РАЗГОВОР НЕДЕЉЕ: ПУКОВНИК ЗОЛТАН ДАНИ Чекам позив Американаца

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
http://www.politika.co.yu/rubrike/Politika/t784.sr.html

Амбасадор Белорусије недавно је успео да успостави контакт с њим и уручи му специјалну позивницу за прославу дана државности земље коју предводи Александар Лукашенко.

ZoltanDani02.jpg


Влада једне од великих сила, сталне чланице Савета безбедности, понудила му је недавно месечну плату од 40.000 долара и ексклузивни смештај за његову породицу, уколико пристане да буде инструктор снагама њихове противваздушне одбране.

Зимус му је представник владе једне од регионалних сила из арапског света, која оштри зубе на Сједињене Државе, предложио да руководи противваздушном одбраном у пустињи, у евентуалном рату против САД.

Али, харизматични пуковник, кога се наша војска једноставно одрекла, заузет је важнијим пословима. У таштиној кући у селу Скореновац, близу Ковина, одлучио је да се повуче у илегалу. У тишини мирног војвођанског села педесетогодишњи заборављени херој противваздушне одбране у рату против НАТО меси колаче и развлачи коре.
....
– Успостављањем блиске сарадње војски Србије и САД, мислим да је дошао тренутак да Американци коначно успоставе сарадњу и са мном. Мада, нешто се не јављају – каже бивши командант 3. дивизиона 250. ракетне бригаде ПВО бивше Војске Југославије, чија је војничка каријера почела да се руши готово истог часа када је 27. марта, у смирај дана, у 20 часова и 42 минута, издао наређење да се испале две ракете "нева" ка небу. Ватрене стреле претвориле су Ф-117А у ужарену лопту, која се стропоштала у блатњаву сремску ораницу, у рејону села Буђановци.
...

Сменили су га одмах по окончању ваздушних удара са места дужности команданта јединице и пребацили на дужност – референта у позадини!

– Бунио сам се, па су ме пребацили у војно школство, да предајем некакву теорију. Тражио сам да предајем тактику, али ни то ми нису дозволили. Да се не лажемо, било ми је јасно да постајем непожељан. После 5. октобра, појавило се инспиративно место у одељењу за односе са јавношћу. Ни то ми нису дозволили. У реду – онда сам затражио да будем начелник одељења за односе за иностранством! Мислио сам наивно, имам одличне оцене, знам пет страних језика, завршио сам Генералштабну школу. Али, чим је надређени чуо да човек који је срушио два америчка авиона жели да буде начелник одељења за односе са иностранством, рекао је: "Запад ће мислити да смо вас намерно поставили, како бисмо их провоцирали". Војно руководство није знало шта ће са мном. Постао сам отежавајући баласт, врућ кромпир за своју војску.
...
Док у својој породичној незавршеној кући у Ковину показује као реликвије делове "невидљивог" – повећи део стајног трапа од титанијума, лаганог као парче мобилног телефона и одломљени део крила Ф-117А у облику саћа, које апсорбује електромагнетну енергију, сећа се како му је репортер листа "Асахи шинбун" предложио да поделе 100.000 долара, колико је веровао да ће зарадити преко аукцијске продаје "парчића" на Интернету.

Сваког 27. марта у хотелу "Бристол", окупљају се његови ракеташи, како би прославили обарање "невидљивог". Ту је и нераздвојни пријатељ који је још у активној служби, официр Српске војске, или Војске Србије, како вам драго, Сенад Муминовић. Сенад је тај који је притиснуо дугме и активирао ракете.

– Ове године Војска нам је предложила да не позивамо новинаре на то славље, да би се избегао публицитет – каже човек који зна рецепт за рушење "стелта", а при том меси колаче.
 
Promenice se stvari posle 11og, pocece malo da se cene neke stvari koje su do sada bile u drugom planu. Doci ce red i na ljude poput Danija, ali ne treba zaboraviti da on sigurno nije jedini, mnogo je ova zemlja dala heroja koji su zapostavljeni... Pljuvati po svemu sto je deo proslosti je sramota za ovu "demokratsku" bagru...
 
Влада једне од великих сила, сталне чланице Савета безбедности, понудила му је недавно месечну плату од 40.000 долара и ексклузивни смештај за његову породицу, уколико пристане да буде инструктор снагама њихове противваздушне одбране.

Ogromna je glupavost da iko pomisli da je on pogodio onaj avion zahvaljujući svom znanju, a ne pukom slučaju i sticajem neverovatnih okolnosti. Čemu će on da podučava ikoga na ovom svetu??? Hej!!!!
Pa kako nije tresnuo još jednog, dva, pet aviona? Bilo koja, ne samo F-117?

Kakva patetika i demagogija vlada svetom, pa užas jedan!!!!
 
Ogromna je glupavost da iko pomisli da je on pogodio onaj avion zahvaljujući svom znanju, a ne pukom slučaju i sticajem neverovatnih okolnosti. Čemu će on da podučava ikoga na ovom svetu??? Hej!!!!
Pa kako nije tresnuo još jednog, dva, pet aviona? Bilo koja, ne samo F-117?

Kakva patetika i demagogija vlada svetom, pa užas jedan!!!!

Nemoj tako...vidis da covek poseduje "повећи део стајног трапа од титанијума, лаганог као парче мобилног телефона"...
 
Ogromna je glupavost da iko pomisli da je on pogodio onaj avion zahvaljujući svom znanju, a ne pukom slučaju i sticajem neverovatnih okolnosti. Čemu će on da podučava ikoga na ovom svetu??? Hej!!!!
Pa kako nije tresnuo još jednog, dva, pet aviona? Bilo koja, ne samo F-117?

Kakva patetika i demagogija vlada svetom, pa užas jedan!!!!

Još je veća glupost ( a ne glupavost!) procenjivati stvari o kojima se nema pojma! A nije loše ni biti pismen, imformisan i kulturan. I ne "pljuvati" bolje od sebe.
 
Ogromna je glupavost da iko pomisli da je on pogodio onaj avion zahvaljujući svom znanju, a ne pukom slučaju i sticajem neverovatnih okolnosti. Čemu će on da podučava ikoga na ovom svetu??? Hej!!!!
Pa kako nije tresnuo još jednog, dva, pet aviona? Bilo koja, ne samo F-117?

Kakva patetika i demagogija vlada svetom, pa užas jedan!!!!
Да си се мало потрудио, као што ниси, да прочиташ цео чланак ка којем имаш линк, видео би да су погодили и један Ф-16 а тврди да су погодили и Б-2
Дакле.... ти си служио шта? Ударну интендантску? Разумеш се у Авијацију?
Али могао саи да погледаш макар онај део где човек пише како је на своју руку мењао штампане плоче на систему...
 
Да си се мало потрудио, као што ниси, да прочиташ цео чланак ка којем имаш линк, видео би да су погодили и један Ф-16 а тврди да су погодили и Б-2
Дакле.... ти си служио шта? Ударну интендантску? Разумеш се у Авијацију?
Али могао саи да погледаш макар онај део где човек пише како је на своју руку мењао штампане плоче на систему...

Menjao stampane ploce na sistemu....lepo...ma sta to znacilo.
Poenta je u tome da je sve to tako kao sto neko pokusa da predstavi:

PRVO: pogodili bi mnogo vise od (navodna) dva aviona
DRUGO: preneli bi odmah svoja iskustva (u menjanju stampanih ploca), te bi i ostali poobarali gomilu aviona

Jomini je izneo sustinu...da li se ona nekom svidja, to je vec nesto drugo.
 
Menjao stampane ploce na sistemu....lepo...ma sta to znacilo.
Poenta je u tome da je sve to tako kao sto neko pokusa da predstavi:

PRVO: pogodili bi mnogo vise od (navodna) dva aviona
DRUGO: preneli bi odmah svoja iskustva (u menjanju stampanih ploca), te bi i ostali poobarali gomilu aviona

Jomini je izneo sustinu...da li se ona nekom svidja, to je vec nesto drugo.

Погодили би, у америчким филмовима.
Шта си био у војсци?
 
ovo je strasno sta nam demokrate uradise od vojske.

ovaj bi covek u svakoj normalnoj drzavi dobio najveci moguci orden i status heroja a ovi ga isterase iz sluzbe i stavise ga na mesto referenta u pozadini mesto da mu daju cin general potkupovnika i makar postave na celo PVO ako ne na mesto nacelnika generalstaba.

vidiš kako je zajebano kad ne čitaš do kraja, nego na prvu loptu:lol::lol::lol:
u referenta su ga strpali tvoji:lol::lol::lol::lol::lol:
"heroji"

"Сменили су га одмах по окончању ваздушних удара са места дужности команданта јединице и пребацили на дужност – референта у позадини!

– Бунио сам се, па су ме пребацили у војно школство, да предајем некакву теорију. Тражио сам да предајем тактику, али ни то ми нису дозволили. Да се не лажемо, било ми је јасно да постајем непожељан. После 5. октобра, појавило се инспиративно место......"
 
vidiš kako je zajebano kad ne čitaš do kraja, nego na prvu loptu:lol::lol::lol:
u referenta su ga strpali tvoji:lol::lol::lol::lol::lol:
"heroji"

"Сменили су га одмах по окончању ваздушних удара са места дужности команданта јединице и пребацили на дужност – референта у позадини!

– Бунио сам се, па су ме пребацили у војно школство, да предајем некакву теорију. Тражио сам да предајем тактику, али ни то ми нису дозволили. Да се не лажемо, било ми је јасно да постајем непожељан. После 5. октобра, појавило се инспиративно место......"

Војску је напистио 2004. Ко је био на власти?
 
Војску је напистио 2004. Ко је био на власти?

Kakve veze ima kad je napustio
sklonjen je odmah posle srušenog aviona i to sam navodi
što ga nije SPS-SRS vlast unapredila?????
Milošević je po okončanju NATO agresije delio činove kao čvarke
što nije dao njemu
sad se nešto spočitava novoj vlasti koja je tog istog čoveka našla u nekoj prčvarnici kao referenta
 
Kakve veze ima kad je napustio
sklonjen je odmah posle srušenog aviona i to sam navodi
što ga nije SPS-SRS vlast unapredila?????
Milošević je po okončanju NATO agresije delio činove kao čvarke
što nije dao njemu
sad se nešto spočitava novoj vlasti koja je tog istog čoveka našla u nekoj prčvarnici kao referenta

Остави се СРС-СПС и одговори што није демократска власт унапредила? Стара власт је имала мање од годину дана да то учини, а демократска 4 године.
 
Остави се СРС-СПС и одговори што није демократска власт унапредила? Стара власт је имала мање од годину дана да то учини, а демократска 4 године.

znam da je neprijatno, kad takvog heroja baš patriote i političari što su odbranili zemlju oteraju u referente
a imao je Sloba 15 meseci da ga unapredi, ali ga je šutnuo
i sad neko spočitava novoj izdajničkoj vlasti što nije unpredila heroja koga su patriote oterale u referente:lol::lol::lol::lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top