuku stolice noću, ali nema ni svađe ni zadrtog sveta. Ne družimo se mnogo međusobno, ali se uvek javljamo jedni drugima i bez problema pozajmljujemo ako nekome nešto treba. Imali smo samo jednu nezgodnu familiju, ali je komšija koji je privatnik otkupio i njihovu kuću, srušio je, i sad smo mirni. Taj privatnik ima dve kuće sa radnjama i to na dve strane ulice, obe kapije su stalno otvorene, velika džukela (vučjak) stalno šeta gore-dole, ali i ona je lepo vaspitana: niti laje niti koga dira, jedino ne da mačkama na svoju teritoriju.
I tako; jednog dana moraćemo prodati ovu kuću, a mene duša boli samo zbog ovog mirnog i pristojnog sveta...
Kuća moje mame je na drugom kraju grada u jednoj maloj uličici gde se baš svi poznaju. Nema šanse videti komšiju ispred kuće a da s njim ne popričaš, onda čuju i drugi pa i oni izađu "na divan", ako se nešto veliko radi, ko god može - pomogne, ako neko umre (skoro svi su stariji ljudi) svi idemo na sahranu. Donedavno je tu živeo i jedan čistokrvni nemac, žena mu je iz te ulice pa ga je ubedila da otkupe kuću njenih roditelja, sagrade novu i tu žive kada se penzionišu. On je kod nas zaista uživao, obožavao je da sa svakim popriča iako nije govorio srpski (sporazumevali smo se srpski, nemački, mimikom, rukama i nogama, pantomimom...) ali je bio srećan ko kuče u liftu.
Kod nas je valjda takva kultura da je komšija najbliži rod, pa ne mogu da razumem ljude koji ne poštuju komšiluk.


I kod nas nekad bese ovako, sve dok se ovi nesrecnici ne doselise....:cry: Gledas svoja posla ko hoce lepo, lepo ko ne pa i ne mora, svako na svoju stranu...Nije greda :lol: Ali sta sa ovima koji namerno iritiraju, svesno provociraju i svakodnevno ti zivce pomeraju?:evil:
 
Kod nas u zgradi non stop neko renovira stan. Da covek prosto poludi. Moja beba ima 4,5 meseca i ne znam dal je sastavila pola meseca normalnog sna.Jadnicak. Non stop iskljucuju struju vodu -kad se kome cefne. Nikoga ne obavestavaju. Kad ne mogu da sterilisem flasice za bebu i da joj podgrejem mleko prosto mi dodje da odem kod tih idijota i da ih bacim sa terase. Komsija 2 sprata iznad mene stalno bije svoju zenu. Svadjaju se ko blesavi, ovaj urla, a ona zapomaze.
Ima jos jedan deda koji obozava da urla kad prica na telefon da ga sve komsije cuju. Valjda tako leci svoje malogradjanske komplekse. Dodje mi da se preselim zbog kojekakvih idijota. A tek ovi sa kucicima - strasno. Pustaju ih da laju po ulazu ko nenormalni i nocu i danju da ne moze niko da spava od njih.
Mnogo mi je zao sto sam se iz mirne zgrade preselila u ovaj zoloski vrt :cool:.
 
stvarno te zalim ,i mi imamo dzukelu koja non-stop laje kao i njen gazda sve u svemu odvratno, moram ih snimiti i okaciti you toube:mrgreen:

Eh da je samo jedna:roll:, onaj rot - tele,a ne kuce - laje ko lud, da ti se krv sledi u zilama kad pocne da odzvanja u hodniki. Posle krenu i ostali. Strasno. Puna zgrada kuckara. Ja stvarno nemam nista protiv pasa - obozavam ih, ali ne moze da se spava ni danju ni nocu, a i bebu mi plase kad tako ludacki laju8)
 
Kod nas u zgradi non stop neko renovira stan. Da covek prosto poludi. Moja beba ima 4,5 meseca i ne znam dal je sastavila pola meseca normalnog sna.Jadnicak. Non stop iskljucuju struju vodu -kad se kome cefne. Nikoga ne obavestavaju. Kad ne mogu da sterilisem flasice za bebu i da joj podgrejem mleko prosto mi dodje da odem kod tih idijota i da ih bacim sa terase. Komsija 2 sprata iznad mene stalno bije svoju zenu. Svadjaju se ko blesavi, ovaj urla, a ona zapomaze.
Ima jos jedan deda koji obozava da urla kad prica na telefon da ga sve komsije cuju. Valjda tako leci svoje malogradjanske komplekse. Dodje mi da se preselim zbog kojekakvih idijota. A tek ovi sa kucicima - strasno. Pustaju ih da laju po ulazu ko nenormalni i nocu i danju da ne moze niko da spava od njih.
Mnogo mi je zao sto sam se iz mirne zgrade preselila u ovaj zoloski vrt :cool:.

Menjaj, prodaj, useli im neku barabu, pa da vide šta je galama.
 
kod mene ima svakakvih od dobrih do loshih ( skotova ) !!!
dobar pr. Komshinitza u stanu do mene ... ona je zakon zhena , i s njom uvek mozhe da se pricha :) !!!
losh pr. Komshija prekoputa mene ... par puta dok sam svirao mi je pretio da ce me baciti sa terase !!!
a ujutru kad kine , probudi CELU zgradu !!! smrdljiva skotina !!!
 
kod mene ima svakakvih od dobrih do loshih ( skotova ) !!!
dobar pr. Komshinitza u stanu do mene ... ona je zakon zhena , i s njom uvek mozhe da se pricha :) !!!
losh pr. Komshija prekoputa mene ... par puta dok sam svirao mi je pretio da ce me baciti sa terase !!!
a ujutru kad kine , probudi CELU zgradu !!! smrdljiva skotina !!!

I baba iznad mene tako kija i to po 6 puta. Mi umremo od smeha :D
 
Ja sam imala slicnih problema sa komsijom ispred mene sa terase bacao i svasta radio meni u dvoriste.Bogat covek ,kuca na sprat soba dole soba gore,a ima i terasu. Resila problem tako sto sam napravila vecu i visu kucu i blokirala mu domet u moje dvoriste.A preko puta nedaj ih boze,niko nije mogao doci kod mene odmah snimaju i tu su.Onda ozene sina,a moj sin im overi snaju i sad cute.Ja sam vise za varijantu najavi se pa ako mogu druzit cemo se.Uglavnom nemam vise komsijski problema.
 
Немам појма ко су ми комшије.
Доселио сам се пре пар година, и нисам још успоставио неки контакт.
Тражили су паре кад је требао кров да се закрпи, и то је то...

I nama trazili pare, dobili pare, a sada niti novog krova niti para nazad:evil:
 
Pomalo neorganizovani, ali manje vise ok.

Nego kod mojih roditelja u zgradi komsija preko puta njih imao kablovsku koju nije placao, pa ga ovi iskljucili, a on pametan otkacio moje sa kablovske, a sebe nakacio na divljaka:shock:
Pa komsinica iznad sisala muza, dlake bacila kroz prozor, a one zavrsile kod mojih na sporetu.
A jednom sam cak na simsu nasla i dnevni ulozak, pa onda kako nekome sta ostane od rucka,on to pravo kroz prozor, tako da su im roletne cesto bile masne:evil:
Sve u svemu ima dosta pacijenata.
 
A, pa ovo je bila prava vojnicka sredina! Komsija zastavnik u penziji (Bod da mu dusu prosti) svako vece dezurao ispred zgrade da ustanovi da li postujemo raspored za zakljucavanje zgrade i udarao nam minuse. Onda je uveden interfon, mucenik izgubio svoju svrhu i otputovao na onaj svet. E, pa sad zamislite njega puta 15!
Njihove gospodje, koje su ih nadzivele nemaju drugu zabavu do guranja nosa u sve i svasta, a onda ispiraju pogana usta svim i svacim. Jasno stavih do znanja da se to nece tolerisati i da se vise u te svrhe ne mogu izgovarati na hitne slucajeve (nestalo secera, ulja, mleka, kafe) i postadoh neprijatelj br.1! Svaki dan nalazim u sanducetu ceduljice ("dete ti place!", "ne ostavljaj svoj tepih ispod mog prozora" - ma ko bi ga drugi ostavio, nego ja?????? i sl.).

Sledeca scena ovog horora je komsinica koja u stanu ima dzukeletinu i neke silne macke, to tako smrdi da je neizdrzivo, macije buve su se rasirile svuda, stalno pokusavamo da resimo problem, ali je nemoguce dokle god ona svoje macke ne dovede u red, svega mi prvi put u zivotu sam nekoga prijavila inspekciji, ali je vrag odneo salu. U svakom slucaju, i dalje neizdrzivo smrdi.

Komsija preko puta me stalno mrko gleda, uopste ne znam zasto. Posto ne mogu da ih pobedim, sada se zabavljam i uzivam da pravim male sitne pakosti koje ih nerviraju - nista bitno, tek onako. Pa da vidimo ko ce duze.....
 
Evo neki klinci, pijani, pevaju. Dečaci pevaju Jesen u meni. Pobila bih ih. Zašto se sva pijana decca iz kraja okupljaju na igralištu kod mog prozora i galame? Kao da je jedino igralište u kraju. Valjda im se čini da je najudaljenije od zgrada, ali sve se tako uje kao da su mi u sobi. Moroni.
A prave komšije ne poznajem najbolje. Ima finih, ali ima onih radoznalih. Šta nagoni nekoga da zadire u intimu nekoga ko ga se netiče zapravo? Dosada. Glupost.
 
danas sam bio svedok mojih komsija ali ne namerno ****** kad se sve vidi i cuje elem da ne duzim cujem ti ja curi voda sa terase kad ono mali se usro a oni peru dole, pre neki dan ga drzali golog na terasi, valjda ga ucili gde treba da njake:thumbdown:
 

Back
Top