Nove auto-tablice u Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Od 6. jula ove godine YU tablice odlaze na đubrište istorije (gde im je i mesto), a na snagu stupaju nove koje će izgledati ovako:

Nova Tablica.jpg
 
Od 6. jula ove godine YU tablice odlaze na đubrište istorije (gde im je i mesto), a na snagu stupaju nove koje će izgledati ovako:

Pogledajte prilog 34800

Cek', cek'...jel' ti to hoces da kazes da je izglasan novi zakon o saobracaju....??...ko ga je izglasao kada je Skupstina raspustena? Mozda je "tehnicka" vlada donela neku "tehnicku" uredbu?

BTW, ne secam se da na sadasnjim tablicama ima bilo kakvih "YU" obelezja.
 
Falilo je samo to što nisu naše (srpske) i što su najružnije u Evropi. Niko neće da te lupa po džepu, kad bude trebalo da registruješ vozilo prvi put posle 6. jula ove godine dobićeš novu tablicu po ceni stare. Živela nezavisna Srbija!
 
Tex707, nije izglasan nikakav novi zakon, no je krajem decembra 2007. doneta odluka o uvođenju novih tablica u julu ove godine, paralelno sa odlukom da 14 gradova u Srbiji izgubi svoje auto oznake.

Znaš li koji gradovi gube oznaku?

Inače najbolje tablice u Evropi imaju Mađari. Primer: XWD-654. Tri slova i tri broja, bez oznaka grada ili regije. Lako za pamćenje i dobro uočljivo.
 
Znaš li koji gradovi gube oznaku?

Inače najbolje tablice u Evropi imaju Mađari. Primer: XWD-654. Tri slova i tri broja, bez oznaka grada ili regije. Lako za pamćenje i dobro uočljivo.

Trebalo je dosta gradova da izgubi slovnu oznaku međutim odustali su od toga pa će sada i neka veća mesta dobiti svoje slovne oznake(15 mesta)..................Tablice su ekstra samo nisam siguran da je taj font slova i brojeva koji se vidi gore............Font će biti isti kao na Nemačkim tablicama.......................
 
Donqihote, znam neke, ali ne znam sve. Loznica gubi LO (postaje ŠA), Paraćin (PN - JA), Vršac (VŠ - PA), Ruma (RU - SM), Aranđelovac (AR - KG), Gornji Milanovac (GM - ČA), Bor (BO - PO), i eto nabrojah sedam. A, da ne zaboravim, Prijepolje dobija oznaku PL. Mora da je odluku doneo neki zemljak Vlade Divca, nije mi jasno zašto je tako.

Slažem se da su Mađarske najbolje. A da li su najlepše. Lepe su i hrvatske, čak mnogo lepše od recimo nemačkih ili austrijskih. Sad ćemo i mi da budemo u tom društvu lepih tablica.
 
nexxx011, jesi li siguran da se neće ukidati a da će neki gradovi dobiti nove? Koliko si siguran, s obzirom da je vioše puta ponovljeno da će se ukidati? Ja bih podržao odluku da svaka opština dobije slovnu oznaku, kao u USA svaki county. Što da ne? Lokalna samouprava i tako to.
 
@ all

Siguran sam....To što si ti napisao jeste bio predlog,međutim bilo bi velikih problema sa gužvama i narod bi morao da putuje daleko kako bi registrovao auto.......Sad ću da pojurim članak na netu pa postavljam link koja mesta će dobiti slovne oznake nove...............
 
http://www.amss.org.yu/ evo ga link

Od 1. marta na snagu stupa Novi pravilnik o utvrdjivanju registarskih područja za motorna i priključna vozila na području Srbije, a počeće da se primenjuje najverovatnije od jula meseca kada bi trebalo da počne i izdavanje novih registarskih tablica i saobraćajnih dozvola.

Novim Pravilnikom objavljenim u Službenom glasniku broj 21 od 22.02.2008. godine još 18 opština je dobilo registarsku oznaku, pa sada u republici Srbiji, uključujući i teritoriju Kosova, postoji ukupno 59 registarskih područja. Nove slovne oznake i registarska područja dobile su sledeće opštine:

Aleksinac AL, Bačka Palanka BP, Bačka Topola BT, Bečej BČ, Velika Plana VP, Vrbas VB, Indjija IN, Kanjiža KA, Knjaževac KŽ, Kovin KO, Negotin NG, Prijepolje PP, Petrovac na Mlavi PT, Svilajnac SV, Smederevska Palanka SP, Stara Pazova ST, Ćuprija ĆU , Šid ŠI.


a tablice će ovako izgledati

11_tablica_141207.gif
 
Od 1. marta na snagu stupa Novi pravilnik o utvrdjivanju registarskih područja za motorna i priključna vozila na području Srbije, a počeće da se primenjuje najverovatnije od jula meseca kada bi trebalo da počne i izdavanje novih registarskih tablica i saobraćajnih dozvola.

Novim Pravilnikom objavljenim u Službenom glasniku broj 21 od 22.02.2008. godine još 18 opština je dobilo registarsku oznaku, pa sada u republici Srbiji, uključujući i teritoriju Kosova, postoji ukupno 59 registarskih područja. Nove slovne oznake i registarska područja dobile su sledeće opštine:

Aleksinac AL, Bačka Palanka BP, Bačka Topola BT, Bečej BČ, Velika Plana VP, Vrbas VB, Indjija IN, Kanjiža KA, Knjaževac KŽ, Kovin KO, Negotin NG, Prijepolje PP, Petrovac na Mlavi PT, Svilajnac SV, Smederevska Palanka SP, Stara Pazova ST, Ćuprija ĆU , Šid ŠI.

Ipak se ne ukidaju stare!
 
tablice1.jpg


Нека ми неко наведе било који закон или правило које би нам на било који начин, односно било ко забранио употребу оваквих таблица!!!
 
Таблице су морале бити исписане ЋИРИЛИЧНИМ словима!!!!!!!!!!!!!!!!! Срамота!

п.с. погледати Устав Србије

To se radi da bi naše table bile čitljive i u inostranstvu. Recimo Rusija takođe ima oznake slovima koji postoje i u latinici i ćirilici, tipa A, B, X, T...., sličan sistem je upotrebila i Bosna i Hercegovina na svojim tablama. Makedonija i Bugarska, na primer, imaju takođe latinične table.
Problem sa srpskim tablama je oznaka gradova koje je nemoguće napisati ovakav način kao u Rusiji ili BiH. Stoga su latinične oznake jedino rešenje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top