Najzad Buenos Aires

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
D

Dujka

Gost
:o :o :o :o
Civilizacija, preko 10 miliona stanovnika na jednom mestu, Buenos Aires grad; tanga, ljubavi, strasti kulture, tehnologije, industrije, predivnih i strastvenih ljudi, ja volim Buenos Aires uvek sam bio njegov gradjanin.
Poslednje dane u Boliviji sam proveo u susnom ali u vek toplom predelu zvanom Gran Chaco otisao sam jasuci do granice sa Paragvajem prosao kroz Banjados de Izozog i tamo sam na kratko presao granicu da bih posetio ili bolje reci video poslednje "necivilizovane" indijance koji su se primakli civilizovanoj braci bezeci od "hordi" koje se bave exploatacijom drveta i secom sume. Moram priznati da nisu ostavili na mene neki poseban utisak jer nazalost nemoze se govoriti o nekakvoj zaostaloj kulturi ili tako nesto, radilo se jednostavno o ljudima na izuzetno niskom civilizaciskom nivou. A nisam imao ni vremena ni snage da se duze pozabavim sa njima, uzasno su nepoverljivi i verovatno bi mi trebalo bar nekoliko meseci da bih sa njima stupio u neki blizi kontakt, ovako se svelo na nesto poklona u vidu hleba i secera. Zeleo sam da snimim kako pevaju ali nisu hteli nista da pokazu kada sam ja tu.
A sada hotel sa tri zvedice klima uredjaj, pilule za desparatizaciju, iz Bolivije sam poveo i moju novu ljubav Skvo, ha ha nije indijanka vec je plavusa i po poreklu Nemica. I njoj je ovo prva poseta, ovom velelepnom gradu. Smesteni smo u samom centru grada u lepom tradicionalnom hotelu preko puta parlamenta. U sobi imamo i Yacuzi i u posebnom salonu internet. Kao sto rekoh posle putovanja i dvonedeljnog jahanja po Chacu gde smo cesto pili vodu iz plitkih bunara ili cak dva tri puta iz bare prvo moramo da se dobro desparatizujemo i to nas vezuje za hotelsku sobu, a zatim cemo u pravu avanturu, trazenje jeftine sobe, posla i ono sto je najlepse razgledanje i upoznavanje grada. Za sada smo samo obisli zgradu opere i ostali smo zadivljeni. Moze da se meri sa Boljsoj teatrom.
Za sada toliko pozdrav vas Dujka
:D :D
 
Kada god dodjem u nov grad, prvo procitam male oglase iz lokalnih novina, jer tu se moze saznati mnogo o tom gradu. Trazeci sobu gde ces da zivis kao podstanar upoznas mentalitet, stvoris nove prijatelje i naucis da se kreces i ponasas u tom novom okruzenju neuporedivo brze nego boraveci u hotelu. Ovu sam lekciju odavno naucio i ovom prilikom mi je to iskustvo dobro doslo nasli smo odlicnu sobicu na periferiji za samo 50 dolara mesecno naravno kupatilo je zajednicko i kuhinja, ustvari stan je slican jednom novobeogradskom sa dve spavace sobe. Gazdarica je jedna stara gospodja, vec duze vreme siromasna udovica, pa joj kirija pomaze da poplaca racune a verovatno ce se i hraniti sa nama sto nam nesmeta jer cemo biti oslobodjeni kuvanja, a i usamljena je pa joj nase drustvo prija. Do centra nas vozi brza i moderna linija gradskog voza cija je ruta svo vreme pokraj obale. Voda ima sivu boju Save ali delta reke Madera je uistinu ogromna i vrlo zanimljiva jer je iskoristena u potpunosti za turizam.
Ima tu svega i svakakvih mamipara, lepih i udobnih brodica za turisticki obiolazak delte, dobrih i jeftinih restorana i klubova, vikendica na malim ostrvcima unutar delte zabavnih parkova itd, svega sto moze da konzumira desetmilionsko trziste. Skoro sve smo probali ali u zabavnom parku naj zesci utisak nam je ostavio skok u prazno sa visine od 80 metara. Pokusacu da vam ukratko opisem tu avanturu.
Konstrukcija se sastoji od tri izuzetno visoka stuba kazu da je visina 80 m oni su povezani sa sajlama tako da cine jedan trougao, pad je izmedju dva paralelna a treci stub sluzi da te podignu gore i posto je on u truglu sa prva dva prilikom pada pocinjes da se ljuljas ka na ljuljasci. Taj put ljuljaske je isto ogroman, naj manje stotinak metara. U korpu ulaze po dvoje u lezecem polozaju i avantura traje oko dva minuta koliko je potrebno da se zaustavi ljuljaska. Bilo je ludo, prvi put smo ostali bez daha od straha a kada smo se odlucili i na drugi skok ostali smo bez daha zbog poljupca po koji smo se vratili. Luda avantura ali nikad vise, ostala nam je uspomena na prvi pokusaj slobodnog pada i krik od uzbudjena i straha i naravno na najuzbudljiviji poljubac u nasem zivotu . Bilo bi glupo ponavljati i izgubiti taj osecaj jedinstvenog. Dozivljaj sigurno necemo zaboraviti dok smo zivi.
Za sada toliko, trazimo posao i izgleda da to nece ici bas lako
Pozdrav Dujka i Skvo
 
Kakav osecaj, srece i gorcine u isto vreme, neznam dali da skacem od radosti ili da placem, iz koze cu da iskocim, taj osecaj odgovornosti ali i bola za izgubljenom slobodom. Ili kuci za BG ili nazad u Boliviju, ali u svakom slucaju ne sam.
Buenos Aires se nije proslavio sa nama, posla skoro da nema a i kada ima to je slabo placeno i krajnje nesigurno, jedva sastavljamo kraj sa krajem i svaki dan je neizvesnost.
Vec su mi nasli i posao u Boliviji - profesor na fakultetu za hotelijerstvo i turizam, sjajno :cry: pocinjem da radim u struci, udobnosti srednje klase, kuca na kredit, posluga u kuci, zena ide u posete na cajanke sa svojim drugaricama i radja male tirane :oops: treba raditi za nov auto jer ti on odredjuje mesto u drustvu, samo neznam gde sam ja u svemu tome? Skvo se nije promenila, i dalje hoce samnom na kraj sveta, ali, postoji to ali, pocela je da se konsultuje sa majkom i ova zna sta je naj bolje za nas i buducu bebu.
Sutra krecemo za Boliviju - avionom :twisted:
Do sledeceg putovanja? vas Dujka
 
tricky1:
Stilski prica lici na Xena&Dani(Južna Am.). Autor je isti, zar ne?
Mozda kako kazes stilski lici ali nazalost pricu koju spominjes nisam citao.
Cela prica je autenticna i jos je dozivljavam, samo sada vec vise nisam na sestomesecnom putu, kako sam prvobitno planirao kada sam presao okean, vec na privremenom boravku u inostranstvu sa buducom zenom i detetom.
pozdrav dujka :) :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top