ŠTA BI TI URADILA DA SI NA MOM MESTU?

Djindjin Li

Početnik
Poruka
33
12 godina sam u " srećnom" braku.
Imamo predivno dete.
Nedavno sam otkrila da je on već nekoliko godina u vezi sa ženom svog najboljeg prijatelja.
Šta biste uradile da vam se ovo desi ?
Molim one koje žele da odgovore "meni ovo nikad ne može da se dogodi" - da se unapred uzdrže i odustanu od diskusije.
 
12 godina sam u " srećnom" braku.
Imamo predivno dete.
Nedavno sam otkrila da je on već nekoliko godina u vezi sa ženom svog najboljeg prijatelja.
Šta biste uradile da vam se ovo desi ?
Molim one koje žele da odgovore "meni ovo nikad ne može da se dogodi" - da se unapred uzdrže i odustanu od diskusije.

Užas jedan.
Da mi se desi tako nešto verovatno bih bila sasvim slomljena, pošto je to strašna izdaja. Mislim da ne bih imala snage da se raspravljam, već bih se samo pokupila i otišla.
Jako mi je žao.
 
12 godina sam u " srećnom" braku.
Imamo predivno dete.
Nedavno sam otkrila da je on već nekoliko godina u vezi sa ženom svog najboljeg prijatelja.
Šta biste uradile da vam se ovo desi ?
Molim one koje žele da odgovore "meni ovo nikad ne može da se dogodi" - da se unapred uzdrže i odustanu od diskusije.

On je los covjek!
Prevara je nesto sto se svakom moze desiti..........zena ako to zeli moze zavesti bilo kog muskarca, bez obzira da li je zauzet ili ne, a on, koliko god tebe da voli moze pokleknuti, jеbiga, covjek je, greske se desavaju!
Ali on krеse ribu najboljeg prijatelja, a to samo govori da je stoka!
Mislis li da te zasluzuje?
Imate dijete.........to je problem.........:cry:
 
On je los covjek!
Prevara je nesto sto se svakom moze desiti..........zena ako to zeli moze zavesti bilo kog muskarca, bez obzira da li je zauzet ili ne, a on, koliko god tebe da voli moze pokleknuti, jеbiga, covjek je, greske se desavaju!
Ali on krеse ribu najboljeg prijatelja, a to samo govori da je stoka!
Mislis li da te zasluzuje?
Imate dijete.........to je problem.........:cry:

zaboravila si josh jedan mali detalj, on je kreshe nekoliko godina!!!!!!!!!!
 
12 godina sam u " srećnom" braku.
Imamo predivno dete.
Nedavno sam otkrila da je on već nekoliko godina u vezi sa ženom svog najboljeg prijatelja.
Šta biste uradile da vam se ovo desi ?
Molim one koje žele da odgovore "meni ovo nikad ne može da se dogodi" - da se unapred uzdrže i odustanu od diskusije.

Зависи од тога шта бих осећала према њему, шта он према мени, која би наша очекивања од даљег живота била, да ли би он био спреман све да прекине и да се добро помучи око поновног успостављања поверења, да ли бих ја имала снаге да опростим и пређем преко свега, да ли ме је брак са њим испуњавао у свему до тренутка сазнања о превари, да ли сам била задовољна њиме и нашим животом пре тог сазнања, зависи од врсте његовог односа са том рибом и од визије даљег евентуалног односа са њом, да ли је то била љубав или крес шема, зависи од мог и његовог материјалног стања, од процене колико би промена начина живота (развод) утицала на дете, од тога да ли бих ја могла да наставим квалитетан живот са њим, да ли бих имала емотивне снаге да преболим или емотивне снаге да се разведем, да ли бих имала подршку породице, пријатеља за било шта што одлучим...
У крајњем случају зависи од тога шта бих ЈА у ствари желела од живота и од брака!

Значи, толико фактора утиче на доношење било какве коначне одлуке, да је врло незахвално бубнути с неба па у ребра - развела бих се, или самоуверено и великодушно одвалила да бих опростила..
Исувише је то тешка ситуација да би ишта било црно-бело, и да би ишта могло да се преломи преко колена.
 
ja samo znam da bi pipi oči isplakala =)

jbte koja ružna priča.. =(
razvedi se, nemoj ništa da afektiraš i izbacuješ mu stvari
nego nađi super advokata
i uzmite mu sve pre nego što se osvesti

nekoliko godina.. sisa od čoveka..
bas tako
nit izbacivanje nit odlazak od kuce nego kod advokata:!:
ako npr izadjes to znaci da se odrices svega
a sad ti mozda materijalne stvari izgledaju nebitno medjutim kad prodje prvi sok i kad se suocis sa finansijskim problemima kajaces se za impulsivne postupke
inace sta da ti kazem,ovo je jedna od prevara koje ne zasluzuju oprostaj,taj covek nema postovanja ni prema kome,nekoliko godina pa jos zena prijatelja(pretpostavljam da ste se vidjali svi zajedno,porodicna druzenja i to-fuj)
 
Зависи од тога шта бих осећала према њему, шта он према мени, која би наша очекивања од даљег живота била, да ли би он био спреман све да прекине и да се добро помучи око поновног успостављања поверења, да ли бих ја имала снаге да опростим и пређем преко свега, да ли ме је брак са њим испуњавао у свему до тренутка сазнања о превари, да ли сам била задовољна њиме и нашим животом пре тог сазнања, зависи од врсте његовог односа са том рибом и од визије даљег евентуалног односа са њом, да ли је то била љубав или крес шема, зависи од мог и његовог материјалног стања, од процене колико би промена начина живота (развод) утицала на дете, од тога да ли бих ја могла да наставим квалитетан живот са њим, да ли бих имала емотивне снаге да преболим или емотивне снаге да се разведем, да ли бих имала подршку породице, пријатеља за било шта што одлучим...
У крајњем случају зависи од тога шта бих ЈА у ствари желела од живота и од брака!

Значи, толико фактора утиче на доношење било какве коначне одлуке, да је врло незахвално бубнути с неба па у ребра - развела бих се, или самоуверено и великодушно одвалила да бих опростила..
Исувише је то тешка ситуација да би ишта било црно-бело, и да би ишта могло да се преломи преко колена.
kakvo poverenje i kres sema helen posle prevare od nekoliko godina
nema!!to je previse za bilo koga
ja sam prva za oprostaj ali postoje ipak uslovi za to
 
12 godina sam u " srećnom" braku.
Imamo predivno dete.
Nedavno sam otkrila da je on već nekoliko godina u vezi sa ženom svog najboljeg prijatelja.
Šta biste uradile da vam se ovo desi ?
Molim one koje žele da odgovore "meni ovo nikad ne može da se dogodi" - da se unapred uzdrže i odustanu od diskusije.

Nisam zensko ali....zaje.bana situacija.
Najlakse je reci, ma izbaci mu stvari, ma odseli se, ma razvedi se, ma pucaj u njega i spali ga...
Ovo nije samo prevara, ovo je malo teze od toga jer on je u VEZI nekoliko GODINA i to sa zenom najboljeg PRIJATELJA.
Najbolje ti je da porazgovaras sa njim, ali najpre da se izbesnish da bi u tom razgovoru bila racionalna.
A onda....milslim da ti je Hellen dala neke parametre od kojih ce zavisiti tvoja odluka.
U svakom slucaju, situacija jeste mucna, a tvoja odluka zavisi od mnogo faktora koje mi ne znamo.
Ja bih manje paznje posvetio tome kako i zasto, a vise tome da li je on zaljubljen u tu zenu, zasto to nije rekao ranije i sta je sada najbolje resenje za oboje
 
12 godina sam u " srećnom" braku.
Imamo predivno dete.
Nedavno sam otkrila da je on već nekoliko godina u vezi sa ženom svog najboljeg prijatelja.
Šta biste uradile da vam se ovo desi ?
Molim one koje žele da odgovore "meni ovo nikad ne može da se dogodi" - da se unapred uzdrže i odustanu od diskusije.

Пропустила сам да одговорим најконкретније на питање шта бих урадила:
Урадила бих то да бих послала дете код бабе и деде на неколико дана, поставила мужа за кухињски сто преко пута и сели бисмо и разговарали...па док нешто не решимо не бисмо напуштали преговоре (ко они кардинали кад бирају папу)...
 
kakvo poverenje i kres sema helen posle prevare od nekoliko godina
nema!!to je previse za bilo koga
ja sam prva za oprostaj ali postoje ipak uslovi za to

Не знам, ја сам ипак увек за то да не реагујем на прву лопту повређеном сујетом (а то боли, јако боли, знам), него да ипак покушамо да обоје ставимо карте на сто и да видимо заједно шта и како даље... да кажемо јендо другоме СВЕ што имамо...па да видимо колико смо спремни да спасавамо брак и да правимо компромисе.

Уколико је потребно укључила бих и брачно саветовалиште или психотерапеута. Не бих одмах одустала од брака, претпостављам...(опет, зависи од свих оних чинилаца које набројах)...
 
Advokat i to neki najbolji(mogu da se raspitam ko je dobar za razvode) i bukvalno da ga unistis,jer ovo je jedna od retkih situacija koja se neoprasta(ukoliko je stvarno istina da se oni vidjaju,nadam se da si proverila)
I nema ono,zao mi je,on je otac moga deteta itd...Znaci materijalno ga masakriraj,pa da vidimo sta ce onda...Nemoj da dozvolis da se izvuce i za 3 meseca nastavi svoje aferice...Neka pati i do dugo i mnooogo,da ne zna gde mu je dupe,a gde glava...Muskarce najvise boli kada su bespomocni ...
I potrudi se da saznas za sve cake,jer ih ima,veruj mi...Najbitnije je da se ti materijalno obezbedis da bi mogla da izdrzavas dete,jer ono naravno ostaje sa tobom..Zar ne?
 
ja ne znam kakve ste vi zene ajkule
kad bih ja dosla do razvoda mislim da bih bila toliko tuzna da mi osveta poput materijalnog unistavanje ne bi padala na pamet,imala bih preca posla->da lecim svoje srce
razvod treba da se izvede dostojanstveno,jos su tu i deca mozda i da uzme ekskluzivno pravo na decu? :roll:
edit:a sto vise imas dostojanstva on ispada veca svinja;)
 
Koliko ja ovde shvatam ..brak po svaku cenu ?
Brak , braka radi ?

Претпостављам да питаш мене.
Уколико тај брак постоји само формално, уколико је све друго што нас везује нестало, онда не би имало смисла настављати га.
А уколико је та афера једино што нас раздваја - онда би имало смисла покушати да се бори за тај брак.

То је бар моје виђење, не мора да буде свачије.
 
ja ne znam kakve ste vi zene ajkule
kad bih ja dosla do razvoda mislim da bih bila toliko tuzna da mi osveta poput materijalnog unistavanje ne bi padala na pamet,imala bih preca posla->da lecim svoje srce
razvod treba da se izvede dostojanstveno,jos su tu i deca mozda i da uzme ekskluzivno pravo na decu? :roll:

И ја хтедох то рећи.
Сваки вид освете, нарочито преко новца или деце...мени делује деградирајуће.
 
Kazes 12 godina srecnog braka a od toga nekoliko on ima drugu...znaci li to da ti to nisi primetila i da si zaista bila srecna svih 12 godina!?Ako sam dobro razumela saznanje je pogorsalo brak...
Moj odgovor je:ne znam!
Ali cu ukratko ispricati jednu pricu,koja moze da koristi..
Moja prijateljica je deset godian u braku.Dvoje dece.Imaju love,stanove, lokale.Ona je iz jednosobnog vlaznog stana uletela u dupleks na Vracaru i tako...Voli svog muza,iskreno i zahvalana mu je na zivotu koji joj je omogucio.Pre tri godine smo skupa bili na jednoj svadbi..i sve bese ok..u nekom trenutku opustanja on joj priznade strasnu istinu:da ima sina!Ona mu u prvi mah rece:Ne se..!ipijana budalo...Oni inace imaju dve kcerke!
On poce da se kune,i sve joj lepo isprica od a do s.Sina mu je rodila njegova kombinacija sa kojiom je bio i pre braka,on ga je priznao,porodio ih je isti lekar-njegova veza,kupio joj je stan na Nbgd,opremio,malog izdrzava,nju je zaposlio...
Ona je prvo plakala,pa histerisala,pa razbijala po kuci,pa ga kao ostavlajla,pa mu pretila....a onda je on nakon dva dana rekao:Vidi,lepo sam ti sve priznao,ti sad ili se pomiri sa tim,ili ajde..put pod noge pa kod mame...
Ona sede,stavi prst na celo i razmisli:nista joj ne fali,sve ima,postojanje druge zene i deteta nije osetila ni finansijski ni emotivno,bili su srecni..i resila je da ostane.
Prevazisli su bolnu istinu..ona zna da on vidja svoju drugu porodicu ali ne zna kada,on je za nju recimo tada na poslu...u gradu,na treningu...
Eto..
Sada kad razmislim o tome(tada sam mislila da bez pogovora treba da ga ostavi,muska svinja,kreten,smrad...)pametno je uradila.Sada bi bila gora slepica nego pre udaje,sa decom,koju joj ne bi dao lako jer je uticajan i ima veze i vezice,a druga bi se sirila u njenom stanu koji je sa njim stekla...

Razmisliti dobro dakle:-)
 
Advokat i to neki najbolji(mogu da se raspitam ko je dobar za razvode) i bukvalno da ga unistis,jer ovo je jedna od retkih situacija koja se neoprasta(ukoliko je stvarno istina da se oni vidjaju,nadam se da si proverila)
I nema ono,zao mi je,on je otac moga deteta itd...Znaci materijalno ga masakriraj,pa da vidimo sta ce onda...Nemoj da dozvolis da se izvuce i za 3 meseca nastavi svoje aferice...Neka pati i do dugo i mnooogo,da ne zna gde mu je dupe,a gde glava...Muskarce najvise boli kada su bespomocni ...
I potrudi se da saznas za sve cake,jer ih ima,veruj mi...Najbitnije je da se ti materijalno obezbedis da bi mogla da izdrzavas dete,jer ono naravno ostaje sa tobom..Zar ne?

+ ubaci mu u dzep plutonijum da se skotina ozrachi pa da dobije radijacijsku bolest od koje ce da se raspada greshan i u mukama umire bar tri meseca ...onako ekonomski unishten.
I da...negde pred kraj se popi.shaj po njemu :roll:
 

Back
Top