Chow-chow

Pa vidi, ne znam koliko si upucen, ali krem boja kao zvanicna ne postoji, to ti je u stvari svetlo "crvena". Sto se tice belih, oni su jako retki, a cak mislim da kod nas nema ni jedan primerak...
 
Moze da se nadje sasvim ok pas i za 200eur, samo ipak treba pripaziti kod koga kupujete psa posto cau-cau mogu biti nezgodnog temperamenta (i prema psima, a i prema ljudima i deci) pa je pozeljno da je osoba od koje kupujete vec upucena u rasu i da zna kako se treba ophoditi sa stencima da bi imali sto bolji temperament jer u suprotnom mogu postati veoma teski za kontrolu. Posetite neku izlozbu (ima na BGD Sajmu u martu) i prelistajte neke oglase, naci cete vec nesto sto vam odgovara. Pozdrav!
 
Upoznala sam samo dve zenke cau cau rase, jedna je toliko lenja da u setnju izlazi samo ispred svoje zgrade, a druga je mnogo cakana i mlada, skroz crna, ali mi se cini da se nesto ne mirise sa drugim zenkama. Inace o ovoj rasi zaista ne znam skoro nista (osim da mogu da imaju plavi jezik), pa bi bilo zgodno kad bi se javio neko ko ima ili je imao ovog psa, da nam malo vise isprica o ovoj rasi.
 
Mi smo prilikom nabavke psa razmatrali da li da uzmemo chau chau-a ili shar pei-a i konsultovali smo ljude koji iste imaju. Obe vrste vode poreklo iz Kine gde su bili cuvari carskih dvorova. Uzgajani su kao borbeni psi i karakteristicni su po tome sto imaju plave jezike kao lavovi. Chau chau za razliku od shar pei-a ima veoma nizak prag tolerancije pa nije preporucljiv za osobe sa malom decom. Zbog izuzetno duge i guste dlake ne preporucuje sa da ga pustate u vodu (reku, jezero...), jer kad se nakvasi zbog tezine pocinje da tone i moze da se udavi. Ostale karakteristike tipa visina, tezina, boje mozes naci na internetu.
 
Mi smo prilikom nabavke psa razmatrali da li da uzmemo chau chau-a ili shar pei-a i konsultovali smo ljude koji iste imaju. Obe vrste vode poreklo iz Kine gde su bili cuvari carskih dvorova. Uzgajani su kao borbeni psi i karakteristicni su po tome sto imaju plave jezike kao lavovi. Chau chau za razliku od shar pei-a ima veoma nizak prag tolerancije pa nije preporucljiv za osobe sa malom decom. Zbog izuzetno duge i guste dlake ne preporucuje sa da ga pustate u vodu (reku, jezero...), jer kad se nakvasi zbog tezine pocinje da tone i moze da se udavi. Ostale karakteristike tipa visina, tezina, boje mozes naci na internetu.

koliko ja znam,sar pei je bio borbeni pas a chau chau se uzgajao za jelo :dash: uzas
 
moja drugarica je imala muzijaka chau chau rase i bio je toliki mrgud da je to strashno :D
takav lik...neverovatno...nije bio zainteresovan nizasta....
cak ni za gazde
 
Svojeglavi, samostalni, tipični predstavnici V FCI grupe. Nisu za neiskusne ljude, traže čvrstu ruku a ne trpe batine, retko ko nez iskustva to može da postigne. Četkaju se uz dlaku, godišnje se iščetka otprilike za jedan dobar džemper
 

Back
Top