KREACIONIZAM

proximo

Ističe se
Poruka
2.233
Hajde da postavimo sve ovako. Ja sam Proximo, slucajno sam zalutao na planeti Zemlji. Na mojoj rodnoj planeti X smo odrasli proucavajuci prirodu i prirodne zakone. Nikada nisam cuo za rec Religija niti za rec Bog. Setajuci ovom planetom video sam ljude u grupama po raznim zgradama kako sapucu, skolpljenih ruku, obracajuci se nekome. Upitah prolaznika zasto se ova bica okupljaju u skupove i rade to sto rade. On mi odgovori da je svaka grupa pripada nekoj od religija i da se oni mole svojim bogovima. Njihovo zajednicko ime su kreacionisti. Zatim me prolaznik usmeri kao jednom kaferu pod nazivom Krstarica i tako zalutah ovde. Rekao je da ovde mogu naci odgovore na mnoga pitanja. ;-) Nadam se da ce mi neko lepo dokazati onako kako kreacionista ocekuje od evolucioniste dokaze.

Pa prvo da pitam, sta je to Bog?
 
Prvo:
- religiosni ljudi nisu svi kreacionisti, bar ne u takvom smislu kako to nauka koristi. Mnogi koji se bave teologijom misle i veruju u to, da je Bog stvorio svet, ali KAKO je stvorio, to nije zadatak teologije da resi.
Drugo:
- Ko je Bog? - pitas. Hajde da ti postavim neko drugo pitanje: Ko je covek?. Postoje takve stvari cak i u prirodi, da ne mozes jednostavno i jasno da odgovoris na te stvari. Recimo: Sta je zivot? Jedan naucnik, koji je 1937. dobio Nobelovu nagradu iz oblasti fiziologija je rekao: "Upoznao sam Zivo, istrazivao sam celije i molekule, a tokom istrazivanja negde se izgubio Zivot." [Uff, bas nije dobar ovaj prevod ali ono sto je vazno, moze da se razume.]
 
Veliko je pitanje šta bi bilo sa našim svetom da ideja o postojanju Tvorca nikada nije ni prošla kroz narod..... nije sada ni bitno da li je to uopšte moguće.

Ljudi nisu sposobni da se suoče sa svojom smrtnošću.
 
Hajde da postavimo sve ovako. Ja sam Proximo, slucajno sam zalutao na planeti Zemlji. Na mojoj rodnoj planeti X smo odrasli proucavajuci prirodu i prirodne zakone. Nikada nisam cuo za rec Religija niti za rec Bog. Setajuci ovom planetom video sam ljude u grupama po raznim zgradama kako sapucu, skolpljenih ruku, obracajuci se nekome. Upitah prolaznika zasto se ova bica okupljaju u skupove i rade to sto rade. On mi odgovori da je svaka grupa pripada nekoj od religija i da se oni mole svojim bogovima. Njihovo zajednicko ime su kreacionisti. Zatim me prolaznik usmeri kao jednom kaferu pod nazivom Krstarica i tako zalutah ovde. Rekao je da ovde mogu naci odgovore na mnoga pitanja. ;-) Nadam se da ce mi neko lepo dokazati onako kako kreacionista ocekuje od evolucioniste dokaze.

Pa prvo da pitam, sta je to Bog?

Proximo vratimo se na nashu planetu.
Imaginarni prijatelj se ne javlja.
 
upravo tako, al nekako je prirodno da se covek kao bice sa razumom plasi smrti kao totalnog nepostojanja
kako god okrenemo, i da nema "tvorca" i da ima na pitanje "cemu zivot" ne mozemo odgovoriti
А зашто тако мислиш?
Ево, ја се не плашим смрти. Радо радим с мртвима. Зашто? Зато што још увек нико никад није доказао да после смрти нема ничег.

Објасни ми следеће: где, након смрти, одлази наша енергија?

Енергија се не може уништити, дакле где оде наша животна енергија након смрти?
 
Znash da voda cini 60 i kusur posto tela.E pa sada gledaj u toku fotosinteze slb bla bla procesima fotosinteze stvara se skrob.Energija od sunca je sadrzana u medumolekulskim vezama skroba.Kada biljka ugine telo se raspadne a deo energije u obliku skroba i brda drugih jedinjenja samo prede u drugi oblik, tj. bude apsorbovano od drugih organizama, ili razlozen pa ponovo sastavljen u drugo jedinjenje.

Da se nadovezem na dragu mi vodu.Endogena voda sadrzi energiju ali u obliku veza.
Kod coveka je slicno.U prirodnim uslovima, telo se raspadne koza, unutrasnji organi bivaju razlozeni na sve one sitne komponente koje ce neki drugi organizam preuzeti.Energija se u njima nalazi u obliku jakih hemijskih veza, koje se sada nalaze u nekom drugom organizmu.I tako do besvesti.Pogledaj kosti npr.Osteoblasti( cini mi se) su sastavljeni od nekih jedinjenja karbonata,fosfata, fluorida itd.Ova jedinjnja sadrze ogromnu kolicinu energije zbog jake kovalentne veze.

Predpostavljam da ti je poznat perpetuum mobile.Ako bi smo razvili perpetuum mobile druge vrste mogli bi smo isrpti svu energiju u obliku veza.Za sada nemoguce;)
 
Neko me pitao sta je covek? Ne znam, ja sam dosao sa druge planete i upoznajem ovaj svet.
Jos niko se nije ni usudio da mi objasni Boga?
Ok, imam slobodnu volju, neke ce me pokusati povuci u islam neki u hriscanstvo treci u neku trecu veru.
Opet kazem ja sam osoba otvorenog uma i prihvaticu sve bogove, svakog boga, ako mi se lepo predstavi i objasni i pokaze da on zaista postoji.
 
Neko me pitao sta je covek? Ne znam, ja sam dosao sa druge planete i upoznajem ovaj svet.
Jos niko se nije ni usudio da mi objasni Boga?
Ok, imam slobodnu volju, neke ce me pokusati povuci u islam neki u hriscanstvo treci u neku trecu veru.
Opet kazem ja sam osoba otvorenog uma i prihvaticu sve bogove, svakog boga, ako mi se lepo predstavi i objasni i pokaze da on zaista postoji.

Zato shto to i nepostoji.

Otkrivena je antimaterija, Big Beng je objasnjen.Sada predlazem da se vratimo na nas rodni planet.Ja sam sa Spike.To je najsjajnija zvezda u Devici.Ti?:?:;)
 
Znash da voda cini 60 i kusur posto tela.E pa sada gledaj u toku fotosinteze slb bla bla procesima fotosinteze stvara se skrob.Energija od sunca je sadrzana u medumolekulskim vezama skroba.Kada biljka ugine telo se raspadne a deo energije u obliku skroba i brda drugih jedinjenja samo prede u drugi oblik, tj. bude apsorbovano od drugih organizama, ili razlozen pa ponovo sastavljen u drugo jedinjenje.

Da se nadovezem na dragu mi vodu.Endogena voda sadrzi energiju ali u obliku veza.
Kod coveka je slicno.U prirodnim uslovima, telo se raspadne koza, unutrasnji organi bivaju razlozeni na sve one sitne komponente koje ce neki drugi organizam preuzeti.Energija se u njima nalazi u obliku jakih hemijskih veza, koje se sada nalaze u nekom drugom organizmu.I tako do besvesti.Pogledaj kosti npr.Osteoblasti( cini mi se) su sastavljeni od nekih jedinjenja karbonata,fosfata, fluorida itd.Ova jedinjnja sadrze ogromnu kolicinu energije zbog jake kovalentne veze.

Predpostavljam da ti je poznat perpetuum mobile.Ako bi smo razvili perpetuum mobile druge vrste mogli bi smo isrpti svu energiju u obliku veza.Za sada nemoguce;)

Ја те питах где нестане животна енергија, ова коју имамо сад овако живахни?
Где је она, кад човек умре?
 
A ja sam mnogo dalje.Mi sa Spike se bavimo medicinom (to nam je specijalnost, posebno imunologija i higijena), poljoprivredom.Ono shto je dobro je shto smo svi besklasno drushtvo, samo mislimo na nauku.....eH DA JE TAKO.....:-(:cry:

Eto dragi moji kreatori.Vidim da ste ostali bez reci.Znaci da je logika pobedila.;)
 
А зашто тако мислиш?
Ево, ја се не плашим смрти. Радо радим с мртвима. Зашто? Зато што још увек нико никад није доказао да после смрти нема ничег.

Објасни ми следеће: где, након смрти, одлази наша енергија?

Енергија се не може уништити, дакле где оде наша животна енергија након смрти?

za 1), pa niko nije dokazao da posle smrti nema nicega a niko nije dokazao ni da ima posle smrti necega pa ljudi se plase...

za 2) jeste da se energija ne moze unistiti ali mi ne znamo kakve je prirode ta "zivotna" energija ili u sta ce preci u koji vid energije al to opet ne govori nista da ima nesto posle smrti
 
Само да појасним, кад кажем ЖИВОТНА ЕНЕРГИЈА, мислим на ову коју сви ми имамо у овом моменту, док причамо, смејемо се дишемо...дакле, где та енергија оде кад човек склопи очи?


Успут, нико није доказао ни да после смрти нема ничек, тако да, свачији став о томе је заснован на личним особинама- оптимиста-песимиста.
 

Back
Top