KAKO SE NAJBRZE PORODITI?

ZIMIV

Obećava
Poruka
87
Zamolila bih sve zene a i muski deo ako slucajno znate sta treba zena da uradi da se sto pre otvori barem malo?Ja sam usla u deveti mesec i hvala bogu i ja i beba smo dobro.Ali beba po meni je malo krupnija a i doktor se slaze.Taj dan kad sam usla u deveti mesec mali je imao 3kg800 a doktor kaze da po njemu ako doguram do kraja devetog meseca moze biti i 4kg500do 5kg posto prateci zadnjih meseci koliko dodaje moze vrlo lako da se desi.trazila sam da me porodi, cula sam da moze da mi ukljuci vestacke bolove i tako to ali on doktor nije za to dok se ne otvorim barem malo.Setam stalno nosim tesko penjem se i spustam niz stepenice i tako to ali nece nista za sad!za neki dan opet mi je dao sastanak i neznam dali da mu trazim da me porodi na carski?jer iskreno mislim da cu lakse proci i na carski nego normalno roditi malog od 4 i nesto kila?Sta vi mislite i kako ste vi prosli na porodjaju sa krupnom bebom?Hvala unapred:)
 
Ја не капирам. Ти би да се породиш пре времена??? А штооо? :roll:

Постоји индукција, постоји царски рез ако баш буде потребно...али доктори су најкомпетентнији да одреде шта, када и како.

Setam stalno nosim tesko penjem se i spustam niz stepenice i tako to ali nece nista za sad!za neki dan opet mi je dao sastanak i neznam dali da mu trazim da me porodi na carski?
А ово тек не могу да разумем...
Мислим, ако ти је до тога, пробај да се бациш са степеништа и да се скотрљаш...мислииим...то ће ти сигурно изазавати превремени порођај!:roll:

Ај, сад озбиљно... Природа није без разлога одредила колико траје трудноћа...и те ствари нису за играње, нарочито ако не постоји иједан медицински оправдан разлог.

Моја беба је имала 4 килограма, породила сам се за 4 сата са индукцијом... Порођај се није много разликовао од оног где је беба имала три и по киле...

Немој да се бацаш у фрку беспотребно, породићеш се ко и толоике друге жене пре тебе...и мани се тих глупости са ношењем терета низ степенице! Свашта!!!
 
Pa stvarno, ljudi su cudo! Ti si se nasla da razmisljas i sto je jos gore radis na tome, da se porodis pre vremena. Svasta. Ako dr ne misli tako ne vidim sta ti ima da se pravis pametna. Uostalom ako sumnjas u misljenje doktora uvek mozes da potrazis savet drugog. Ali da ti SAMA sebi odredjujes da treba da se porodis ranije... C c c nadam se da to samo posledica drugog stanja:-)
 
ja kapiram da ona misli da ako se prije porodi,biće manja beba... :roll:

ali da neko namjerno nosi teško da bi se prije porodio...e,svašta čuti... :roll:
naravno da nije zdravo...
znaš kako kažu...prije zore ne može svanuti...i ne čačkaj mečku...;)
 
Razumem ja vas zenske,mada po meni nije pre vremena beba koja je rodjena u deveti mesec.da li je na pocetku u sredini meseca ili ceka zadnje dane sve je isto najvaznije je da beba i mama dobro prodju.Neko rece da su hormoni ni ja se nebi slozila,mislim da je strah od porodjaja i posto ovako stoji stvar moja mama je imala istu trudnocu sa mnom kao i ja sa mojom cerkom hvala bogu dobro smo obe da vas ne davimu detalje.Sad ista prica kad nosim batu kao mama kad je nosila brata samo sto je posle porodjaja zavrsila u komu i jedva zivu glavu izvukla.znam da su danas druga vremena i tako to,ali djaba to je nesto unutar mene sto me pecka.Doktor kaze da nema veze i da nije nasledno nosenje bebe porodjaj samo da je to sa prvm detetom se slucajno desilo ali ali....i zato mislim da ako se porodim ubrzo beba nece biti tako krupnai prcicu bolje
 
sta ste napali bre trudnu zenu
i ja sam se bila uplasila kad mi je dr rekao "au ovo je jedna veeelika beba" posle se ispostavilo da se prevario,bila je normalna(a i otisla sam na carski) ali do tog momenta ja sam samo mislila kako ce ta velika beba da prodje kroz malu rupicu(aha znam,al pleonazam je nekad potreban),zimiv ne plasi se bice kako ce biti,sad kad si trudna ne mozes unazad,sacekaj jos malo
 
na stranu paniku i "naspavaj se dok jos mozes" jer kada dodje mali deril nema odmora ... nemoj da zuris jer danas je mnogo drugacije nego kad je tvoja mama bila trudna sa tobom, medicina je uznapredovala tako da te zadnje dane trudnoce provedi tako sto ce svi oko tebe da rade a ti da se izlezavas i uzivas (ako je to u opste moguce u 9 mjeesecu ali pokusaj) :) :) :) UZIVAJ
 
sta ste napali bre trudnu zenu
i ja sam se bila uplasila kad mi je dr rekao "au ovo je jedna veeelika beba" posle se ispostavilo da se prevario,bila je normalna(a i otisla sam na carski) ali do tog momenta ja sam samo mislila kako ce ta velika beba da prodje kroz malu rupicu(aha znam,al pleonazam je nekad potreban),zimiv ne plasi se bice kako ce biti,sad kad si trudna ne mozes unazad,sacekaj jos malo

Ја не знам ниједну која се није плашила порођаја...:( Па то је ваљда нормално...

Али никоме није падало на памет да изазива порођај тако што ће носити терет уз степенице! Морамо мало да је уплашимо, да се не игра са тим стварима...
 
Ha, evo ja se ne plasim porodjaja! Ali da naglasim da sam tek u IV mjesecu (mada, mada, uskoro V :)) Vjeruejm da cu vec od maja poceti da panicim.
U svakom slucaju, nemoj da vicemo na zenu, em trudna, em uplasena maminim iskustvom.

Ja licno vjerujem mom dr bez zadrske! Apsolutno. Ako je rekao da je tako - tako je. I to je vrlo bitno. Mada, shvatam da nekad zene imaju "onaj" osjecaj jer je u pitnaju njihovo tijelo i beba, a ne dr-ovo. Ipak, mislim da bhi ja na tvom mjestu bila nesto strpljivija i mislila o tome kako ces kad dodje bebence, nego sto bih bas zurila da ga rodim.
Pozz tebi i da se bebac rodi lep, ziv, zdrav svojoj mamici!
 
Nemoj da "cackas mecku".Mozda samo da se odlucis za carski rez,mislim da bi vam oboma/tebi i bebi/bilo lakse,mada sve ima svoje prednosti i mane.Mozda je najbolje da sacekas prirodni porodjaj pa ako nesto bude "zapelo"valjda ce dr uraditi carski rez.Moja drugarica se mnogo napatila cekajuci da se dr odluci za c.rez u toku porodjaja a i beba se zamalo nije ugusila dok su se oni nakanili posle 16 sati porodjaja da odrade carski/bol.N.Front/Mozda je ipak najbolje da se savetujes sa dr i eventualno ugovoris carski rez.Nisam pametna!
 
Polako sve u svoje vreme. Kuda zuris? Ovaj poslednji mesec je najtezi, a kod dodje vreme za porodjaj saznaces. Kreci se dosta, odnosno koliko mozes jer ti je to dobro zbog kondicije, odrzavanje tezine i cirkulacije. Konzumiraj laku hranu tipa voce i povrce, slatkise izbegavaj. Sto se otvaranja tice, otvorics se kad pocne porodjaj. Uostalom ako ides na redovne kontrole, i lekar te prati cemu takav stav. Doduse, ja sam za porodjaj prirodnim putem, ali ako se mora onda carski rez. Jer kod ovog poslednjeg je samo u pitanju rec carski. Mozda je samo konfornije po pitanju porodjaja ali rez i bol posle toga ostaju. Bogu hvala postoji epiduralna anestezija ukolikone mozes ili ne zelis da trpis bol. Ali veruj mi sam cin radjanja kratko traje, ali je priprema znatno duz, zamorna i bolnija. Nadam se da ides u skolu za trudnice jer se tmo dosta toga moze nauciti, narocito kako da kontrolises disanje u ublazis bol.
 
priroda je sve lepo udesila..jeste beba krupnija, ali je to sasvim normalno..zene sa shirim kanalima radjaju teze bebe, zene sa uzim radjaju manje bebe, jedno je sigurno - bol je neizbezan, pre, za vreme ili posle porodjaja, who cares?
nemam savet, ''mora da boli'' reche meni babica na porodjaju.. (bila sam otvorena samo 1 prst)
 
Zamolila bih sve zene a i muski deo ako slucajno znate sta treba zena da uradi da se sto pre otvori barem malo?Ja sam usla u deveti mesec i hvala bogu i ja i beba smo dobro.Ali beba po meni je malo krupnija a i doktor se slaze.Taj dan kad sam usla u deveti mesec mali je imao 3kg800 a doktor kaze da po njemu ako doguram do kraja devetog meseca moze biti i 4kg500do 5kg posto prateci zadnjih meseci koliko dodaje moze vrlo lako da se desi.trazila sam da me porodi, cula sam da moze da mi ukljuci vestacke bolove i tako to ali on doktor nije za to dok se ne otvorim barem malo.Setam stalno nosim tesko penjem se i spustam niz stepenice i tako to ali nece nista za sad!za neki dan opet mi je dao sastanak i neznam dali da mu trazim da me porodi na carski?jer iskreno mislim da cu lakse proci i na carski nego normalno roditi malog od 4 i nesto kila?Sta vi mislite i kako ste vi prosli na porodjaju sa krupnom bebom?Hvala unapred:)



Ja se nisam otvorila ni 3 nedelje posle termina, ostavili me u bolnicu pod nadzorom , na CTG-u sve u redu ja se ne otvaram pa nikako i tek kad su poceli vaginalni pregledi , tri recimo u toku dana i to posle treceg dana u bonici, ja sam se otvorila i porodila . I nemoj nikako da podizes teske stvari neces se otvoriti napravices sebi problem a i detetu , cekaj i budi strpljiva , po misljenju mog ginekologa beba je pre sam porodjaj trebala biti 5,5 kg, a ja sam ga rodila 3,2 kg. Nemoj da ti vade pamet jeste da beba brze napreduje zadnjih meseci ali nemoj da panicis i ja sam isto ispanicila za djaba . Pozdrav
 
Samo bez frke i sve ce biti u redu. Jesi li isla u skolicu? Ja sam krenula ali je bilo leto i na trecem casu sam kolabirala i zaglavila na odeljenje 5 dana, posle je sestra koja vodi skolicu otisla na odmor... I tako, porodih se ja sa samo 2,5 casa ali su mi stvarno znacili. Porodjaj je trajao 7,5 sati od prve kontrakcije koju sam osetila (probudile su me iz sna) dok mi nisu usili ranu od epiziotomije. Naravno, dr mi je prikljucio indukciju i sedativ, cuo me kako sam budno i trezveno zvucala preko telefona kad sam ga zvala. (Cak sam i muzu skuvala crni caj pre polaska, da se ne bi skrljali negde usput.) Ako dosad nisi nabavila knjigu Sta da ocekujete dok cekate bebu, makar je pozajmi od nekoga. I ne igraj se, ja sam svoju bebu rodila 23. avgusta, trece tromesecje sam iznela po najvecim vrucinama pa, ako sam ja odolela iskusenju da se indukujem pre termina, izdrzi i ti. I sto ti neko rece, spavaj i odmaraj dok mozes, ja ni sad, posle 19 meseci, ne mogu da spavam kako treba, mada je Mimi jako rano prestala da se budi. Jednostavno, ti ces da ga osluskujes i da se trzas na svaki njegov pokret, majke to rade. Samo pomisli na grceve, onda zube, vakcine... Sve se to prebrodi, samo ti nedostaje trudnoca, kad si TI bila u centru paznje i kad si mogla da radis sta Ti hoces i KAD hoces. Drzim ti palceve.
 
Ја не знам ниједну која се није плашила порођаја...:( Па то је ваљда нормално...
nema potrebe plasiti se porodjaja.
ja sam se samo "plasila" da li ce sve biti OK, a samog porodjaja, bola (ako na to mislis) ne, znala sam da cu se poradjati u epiduralu.
priroda je sve lepo udesila..jeste beba krupnija, ali je to sasvim normalno..zene sa shirim kanalima radjaju teze bebe, zene sa uzim radjaju manje bebe, jedno je sigurno - bol je neizbezan, pre, za vreme ili posle porodjaja, who cares?
nemam savet, ''mora da boli'' reche meni babica na porodjaju.. (bila sam otvorena samo 1 prst)
izvini, moram da kazem da me ovo uzasno zivcira, ovo "mora da boli".
e pa NE MORA bre zene, jel cuo ovde neko za epiduralnu anesteziju, ili zivimo jos u 19. veku, mislim uzas.
lepo kod doktora, pa pitanje o epiduralu, dogovor, i to u 4.-5. mesecu, a onda opusteno kroz trudnocu, bez straha od porodjaja.
 
ja se nisam plashila porodjaja i sasvim sam ok podnela sve do odlaska u porodilishte..kad su krenuli bolovi i sve to, lepo sam shvatila shta je u pitanju, otishla da se istushiram i obrijem kao i uvek, iako su svi oko mene panichili..ali ne..morala sam i da se nashminkam, kao idem da se provedem, burna noc..tamo sam slagala da mi se pishki, otishla u wc, zapalila cigaru, popushila do pola, izashla, pogledala muza i onesvestila se..mama me prskala vodom po faci, reko' ''si normalna bre, skidash mi puder''.. e..posle ono klistiranje i bolovi od koji kosti pucaju, brateee..i onda i posle boli rana i sve i damn, sve je to slatko i opet bih proshla kroz sve..
 
Jedan clan ugovora koji se potpisuje u vezi epiduralne anestezije je da ni porodilja, niti bilo ko od clanova njene porodice nece tuziti anesteziologa ni ustanovu u kojoj se poradjala u slucaju da ostane nepokretna. Kad sam to cula, vise se nisam dvoumila: sama faza expulzije ploda uopste ali uopste nije strasna. Samo guzu cvsto priljubis za sto i sve je u redu. Kod carskog reza mi se ne svidja sto ti ne donesu odmah bebu, protraci se sav onaj dragoceni kolostrum dok se ti probudis iz narkoze, posle imas problema da uspostavis laktaciju... Prirodno je ipak-prirodno!
 
ja se nisam plashila porodjaja i sasvim sam ok podnela sve do odlaska u porodilishte..kad su krenuli bolovi i sve to, lepo sam shvatila shta je u pitanju, otishla da se istushiram i obrijem kao i uvek, iako su svi oko mene panichili..ali ne..morala sam i da se nashminkam, kao idem da se provedem, burna noc..tamo sam slagala da mi se pishki, otishla u wc, zapalila cigaru, popushila do pola, izashla, pogledala muza i onesvestila se..mama me prskala vodom po faci, reko' ''si normalna bre, skidash mi puder''.. e..posle ono klistiranje i bolovi od koji kosti pucaju, brateee..i onda i posle boli rana i sve i damn, sve je to slatko i opet bih proshla kroz sve..

:rotf: Dobra si! Meni su kontrakcije kasnije, kad je poceo da me "radi" oksitocin, bile strasne, ali dobro, spavala sam izmedju. Ali stvarno nista ne moze da se poredi sa onom odvratno ljigavom sivom grudvom... koja lici na tebe! Moja je imala loknastu kosu i napucene usne i dobila je APGAR ocenu 10 iako je bila malkice plavicasta. Stvarno su vredni svakog truda. U sali do mene je bila neka mama koja je htela da odustane, sve vreme joj je doktor vikao da rasiri noge... E pa,cico, trebalo je na to da mislis dok si... uzivala! ;)
 

Back
Top