Snimanje zvuka

VitomirM

Zainteresovan član
Poruka
309
Imam problem sa snimanjem zvuka, za sta koristim program Audacity, ali smetnji ima u bilo kojem drugom programu. Dakle, kada god snimim nesto, na snimku mi se pojavi zujanje(niske frekvencije). Znaci, to mi se ne desava stalno, obicno imam dobar zvuk. U pocetku sam mislio da kada je dugo ukljucen racunar ima te probleme, ali nije to to. Sada sve redje imam normalan zvuk. Ovaj problem sam imao i ranije, ali kada sam podigao sistem, nije bilo zujenja. Da li neko zna sta moze da bude u pitanju??? hvala...
 
pa, da, on bi sad savrseno radio kad bih restartovo windows... nije bi bas jasno... zato i pitam za pomoć... inace, na snimku se cuje ponesto... ali kako valja... tako da, on ipak nesto kupi, nije samo zujanje na snimku
 
Vidi,moze da bude da je mikrofon problem i pored toga sto ti resetovanjem nesto postignes.Mozda si nekada imao prilke videti zvucnike koji jednostavno pocnu da krce i onda ih ugasis pa upalis i oni rade normalno.Posto je struktura mikrofona prakticno ista kao i kod zvucnika moze da bude da se radi o tome.
Dakle ti za pocetak moras testirati mikrofon.Probaj mikrofon na drugom racunaru ili uzmi drugi mikrofon pa probaj na svom kompu.Ako taj drugi mikrofon bude radio dobro onda cemo videti dalje ;).
 
preko mikrofona, s' tim sto je uboden u ulaz za mikrofon, a ne line in

Немој преко микрофона. Један део кабла укључи на касетофону у онај део за слушалице, а други део у комп позади где је зелена утичница, мислим да је то лајн-ин. Покушај тако.

Поред сата у доњем десном углу вероватно имаш иконицу звучника, ту би вероватно требало чекирати Line-in, а дечекирати Микрофон.

Две године нисам снимао са касета у комп, али се сећам да ми је звук после био ОДЛИЧАН.
 
Ja bih samo da se nadovežem na ovo što je дрињача rekao.

Pre jedno 2 godine rešim ja da, pošto imam pozamašnu kolekciju LP ploča i kaseta, sve to prebacim u kompjuter. I tako povežem ja muzički stub preko izlaza za slušalice sa line in-om na kompu. Sve je to lepo šljakalo jedan dan, međutim sutradan, imam šta da vidim...:shock: od zvuka na kompu ni traga ni glasa! Pročačkao sam i proverio sve živo, ali... zvuka nema pa nema! Odmah posumnjam da je crkla zvučna što su mi kasnije iz servisa i potvrdili rekavši, da na tom izlazu za slušalice hoće ponekad da probije malo jača struja! Da li je to tačno ili ne, ja ne znam, ali znam da mi posle toga više nije palo napamet da povezujem stub sa kompom!

E sad, to ne znači da će i nekom drugom to isto da se desi, ali malo opreza nije na odmet! ;)
 
@дрињача
Ja neznam odakle ti to da snima sa kasetofona.On to nije rekao.
Sad jos samo fali da je pokusao mikrofonom snimiti zvuk sa zvucnika......pa cemu onda sluzi line-in.

Ako se ide preko line-in,treba voditi racuna o dve stvari.Prva je da je line-in plave boje(ako zakacis na crveni ode zvucna),a druga da nikad ulazi signal ne bude na max,vec nek bude minimalno koliko je moguce(a da pri tome radi naravno).Povecace se kvalitet i smanjiti mogucnost da crkne zvucna.
 
@дрињача
Ja neznam odakle ti to da snima sa kasetofona.On to nije rekao.
Sad jos samo fali da je pokusao mikrofonom snimiti zvuk sa zvucnika......pa cemu onda sluzi line-in.
Па претпостављао сам да снима са аудио касете... видиш да морамо да му речи извлачимо клештима.

Ako se ide preko line-in,treba voditi racuna o dve stvari.Prva je da je line-in plave boje(ako zakacis na crveni ode zvucna),a druga da nikad ulazi signal ne bude na max,vec nek bude minimalno koliko je moguce(a da pri tome radi naravno).Povecace se kvalitet i smanjiti mogucnost da crkne zvucna.
Наравно да из касетофона треба пустити што мањи тон, исто се ради и у ситуацијама када се напаја кућно појачало. А код мене је зелене боје!
 
ne znam, probao sam sve i svasta, ali ipak mislim da je u pitanju nesto drugo. provalio sam da mi je zvuk mnogo jasniji kada priblizim mikrofon monitoru... imam LCD monitor... ne znam da li vam ovo znaci nesto????
 
A sta bi sa onim sto sam ti rekao gore u postu # 7??Da li si testirao taj mikrofon na drugoj masini i da li si probao neki drugi mikrofon na tvojoj??
Cim te nismo odma razumeli znaci da nisi formulisao pitanje na pravi nacin.Nema veze,sporazumeli smo se na kraju.Samo mi nije jasno sta je sad problem?Dobio si par odgovora,uputa sta da radis.Kad to odradis onda cemo videti dalje.Do tad nemoj jos vise komplikovati ;)
 
hehe, hvala... probao sam mikrofon na drugom racunaru, kao sto sam i probao drugi mikrofon kod mene. kod mene nista ne radi, a na drugim masinama radi, tako da je problem u racunaru... cudno je... kad priblizim mikrofon monitoru (LCD), ima jasan zvuk, a kad odaljim, ima ona zujanja niskih frekvencija... e, taj deo mi nije jasan.. . :) mada nije toliko ni bitno, sredio sam sad... (koliko-toliko)
 

Back
Top