Šta muči savremenog
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: Šta muči savremenog

Primećen član dzordzV76 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Thumbs up Šta muči savremenog

Kako sebe ne smatram savremenim, niti vidim mnogo pozitivnog u celom prefiksu za nove generacije muškaraca, interesuje me Šta to muči sve "novog" muškarca? Šta ga stvarno brine i opterećuje? Gde su mu misli? Kakve su mu potrebe? Ovo me ne interesuje kao muškarca, već kao nekog ko bi vašim iskrenim odgovorima doprineo da vas žene bolje skapiraju? Da shvate težinu vremena današnjice! I nemojte da dozvolite da vas one svojim komentarima i prisustvom ugroze, u smislu da nećete govoriti iskreno o problemima, a i uspusima, plašeći se komentara i blama! Biće vam lakše samo kada shvatite da vaši problemi nisu jedinstveni!
    Ja ću vas pratiti, ajmo heroji današnjice, da vidimo kako vam, nam, je!!!!
    Dzordze

Ističe se allice (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano Re: Šta muči savremenog

mogu li ja odgovoriti u ime savremenih mushakaraca na osnovu onoga shto sam primetila:

Chini mi se da je prva stavka posao, uspeh u karijeri i novac. Takmichenje i prestizi na trzishtu rada.
    Sve ostalo dolazi u drugi plan.
    Govorim za manju grupu modernih mushkaraca koje poznajem. Ne mora da znachi da vazi za sve.

Primećen član DisMisaL (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ček da netko spomene prostatu.

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Question Re: Šta muči savremenog

Citat Original postavio DisMisaL Pogledaj poruku
    Ček da netko spomene prostatu.
    Stani malo, rano je!
    Nego, od tebe bi čovek mogao očekivati uljudan odgovro, pod uslovom da spadaš u navedenu grupaciju!
    Dzordze

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Wink Re: Šta muči savremenog

Citat Original postavio allice Pogledaj poruku
    mogu li ja odgovoriti u ime savremenih mushakaraca na osnovu onoga shto sam primetila:

Chini mi se da je prva stavka posao, uspeh u karijeri i novac. Takmichenje i prestizi na trzishtu rada.
    Govorim za manju grupu modernih mushkaraca koje poznajem. Ne mora da znachi da vazi za sve.
    Sigurnost kod muškarca je vrlo bitna, ali nadam se da neće devojke o tome govoriti više od nas samih, mada i to je dobro!
    Dzordze

Ističe se skorpijamaya (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

Šta muči savremenog muškarca? isto ono što je i naše očeve,dedove..uvek je to isto,
    borba za opstanak,bolji posao,novac,egzistencija...samo što ovaj novi muškarac dodatno mora da se bori i sa emancipovanim,
    umišljenim ženama koje su poletele previsoko..
    Mislim da je tu ustvari glavni problem savremenog muškarca,tj.da on u odnosu na nju
    ne izgubi svoju dominantnu,bogom danu muškost.

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio skorpijamaya Pogledaj poruku
    Šta muči savremenog muškarca? isto ono što je i naše očeve,dedove..uvek je to isto,
    borba za opstanak,bolji posao,novac,egzistencija...samo što ovaj novi muškarac dodatno mora da se bori i sa emancipovanim,
    umišljenim ženama koje su poletele previsoko..
    Mislim da je tu ustvari glavni problem savremenog muškarca,tj.da on u odnosu na nju
    Vau, ukoliko si žensko, kao što govore atributi, udaj se za meeeneee
    Dzordze

Primećen član More_bre (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

bila je jedna emisija sa kulturološkim i biološkim pogledom na ljudski rod.
    (voditelj je bio onaj Pajtonovac Džon Kliz) i tamo je dato jedno tumačenje koje
    mi sada pada na pamet:
    U ovom našem vremenu postoje sva ta sredstva telekomunikacije i masovnog obaveštavanja,
    tako da sada svako na planeti zna kako izgleda stvarno lepa, poželjna osoba, bogat i uspešan život, plaža na nekom karipskom ostrvu, sneg na alpima, sportski super-automobil,
    I na tome se grade kriterijumi i težnje.
    U ranijim vremenima ljudi bi znali samo kako izgleda život njihovog okruženja, i na toj bazi
    bi gradili kriterijume uspeha, lepote, poželjnosti...

Ako ovo tumačenje proširimo i na druge elemente života, možda bi tu mogli da nađemo odgovor na to zašto su ljudi letargični po svakom pitanju - jednostavno znaju na kojem su stepeniku te skale koja defeiniše kvalitet života, a koja je sada baš visoka.

Ističe se skorpijamaya (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio dzordzV76 Pogledaj poruku
    Vau, ukoliko si žensko, kao što govore atributi, udaj se za meeeneee
    rado,ali zar misliš da bi žena sa ovakvim razmišljanjima bila sama? ;-)

upravo žene koje sam spomenula su same,usamljene,a opet teraju svoje,neće da popuste,
    i muškarac ima problem s njima a i one s njim...na žalost to je to.

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Unhappy Re: Šta muči savremenog

rado,ali zar misliš da bi žena sa ovakvim razmišljanjima bila sama? ;-)

upravo žene koje sam spomenula su same,usamljene,a opet teraju svoje,neće da popuste,
    i muškarac ima problem s njima a i one s njim...na žalost to je to.
    baš sam glup, normalno je da nisi sama, ali ako ti zasmeta, samo javi. Ne oklevaj, jer sam izrazito ružan, ali zato nisam pametan.
    Dzordze

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio More_bre Pogledaj poruku
    bila je jedna emisija sa kulturološkim i biološkim pogledom na ljudski rod.
    (voditelj je bio onaj Pajtonovac Džon Kliz) i tamo je dato jedno tumačenje koje
    mi sada pada na pamet:
    U ovom našem vremenu postoje sva ta sredstva telekomunikacije i masovnog obaveštavanja,
    tako da sada svako na planeti zna kako izgleda stvarno lepa, poželjna osoba, bogat i uspešan život, plaža na nekom karipskom ostrvu, sneg na alpima, sportski super-automobil,
    I na tome se grade kriterijumi i težnje.
    U ranijim vremenima ljudi bi znali samo kako izgleda život njihovog okruženja, i na toj bazi
    bi gradili kriterijume uspeha, lepote, poželjnosti...

Ako ovo tumačenje proširimo i na druge elemente života, možda bi tu mogli da nađemo odgovor na to zašto su ljudi letargični po svakom pitanju - jednostavno znaju na kojem su stepeniku te skale koja defeiniše kvalitet života, a koja je sada baš visoka.
    nažalost ima istine, ali upravo nas mnoge materijalne stvari vuku na pogrešno, a zahvaljujući tome polako i propadamo i samouništavamo se polako ali sigurno. Još žalosnije je što se kasno osvestimo!!!
    Dzordze

Zaslužan član
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Aj da pitam pre nego odgovorim..da li je savremen i onaj muskarac koji ima 6oro dece i prosi po ulici..zivi u kartonjari..bunari po kontejnerima.?.mislim ima slicne probleme i velika ocekivanja od zivota.

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Talking Re: Šta muči savremenog

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Aj da pitam pre nego odgovorim..da li je savremen i onaj muskarac koji ima 6oro dece i prosi po ulici..zivi u kartonjari..bunari po kontejnerima.?.mislim ima slicne probleme i velika ocekivanja od zivota.
    Voleo bih da se ne baviš banalizovanjem, ako imaš nešto pametno da napišeš, napiši, nemoj da te mrzi, ali me zaobiđi trlala igrama. Otvori se ili tiću.
    Dzordze

Primećen član More_bre (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

nažalost ima istine, ali upravo nas mnoge materijalne stvari vuku na pogrešno, a zahvaljujući tome polako i propadamo i samouništavamo se polako ali sigurno. Još žalosnije je što se kasno osvestimo!!!
    Ali ja ne mislim da je ovo materijalizam o čemu sam napisao.

Materijalizam je nekritička želja za posedovanjem u cilju uklanjanja anksioznosti koju stvara
    nemaština ili nesigurnost neke druge vrste.

Ono na šta ja mislim je nešto drugo;
    U pitanju je kvalitet stvari koje doživljavamo, kvalitet života generalno, kvalitet šansi
    koje nam se pružaju a vezano za životnu sreću ili nesreću.
    Postavlja se znak pitanja nad samim smislom truda ako znamo da je "negde tamo"
    nešto nedostupno, čiju samo bledu kopiju možemo da dosegnemo u datim uslovima.

A dati uslovi nisu samo mesto i vreme, već i lični kapaciteti osobe, intelektualni, emotivni, fizički, ...karakter.

Sviđalo se to nama ili ne, velika većina ljudi su po svom karakteru i kapacitetima samo
    bledi učesnici u životu, a manji broj je obdaren karakterom, sposobnostima i šansama koji im dozvoljavaju da život
    "uhvate za rogove".

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio More_bre Pogledaj poruku
    Ali ja ne mislim da je ovo materijalizam o čemu sam napisao.

Materijalizam je nekritička želja za posedovanjem u cilju uklanjanja anksioznosti koju stvara
    nemaština ili nesigurnost neke druge vrste.

Ono na šta ja mislim je nešto drugo;
    U pitanju je kvalitet stvari koje doživljavamo, kvalitet života generalno, kvalitet šansi
    koje nam se pružaju a vezano za životnu sreću ili nesreću.
    Postavlja se znak pitanja nad samim smislom truda ako znamo da je "negde tamo"
    nešto nedostupno, čiju samo bledu kopiju možemo da dosegnemo u datim uslovima.

A dati uslovi nisu samo mesto i vreme, već i lični kapaciteti osobe, intelektualni, emotivni, fizički, ...karakter.

Sviđalo se to nama ili ne, velika većina ljudi su po svom karakteru i kapacitetima samo
    bledi učesnici u životu, a manji broj je obdaren karakterom, sposobnostima i šansama koji im dozvoljavaju da život
    "uhvate za rogove".
    Slažem se ja sa tobom sa ovog aspekta, ali aspekt je promašen. Nemoj me pogrešno tumačiti, ali zamisli vreme je da dođeš Bogu na ispovest, a on te pita šta su tvoje zasluge? Gde si bio? gde si letovao i kako? Koliko si ih povalio? Ša voziš? Koliki ti je račun u banci? Koliko imaš krokodila u ormanu? Da li plaćao lifting?Ili će te pitati; Koliko si voleo* Koliko si bio sebičan? Koliko si puta pomogao poznatim i nepoznatim ljudima? Koliko si se žrtvovao? I slično.
    Dzordze

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

umišljenim ženama koje su poletele previsoko..Mislim da je tu ustvari glavni problem savremenog muškarca,tj.da on u odnosu na nju
    :shock:
    Dno.

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Smile Re: Šta muči savremenog

Citat Original postavio Treća Pogledaj poruku
    :shock:
    Dno.
    Ako bi bila ljubazna da uslišiš moju molbu, molio bih te da se vratiš uzrastu i temama 18+
    Dzordze

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Ako bi bila ljubazna da uslišiš moju molbu, molio bih te da se vratiš uzrastu i temama 18+
    U, izvinjavam se. Nisam shvatila da je ovo samo za tinejdžere. Ups. A otud ovoliko glupih odgovora. Moja greška. Evo, odlazim.

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Treća Pogledaj poruku
    U, izvinjavam se. Nisam shvatila da je ovo samo za tinejdžere. Ups. A otud ovoliko glupih odgovora. Moja greška. Evo, odlazim.
    Na žalost, tebe nevredi uljudno zamoliti sa malo sarkazma. Ali ako misliš da si iole nešto pametno napisala, to ide u prilog samo tvojoj mladosti.
    Dzordze

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Džordži, vrati se da odspavaš. Nešto ne radiš dobro.

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Dzordze, a sto lepo ne kazes sta bi voleo da forumasi napisu kao odgovor koji bi bio zadovoljavajuci?
    Trazis da ti ljudi kazu kako zamisljaju ono sto si ih pitao, a onda nisi zadovoljan njihovim misljenjem.

Onda nije trebalo da pitas, nego lepo da kazes sta ti mislis i da kazes - eto, to vam je to!

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Julian_Duranona Pogledaj poruku
    Dzordze, a sto lepo ne kazes sta bi voleo da forumasi napisu kao odgovor koji bi bio zadovoljavajuci?
    Trazis da ti ljudi kazu kako zamisljaju ono sto si ih pitao, a onda nisi zadovoljan njihovim misljenjem.

Onda nije trebalo da pitas, nego lepo da kazes sta ti mislis i da kazes - eto, to vam je to!
    Moderatoru, mislim da je demokratski raspravljati na neku temu! Drugo, mislim da je namenjeno muškom delu članova, koji na žalost kao i uvek ćute, misleći da su tako muževniji. Moj razlog ovakve teme je napisan u samom početku mojeg pisanja. Ukoliko to ne shvataš kao dobru nameru ti zaključaj temu.
    Hvala
    Dzordze

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Moderatoru, mislim da je demokratski raspravljati na neku temu! Drugo, mislim da je namenjeno muškom delu članova, koji na žalost kao i uvek ćute, misleći da su tako muževniji. Moj razlog ovakve teme je napisan u samom početku mojeg pisanja. Ukoliko to ne shvataš kao dobru nameru ti zaključaj temu.
    Hvala
    Auh bre, sto se odmah ljutis...? Odmah nekakve velike reci, pozivanje na demokratiju, vlast i slicne munje...
    Pa to sam ti i rekao - demokratski je raspravljati na neku temu i primiti k znanju razna misljenja. A ti sve nesto nisi zadovoljan odgovorima, pa onda odzivom kandidata, pa polnom pripadnoscu...

Hteo sam upravo da ti kazem ono na sta se ti pozivas - pusti ljude da diskutuju.

Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Julian_Duranona Pogledaj poruku
    Auh bre, sto se odmah ljutis...? Odmah nekakve velike reci, pozivanje na demokratiju, vlast i slicne munje...
    Pa to sam ti i rekao - demokratski je raspravljati na neku temu i primiti k znanju razna misljenja. A ti sve nesto nisi zadovoljan odgovorima, pa onda odzivom kandidata, pa polnom pripadnoscu...

Hteo sam upravo da ti kazem ono na sta se ti pozivas - pusti ljude da diskutuju.
    Shvatam ja tvoju poruku, ali mnogi ljudi ozbiljne stvari bukvalno okrenu u zajebanciju, i pokazuju veliku stidljivost ili nemu muku. Tačnije, zar je moguće da ljudi čak ni na ovaj način ne mogu biti otvoreni? Nije problem da se ljudi okrenu prepiranju i kratkim porukama i komentarima. Evo P U Š T A M I H
    Dzordze

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Citat Original postavio allice Pogledaj poruku
    Nije to "ostalo" toliko u drugom planu, koliko samo proizilazi iz onoga shto je u prvom.

Slične teme

1. muci me
    Autor light & dark u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 23.02.2009., 11:39
  2. Muci me ups......
    Autor Dushan,27 u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.10.2008., 16:54
  3. Sta vas muci?
    Autor Dracylie u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 26