za dr

  • Začetnik teme spavalica
  • Datum pokretanja
S

spavalica

Gost
imam jedan veliki problem.u poslednje vreme ne mogu da zaspim pre 5h.legnem ja u krevet u 2h,ali ne pomaze.i ako taj dan ustanem u 9h(znaci spavam samo 4 sata) isti slucaj.budem malo umornija ali nista od spavanja.molim Vas recite mi sta da radim!
 
A da probate,vise setnje ,lagana ishrana,malo vise rada da se umorite :lol: i da probate da legnete oko 22,23h...u 2 je mozak vec davno shvatio da mu je proslo vreme spavanja pa misli da jos mora da radi...
 
dr:
A da probate,vise setnje ,lagana ishrana,malo vise rada da se umorite :lol: i da probate da legnete oko 22,23h...u 2 je mozak vec davno shvatio da mu je proslo vreme spavanja pa misli da jos mora da radi...
Meni verovatno treba malo vishe fizickog kretanja... ovako, stisli kolokvijumi, ispiti, pa sedenje nad knjigom, pa na to kad dodam i ovo piljenje u racunar... verovatno je to..
..danas je lepo vreme, pa bih mogla da ucinim da ovo ne ostane samo na papiru (monitoru:) )
Mada...22h mi zvuci kao (tek) pocetak dana...:>
 
E u tome je caka,ako obratis paznju oko 22h te uhvati kriza,spava ti se....preguras li to onda mozes biti budna do jutra.
U setnju!!!
 
zahvaljujem dr. na odgovoru ali ja nikako ne mogu da legnem oko 23h :( .imam puno da ucim a najbolju koncetraciju uvek imam u 22h,tako da mogu da legnem najranije u 1h.
 
I jos nisi u krevetu :lol: ?
ma kapiram ja to sa ucenjem ali probaj da ucis u toku dana,malo tesko ide dok se ne naviknes ali posle je ok.
Dan je rad,noc je za spavanje.
 
A to verovatno ima veze sa tim zvoni telefon,neko je usao,neko je izasao iz stana,da pijem vode ,da samo obavim jedan razgovor...izgovori... :lol:
 
da :D
ali ja mogu da ucim samo ako je tisina.cim cujem lupanje,muziku ja nemam koncetraciju.to dovodi do drugog problema-zasto nemam koncetraciju!imam drugaricu koja uci uz pojacani radio!kad vidim nju ja se pitam zasto ja ne mogu tako :cry:
 
A to je do tebe,nema nikakvog organskog uzroka sto ti buka smeta.Ja sam na studijama zahtevala grobnu tisinu dok ucim,posto sam prepodne uvek bila na vezbama ucila sam popodne a uvece u 10 mrtva umorna legala da bih ustajala u 6 ili 7 ujutro pa opet na faks tako da sam maltretirala svoje ukucane utisavanjem,nema tv,komsija ako pusti muziku tukla sam u radiator kao signala da ja ucim... :lol: probaj da se organizujes nekako vec,i da naucis druge da postuju tvoju potrebu za tisinom dok ucis.
Nije problem sto ces ti uciti nocu nego sto ti ne mozes da nadoknadis taj san dnevnim spavanjem i vremenom postajes sve umornija.
 
mozda ce vama ovo pitanje biti glupo ali da li imaju neke tablete za povecanje koncetracije(unapred se izvinjavam ako sam pitala glupost) :lol:.o tome sam citala u nekim novinama.spominjali su neki lek "creatin"
 
dr:
Postoje ali...toliko se trujemo svaki dan samo ti jos tablete za koncentraciju fale...ma daj,tu ideju izbaci iz glave.
I agree... ja sam pila tablete na bazi ginka pre izvesnog vremena i ni najmanje mi nisu pomogle. Tj. stanje je bilo isto! Dok covek ne zagreje stolicu, nikakva mu hemija ne pomaze :).
 

Back
Top