A Clockwork Orange (paklena pomordza)

Prvi put sam ga gledao 2003 i nije mi bio nesto...
Pre godinu dana drugar mi preporuci isti taj film jer mu je u medjuvremenu postao omiljen.
Ja reko aj da ga odgledam mozda promenim misljenje... kad ono katarza... Tad shvatih da ovaj film nije za gledanje tek onako nego predstavlja Kjubrikovo legendarno delo !!!
Sto se tice Kjubrika opet taj isti drugar tvrdi da je najbolji reziser svih vremena mada se bas i ne slazem sa tim ali u svakom slucaju covek je jedan od najboljih ali nikako broj 1.
P.S. Zanimljivo mi je kod Kjubrika sto nikada nije dva filma radio sa istim glumcem nego je uvek trazio nove sto je redak slucaj sa ostalim rediteljima koji uvek rade sa proverenim glumcima
( Tarantino, Skorsese...)
E da ne racunam Puteve slave i Spartaka jer Spartaka prvo nije radio Kjubrik nego je naknadno dosao kao zamena nekom sabanu koji se nije slagao sa Kirkom Daglasom.
 
Prvi put sam ga gledao 2003 i nije mi bio nesto...
Pre godinu dana drugar mi preporuci isti taj film jer mu je u medjuvremenu postao omiljen.
Ja reko aj da ga odgledam mozda promenim misljenje... kad ono katarza... Tad shvatih da ovaj film nije za gledanje tek onako nego predstavlja Kjubrikovo legendarno delo !!!
Sto se tice Kjubrika opet taj isti drugar tvrdi da je najbolji reziser svih vremena mada se bas i ne slazem sa tim ali u svakom slucaju covek je jedan od najboljih ali nikako broj 1.
P.S. Zanimljivo mi je kod Kjubrika sto nikada nije dva filma radio sa istim glumcem nego je uvek trazio nove sto je redak slucaj sa ostalim rediteljima koji uvek rade sa proverenim glumcima
( Tarantino, Skorsese...)
E da ne racunam Puteve slave i Spartaka jer Spartaka prvo nije radio Kjubrik nego je naknadno dosao kao zamena nekom sabanu koji se nije slagao sa Kirkom Daglasom.
spartacus
paths of glory

kirk douglas... ;)
 
Paklenu pomorandzu sam gledao prvi put kada sam imao 13 godina i sagledana is tog ugla izgledalo mi je kao film o ulicnim bandama tog doba, ali kasnije kada sam ga gledao svaki put sam shvatao nesto novo sto je Kjubrik hteo da kaze i postao sam opsednut tim filmom.
Procitao sam knjigu ali ne mogu da je poredim sa filmom jer Kjubrik spada u moje omiljene rezisere a i knjige na drugaciji nacin objasnjavaju neke stvari
Odiseja je film koji me svaki put ostavi bez teksta a Full metal jacket jednostavno spada u najbolje 'ratne' filmove ikada stvorene.
Covece, umalo da zaboravim na isijavanje sa genijalnim Dzek Nikolsonom, film zbog koga sam imao nocne more dugo vremena i najbolji horor film koji sam gledao
R.I.P Stanley Kubrick
 
Šta reći!? Nezaobilazno remek delo sa ogromnom simbolikom. Pogledajte samo okruženje u filmu, sve izgleda kao da je u budućnosti ali ne tako dalekoj. Kao da je to budućnost do koje samo što nismo stigli. Na odličan način je prikazano kako društvo i sistem utiču na psihu pojedinca.
 

Back
Top