Frizider

Poruka
4.413
Doslo vreme da se kupuje nov frizider pa rekoh mozda neko od vas ima iskustvo sa istim. Elem dvoumim se izmedju Gorenje i Indesit kombinovanih frizidera. Ako treba napisacu i koji su. Jedni kazu da je Gorenje bolji jer nema onaj No frost sistem vec automatsko otapanje dok drugi kazu da je No frost zakon. A ja-pojma nemam:confused:
 
Doslo vreme da se kupuje nov frizider pa rekoh mozda neko od vas ima iskustvo sa istim. Elem dvoumim se izmedju Gorenje i Indesit kombinovanih frizidera. Ako treba napisacu i koji su. Jedni kazu da je Gorenje bolji jer nema onaj No frost sistem vec automatsko otapanje dok drugi kazu da je No frost zakon. A ja-pojma nemam:confused:

Sa odmrzavanjem ili bez-samo da je pun...:lol:
 
No frost jeste zakon..a prvo reci koliko para zelis dati?Ako je do 3es hiljada Samsung..malo vise LG..sto se tice gorenja svi prodavci kazu da se prave u kini i ne preporucuju ga.
 
Ja imam Indesit i zadovoljna sam, mozda sam samo pogresila jer nisam uzela sa dva kompresora , pa kada nesto stavim da se zamrzava, mnogo jace radi i deo koji koristi kao frizider, ostalo je ok.
 
Da,kazu svi za gorenje da su mahom losi,kvare se stalno...mada mnogi polaze od toga da je lako popravljiv...imam trenutno frizider BEKO,za sada je ok,ali planiram uskoro novi ...mozda indesit...ne znam...
 
Ja sam prosle godine bila u istoj dilemi kao i ti (bas sam se dovumila izmedju istih marki) i kupila sam Gorenje jer bas tada desila njihova akcijska ponuda.
Zadovoljna sam vrlo.:cool:
 
Ovako, mm je frigomehanicar, tako da imam informaciju iz prve ruke!:p
Kombinovane frizidere bilo koje marke nemojte nikad da kupujete! Logoka je prosta, jedan motor radi i za frizider i za zamrzivac=brze crkne! (izuzetak su kombinovani frizider sa dva motora, ali ti frizideri su skuplji, i retko se nalaze)
 
Sto se tice no frost sistema, to sam cula da isusju hranu(mi smo kupili samootapajuci, mada ne znam sta otapa posto nema onu komoru gore(kao stari friziderti)!

Sto se tice marke, sada je sve to prilicno slicnog kvaliteta i napravljeno da super radi prvih pet godina, i mozda jos pet sa popravkama(ne prave se vise oni frizideri koji rade i 30godina-a).

u svakom slucaju ne kupuj kombinovani frizider, a ostalo marka, no frost ili samootapajuci-nije toliko bitno!
 
Hvala vam na savetima. Nema mi druge, moram da kumbinovani jer nemam mesta za zamrzivac:-( Gorenje daje garanciju 5 godina a Indesit 2, al sad ste ma naplasili s tim da je Gorenje krsh. Jel ima neko Gorenje par godina, i Indesit isto tako? Indesit ima jedan kompresor a za Gorenje ne pise. Evo i linkova pa ako se neko razume molila bih da pogleda. Hvala unapred

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/gorenje-frizider-kombinovani-rk61390e.html
http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/indesit_frizider_kombinovani_ban_34_nf_ps.html
 
evo mog friziderskog iskustva - sada imam elektroluks, no-frost. Volim ga. Volela sam i predjasnji Bos, ali je bio mali...i star. Gorenje je prevazidjeno, cak i za istocno trziste. Primetila sam da cesto razni "zapadni" proizvodjaci UKINU po nesto za "istocne" potrocase. Fali neka funkcijica, lampica, svetlasce... :(. A manje aparate pakuju u neku vulgarnu, sarenu, ambalazu. Valjda misle da se kuvalo na ognjistima, pralo na potoku, a hrana cuvala u trapovima...pa daj sta das, i onako ce kupiti.
 
Ovako, mm je frigomehanicar, tako da imam informaciju iz prve ruke!:p
Kombinovane frizidere bilo koje marke nemojte nikad da kupujete! Logoka je prosta, jedan motor radi i za frizider i za zamrzivac=brze crkne! (izuzetak su kombinovani frizider sa dva motora, ali ti frizideri su skuplji, i retko se nalaze)

Kako bih ti rekao..nema svako prostora za frizider + zamrzivac..a takodje nije svako rob hrane da mu je potrebna tolika zimnica..prasici..jagnjici..koje bi stavili u zamrzivac od milion litara ;)
 
Ja imam Beko frizider-zamrzivac sa No frost sistemom koji ne radi,nikada i nije radio,stalno moram da ga otapam jer se sa zadnje strane frizidera nakupi toliko leda,uzas jedan.Nikako da se nakanim da pozovem servis,ali posto mi se Bekova ves masina juce pokvarila,u ponedeljak zoovem servis pa ce sve da mi pogledaju,jer jos uvek imam garanciju.Zakljucak,sto dalje od Beko uredjaja.
 
Kako bih ti rekao..nema svako prostora za frizider + zamrzivac..a takodje nije svako rob hrane da mu je potrebna tolika zimnica..prasici..jagnjici..koje bi stavili u zamrzivac od milion litara ;)

Ako bas treba potpuno objasnjenje za kombinovani frizider(odnosno protiv njega), onda stvar ide ovako: Termostat kod komb. friz. se nalazi u frizideru, znaci motor se ukljucuje kada poraste temperatura u frizideru. Znaci ti uneses nesto toplo i da bi se ohladilo motor radi ali i zamrzava Zamrzivac bez potrebe, ili frizider ne otvaras par dana-nisi kuci, otputovao..., ne ukljucuje se motor, jer je u frizideru sve ok, a zamrzivac-poluotopljen.

Kao druga stvar, prasici i jagnici po zamrzivacima su prevazidjena stvar, ali postoje, za neupucene, i mali zamrzivaci koji su velicine tog kod kobinovanog frizidera, pa kupite manji frizider+manji zamrzivac= kombinovani frizider(i sto se tice prostora, isto, a sto se tice kvaliteta neuporedivo!

Ako bas hocete poluzamrznutu hranu u frizideru, a odmrznutu u zamrzivacu-onda samo napred!
 
Ja imam Beko frizider-zamrzivac sa No frost sistemom koji ne radi,nikada i nije radio,stalno moram da ga otapam jer se sa zadnje strane frizidera nakupi toliko leda,uzas jedan.Nikako da se nakanim da pozovem servis,ali posto mi se Bekova ves masina juce pokvarila,u ponedeljak zoovem servis pa ce sve da mi pogledaju,jer jos uvek imam garanciju.Zakljucak,sto dalje od Beko uredjaja.

Cula sam za neki servis koji je resio da ne bude vise njihov ovlasceni servis, nije im se isplatilo, mnogo su se kvarili u garantnom roku.
 
Doslo vreme da se kupuje nov frizider pa rekoh mozda neko od vas ima iskustvo sa istim. Elem dvoumim se izmedju Gorenje i Indesit kombinovanih frizidera. Ako treba napisacu i koji su. Jedni kazu da je Gorenje bolji jer nema onaj No frost sistem vec automatsko otapanje dok drugi kazu da je No frost zakon. A ja-pojma nemam:confused:

kako samooptapanje moze da bude od no frost?

kombinovani LG multi air flow, NO FROST, prezadovoljna, ali zamrzivac nije mnogo veliki sto je meni ok. to je jedan od najprodavanijih frizidera kod nas(proveren izbor, znam dosta ljudi koji ih imaju vec neko vreme) i kombinacija je dole zamrzivac gore fridz, sto je odlicno, kada je obrnuto covek mora da gnjura u frizider, a zamrzivac koji se redje koristi je gore, glupo...
 
Ovako, mm je frigomehanicar, tako da imam informaciju iz prve ruke!:p
Kombinovane frizidere bilo koje marke nemojte nikad da kupujete! Logoka je prosta, jedan motor radi i za frizider i za zamrzivac=brze crkne! (izuzetak su kombinovani frizider sa dva motora, ali ti frizideri su skuplji, i retko se nalaze)

moji imaju kombinovani fridz iz ko zna koje godine i nikada nisu imali problema... samootapajuci, gorenje...

Ako bas treba potpuno objasnjenje za kombinovani frizider(odnosno protiv njega), onda stvar ide ovako: Termostat kod komb. friz. se nalazi u frizideru, znaci motor se ukljucuje kada poraste temperatura u frizideru. Znaci ti uneses nesto toplo i da bi se ohladilo motor radi ali i zamrzava Zamrzivac bez potrebe, ili frizider ne otvaras par dana-nisi kuci, otputovao..., ne ukljucuje se motor, jer je u frizideru sve ok, a zamrzivac-poluotopljen.

Kao druga stvar, prasici i jagnici po zamrzivacima su prevazidjena stvar, ali postoje, za neupucene, i mali zamrzivaci koji su velicine tog kod kobinovanog frizidera, pa kupite manji frizider+manji zamrzivac= kombinovani frizider(i sto se tice prostora, isto, a sto se tice kvaliteta neuporedivo!

Ako bas hocete poluzamrznutu hranu u frizideru, a odmrznutu u zamrzivacu-onda samo napred!
kome se ovo ikada desilo:confused:
i kako onda imas odvojeno podesavanje temperature za zamrz. i za fridz?
 

Back
Top