Kada sin komanduje ocu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

brbljiva_kisa

Aktivan član
Poruka
1.385
Vec sam dugo na Forumu, pa me mnogi znaju, a i moje probleme.
U braku sam sa covekom koji me je doveo u Ameriku. Ne znam kako ce se sve ovo izmedju nas dvoje zavrsiti, ovo leto ce izgleda resiti moju sudbinu... Ali to nije bitno za ovu pricu...
On ima sina iz prvog braka koji je sa nama.
Nije mi pravio probleme, kada sam ja ovde dosla imao je 13 godina.
Bio je jos detence.
Medjutim, oduvek je bio aljkav, prljav, njegova soba je bila toliko prljava kada sam ja dosla ovde, muka me je spopala dok sam to sve sredila. A tek njegovo kupatilo, umazana ogledala, prljava solja, ponekad ne povuce vodu posle koriscenja, ma da mi se zivot smuci, neodrzavana kada... dlake na sve strane...
Baca stvari na pod, po podu mu se mogu naci nozevi, tanjiri, cak je jedno vreme lepio da ne kazem sta iz nosa iznad kreveta gde spava.
Pa papiri na sve strane, opsti uzas. Nece da presvlaci posteljinu, jednom sam namerno ostavila sve tako, nisam uopste ulazila u njegovu sobu da vidim dokle ce izdrzati i to bi tako ostalo da se nismo preselili u nov stan.
I u novom stanu ista prica. Zacas je sve zamazao, uprljao. I tu reci ne pomazu. Kaze mu se da to tako ne valja, otac prica sa njim ozbiljno, on obeca, ali ne uradi.
Verujte mi, ja jos to videla nisam. Na sve nacine sam pokusavala da mu predocim da to nije u redu, da mora da odrzava svoju sobu i kupatilo, on obeca, i meni i njegovom ocu, ali nista od toga.
Inace je blagoglagoljiv, da ne kazem nesto drugo, otac mu sve dopusta.
Najnovija stvar koja se desila je da je sa nepunih 17 godina nasao devojku. I dobro, to je normalno jel' tako? Tako je. Ali da li je normalno da ta sedamnaestogodisnjakinja vec pocinje da spava kod njega u sobi, a nasli su se pre jedva mesec dana, ne odvajaju se uopste jedno od drugog, nikad nisam sigurna hocu li je videti razgolicenu kada ide u kupatilo ili jos nesto gore...
Pri tom ni ona nije bas nesto uticala na njega da pocne da sredjuje sobu, njoj to uopste ne smeta jer je ista kao i on, sede tamo u onoj sobi po cele dane, ne odvajaju se... on dodje kod nas samo kad mu nesto treba, da trazi da im se nesto napravi za hranu. Ona se ovde bukvalno preselila. Da li sam ja duzna da spremam i kuvam za tog cetvrtog ukucanina koji ne zna ni da se javi kada udje u stan, nego samo smugne u njegovu sobu, a zna da se smeje iz sveg glasa iz iste...
Ne znam kakvo je sada ovo vreme, mozda je to tako u Americi, ali ovo je za mene vise nego sto moze moj stomak da podnese.
Oni kao da su se uzeli i zive zajedno. Pa kad je tako, neka ide zajedno sa njom iz stana i neka mu otac nadje neki smestaj pa neka luduju negde drugde a ne na moje oci. Ali otac na to ne pristaje i ''nada'' se da se to nece ponavljati, ali ja tacno znam da hoce, jer mislim da bolje znam njegovo dete nego on sam.
Ja to ne razumem, nisam ljubomorna, i ja sam bila tinejdzerka, ali su se znala neka pravila... Ja nisam smela decka da uvedem u kucu, maltene morala sam da kazem da ce mi on biti buduci muz, pa je tek onda smeo da dolazi kod mene. A ja da prespavam kod njega! Pa njegova majka bi umrla pre vremena da se to desilo...
Ne znam, njegov otac na sve to gleda po meni prilicno blagonaklono, samo da bi ga skinuo sa one stvari - rekla bih i dopusta sve ovo...
Sta vi mislite o tome? Da li sam ja normalna sto mi sve to smeta?
 
Нормално је што ти смета, али бојим се да није твоје да било шта мењаш...нити би могла уопште да ишта ту мењаш. Он је са 13 година био већ формиран... Односи измеђа њега и оца су ЊИХОВИ односи...и на то ти не можеш да утичеш!
Оно што можеш је да престанеш да бринеш о њему као да је мало дете. Његова соба - његова брига! Пусти нек му буде крш и прљавштина и немој да се једиш. Буди љубазна и добронамерна према њему, али немој да пристанеш да будеш икоме слушкиња. Чини за њега онолико колико ти прија.

Бар ја бих тако... Гледала бих да се што више склоним из целе те приче. Јер, како год да се буде развијала прича - увек постоји велика вероватноћа да на крају ти испаднеш грбава због њихових неразрешених односа!
 
Hvala Ti Hellen na brzom odgovoru, stvarno si :heart:

Izgleda da moram da trpim sve ovo sto me snaslo.
A mislim da nisam zasluzila da me i ovo strefi.
Ali, sta da radim, neka rade sta i kako hoce.
Sto ti kazes, na kraju ce na meni da se ''slome kola''... a taj film nece da gledaju.
Do leta.
 
Hvala Ti Hellen na brzom odgovoru, stvarno si :heart:

izgleda da moram da trpim sve ovo sto me snaslo.
A mislim da nisam zasluzila da me ovo strefi.
Ali, sta da radim.
Dosla su izgleda neka nova vremena.

А зашто то доживљаваш тако да је то ТЕБЕ стрефило?
Ти си то дете упознала исувише касно да би могла да имаш неки пресудан утицај на његово васпитање. Однос између њега и оца је ЊИХОВА ствар. Ти буди љубазни укућан који воли њих, али воли и себе. Ниси дужна да спремаш за њим, кувај колико ти прија и колико је непоходно, а СВОЈ живот са СВОЈИМ мужем организуј како ти одговара.

Е, извини, сад тек видех почетак поста... Да ли сте ви у формалном браку због доласка у Америку или сте у правом браку? Мислим, није да ме се тиче, него ипак и то има утицаја на то како да се поставиш у свему томе...
 
ne znam bre
meni to nekako uobičajeno zvuči..
nemoj da im spremaš sobu

a što ti smeta što se ona smeje?


Pa i necu vise da mu spremam sobu, ali ne vadi prljave tanjire iz te njegove stale, pa sam prinudjena da udjem kad njih dvoje slucajno nema (a uvek su tu) u sobi, da bih mogla da imam u sta da sipam hranu i da mi kuhinja kako-tako funkcionise.

A smeta mi njen smeh jer se lascivno smeje, a takav smeh ne volim.
 
Инче, ако је за утеху, дечаци у тим годинама ионако не пате од неке претеране чистоће и уредности...:lol:


Pa, ni devojčice nisu baš cvećke po tom pitanju u tim godinama- ako ti je i to za utehu...

Kišice, imaš dovoljno godina da nekim ljudima možeš da kažeš- dosta...Tvoj odnos je izgleda komplikovaniji no što si nam ga ovde predstavila. Jedino što ti mogu savetovati jeste da se ne nerviraš zbog "krša i nereda" u momačkoj sobi, pa sve neka je ona tik do tvoje spavaće, pa sve nek je taj momak i sin tvoga muža...Isto bi se nervirala i da je tvoj sin, veruj.Mislim da je problem (bar suština) u tvom (izvini!)- nedefinisanom odnosu sa mužem pa to predstavlja triger za sva tvoja nezadovoljstva, tugu, patnju i osećaj bespomoćnosti u tuđoj zemlji...Kad to budeš rešila- ovako ili "onako"- većina tvojih nezadovoljstava će nestati...Pozdrav
 
А зашто то доживљаваш тако да је то ТЕБЕ стрефило?
Ти си то дете упознала исувише касно да би могла да имаш неки пресудан утицај на његово васпитање. Однос између њега и оца је ЊИХОВА ствар. Ти буди љубазни укућан који воли њих, али воли и себе. Ниси дужна да спремаш за њим, кувај колико ти прија и колико је непоходно, а СВОЈ живот са СВОЈИМ мужем организуј како ти одговара.

Е, извини, сад тек видех почетак поста... Да ли сте ви у формалном браку због доласка у Америку или сте у правом браку? Мислим, није да ме се тиче, него ипак и то има утицаја на то како да се поставиш у свему томе...

U pravu si Hellen, ja na njegovo vaspitanje nisam mogla da uticem, jer se on vec formirao kao takav, zivi kao parazit - bukvalno.
Dosla sam u Ameriku iz ljubavi, ali polako sve to pocinje da izgleda formalno izmedju mene i njega.
 
Pa, ni devojčice nisu baš cvećke po tom pitanju u tim godinama- ako ti je i to za utehu...

Kišice, imaš dovoljno godina da nekim ljudima možeš da kažeš- dosta...Tvoj odnos je izgleda komplikovaniji no što si nam ga ovde predstavila. Jedino što ti mogu savetovati jeste da se ne nerviraš zbog "krša i nereda" u momačkoj sobi, pa sve neka je ona tik do tvoje spavaće, pa sve nek je taj momak i sin tvoga muža...Isto bi se nervirala i da je tvoj sin, veruj.Mislim da je problem (bar suština) u tvom (izvini!)- nedefinisanom odnosu sa mužem pa to predstavlja triger za sva tvoja nezadovoljstva, tugu, patnju i osećaj bespomoćnosti u tuđoj zemlji...Kad to budeš rešila- ovako ili "onako"- većina tvojih nezadovoljstava će nestati...Pozdrav

Divna moja Marina, prijateljice moja forumska, sve sto si rekla je tacno i ja to znam, duboko u sebi...
I nemoj da se izvinjavas, molim te; taj nas odnos je bas nedefinisan, cutanje njegovo i moje, nemamo sta drugome da kazemo i to je u stvari triger, okidac za svu moju tugu, depresiju i ostalo sto me snaslo.
Ovaj Forum mi zaista pomaze, izvinite svi vi koji na njega dolazite sale radi, ali postoje ljudi kojima je Forum jedino mesto, jedini ventil za sve...
Pozdrav za moje drage prijateljice i nemojte se ljutiti sto kisa opet mraci...
 

jeste normalno je da ima curu u tim godinama, i da ona ponekad prespava tu
i normalno je da zapusta sobu, sad do koje granice je vec relativno

jednostavno ne zalazi vise tamo, neka sam cisti ili se davi u prljavstini
ostalo ignorisi, nemas pravo da se mjesas u njegov i odnos njegovog oca
to malko grubo zvuci ali tako je
ne znam sad na sto tacno mislis sa tim tanjirima u njegovoj sobi - on ruca tamo ili?
 
Инче, ако је за утеху, дечаци у тим годинама ионако не пате од неке претеране чистоће и уредности...:lol:
uf jeste,svi imaju neke masne kose,prljave patike i ranceve isto strokave
inace posto se vec razvodis,zasto bi se uopste brinula o tome
sta te briga sto tu devojka spava ako mu otac dopusta
 
jeste normalno je da ima curu u tim godinama, i da ona ponekad prespava tu
i normalno je da zapusta sobu, sad do koje granice je vec relativno

jednostavno ne zalazi vise tamo, neka sam cisti ili se davi u prljavstini
ostalo ignorisi, nemas pravo da se mjesas u njegov i odnos njegovog oca
to malko grubo zvuci ali tako je
ne znam sad na sto tacno mislis sa tim tanjirima u njegovoj sobi - on ruca tamo ili?

Da, oni rucaju u njegovoj sobi i ne rasklanjaju iza sebe. I necu zalaziti vise tamo.
Zvucim kao neka tetka... da, i necu ovome mome nista vise da govorim, da se zalim ili tako to, neka to njih dvojica resavaju... ali ako me nekako dirnu ili povrede njih dvoje, a deca to i te kako znaju, branicu se. Ne dam na sebe vise.
I da, znam da je normalno da ima curu, ali ovo sve vise prerasta u njihov zajednicki zivot u nasem stanu, a nemaju ni
17 godina...
Ma lepo mi vi kazete da pustim sve to i da gledam sebe, sebi da ugodim.
Ima li jos nekog sa slicnom situacijom?
 
uf jeste,svi imaju neke masne kose,prljave patike i ranceve isto strokave
inace posto se vec razvodis,zasto bi se uopste brinula o tome
sta te briga sto tu devojka spava ako mu otac dopusta


Pa ne znam Hani sta da radim, da li je razvod pametno resenje?
Vec imam jedan iza sebe.
Meni u principu svasta fali u ovom braku, mislim da bi to trebalo drugacije da bude... makar citajuci postove sa Krste. Svi se nesto vole, razumeju, rasturaju u krevetu, izvinite na vulgarnosti...
Ja sam takva, kada volim, onda volim do kraja, a kada ne volim, onda ne volim.
Opasno se ovaj moj priblizio toj granici, jer izgleda ne zna sa mnom, ili mu vise nije stalo do mene.
Pricamo mi o nasem odnosu, on obeca da ce se popraviti, biti malo nezniji,
razgovorljiviji, ali to traje cca 2 dana i opet po starom.
Kao da je dovoljan sam sebi.
Eto, bas tako.
Eto, ja krenula od sina mu, a zavsila sa njim...
:confused:
A i naziv topika je malo diskutabilan, ali nista pametnije nisam mogla u tom trenutku da stavim kao naziv...
 
ovaj, internet tj forum... dosta je tu spanskih serija i glumatanja, ne uzimaj ga previse ozbiljno

jeste li pokusali da odete u neko savjetovaliste za brak?


Ja sam ti jedna romanticna dusa i sve uzimam veoma ozbiljno.
Kao da sam trebala da zivim u nekom drugom veku, a ne u ovom... stvarno.
Ne, nismo isli u bracno savetovaliste, jer moj muz smatra da je u nasem odnosu sve u redu. A trebali bismo da idemo, jer nesto gadno ne stima.
Ali sta vredi, on ne bi pristao na to, on smatra da sam ja glavni negativni lik u nasoj prici.
 
cini mi se da imas dosta nakupljene nervoze u sebi.
nemoj da se nerviras, steti bubrezima (ili ono bjese jetri :think: ), anyway, steti tebi...
a i neces postici nista ako se samo ti nerviras i pokusavas da pricas a oni smatraju da je sve u redu i samo odmahnu rukom

nadji si oduska i radi nesto samo za sebe, svaki dan
mogla bi se uclaniti u neki sport ili klub,
a kada sledeci put ponestane posudja za rucak, ti se fino skockaj i rucaj negdje vani
a muz nek se snalazi
i ne treba da znaju gdje ides

a prema curi budi secerno slatka, kao secerna bolest
 
Pa ne znam Hani sta da radim, da li je razvod pametno resenje?
Vec imam jedan iza sebe.
Meni u principu svasta fali u ovom braku, mislim da bi to trebalo drugacije da bude... makar citajuci postove sa Krste. Svi se nesto vole, razumeju, rasturaju u krevetu, izvinite na vulgarnosti...
Ja sam takva, kada volim, onda volim do kraja, a kada ne volim, onda ne volim.
Opasno se ovaj moj priblizio toj granici, jer izgleda ne zna sa mnom, ili mu vise nije stalo do mene.
Pricamo mi o nasem odnosu, on obeca da ce se popraviti, biti malo nezniji,
razgovorljiviji, ali to traje cca 2 dana i opet po starom.
Kao da je dovoljan sam sebi.
Eto, bas tako.
Eto, ja krenula od sina mu, a zavsila sa njim...
:confused:
A i naziv topika je malo diskutabilan, ali nista pametnije nisam mogla u tom trenutku da stavim kao naziv...
pa stvarno lepo ti unsaie kaze,nije valjda da verujes u sve sto se ovde pise?
mnogo toga se preuvelica,mnogo precuti,a podosta i slaze
od fakultetske diplome,preko kilograma i visine pa sve do broja dnevnih sexova
ne meri svoj zivot po tome!!!
onako poznavajuci te pomalo rekla bih da moras prvo da nadjes neku svoju ravnotezu,pa onda da vidis oces li razvod ili ne
razmisli:da je tvoja cerka tu,uz tebe da li bi ti toliko smetao taj mali aljkavi?
i kakve su to reci "doveo me u ameriku":mad: kao da ti je otvorio oci
eto vidis gde je razlika,treba da kazes i mislis "zbog ljubavi prema njemu sam napustila svoju zemlju porodicu i prijatelje"
kisice,vrlo cesto me iznerviras,dodje mi da te uhvatim za ruke i protresem.pa mi posle bude zao sto sam tako pomislila
ne dozvoli da ti zivot tako prolazi,svaki dan ti sve manje ostaje za srecu
 
nadji si oduska i radi nesto samo za sebe, svaki dan
mogla bi se uclaniti u neki sport ili klub,
a kada sledeci put ponestane posudja za rucak, ti se fino skockaj i rucaj negdje vani

Можда би то било добро, да се нађеш још негде, ван уског породичног круга... Да имаш неку лично своју занимацију и сатисфакцију... Можда ћеш и њих мање гњавити, па ће и они бити задовољнији тобом, а ти задовољнија собом јер се твој живот неће вртети само око њих...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top