Chow-chow

ovo je mali chow ..od godinu dana....to je bila moja Ella...:cmok:
 

Prilozi

  • ella1 (1).jpg
    ella1 (1).jpg
    30,9 KB · Pregleda: 128
SLIKE SU EXTRA!!!! Moram priznati da su mi za nijansu sladji crveni. Da li su na slikama psi iz nase zemlje ili sa neta? Mene ova rasa bas zanima i dosta sam citao o njoj po raznoraznim casopisima i internetu, i hteo sam-sto sam uspeo-da saznam iz prve ruke jos o njima. Citao sam i o tome kao sto je pomenuto da moraju da menjaju podlogu po kojoj idu, tipa da nije samo po ravnom i asfalt, vec i po travi i svim drugim podlogama. Da li je to zbog kukova?
 
SLIKE SU EXTRA!!!! Moram priznati da su mi za nijansu sladji crveni. Da li su na slikama psi iz nase zemlje ili sa neta? Mene ova rasa bas zanima i dosta sam citao o njoj po raznoraznim casopisima i internetu, i hteo sam-sto sam uspeo-da saznam iz prve ruke jos o njima. Citao sam i o tome kao sto je pomenuto da moraju da menjaju podlogu po kojoj idu, tipa da nije samo po ravnom i asfalt, vec i po travi i svim drugim podlogama. Da li je to zbog kukova?

to je licno moj pas, u mom dvoristu slikan, tada je bilo prolece i imala je takvu lesnik boju, mada u septembru ima crvenu, mozda stavim i te da vidis,,,ovo nista nije s neta.
Setanje po travnjaku je zbog dosaplja,,,inace imaju problema s nogama, jer su teski, zadnje noge su kao ukocene,,tako da je najgora verzija setati ih po betonu.Znaci dosaplje, i sapetine da se formiraju.:bye:
 
to ti je slika s neta,,,verovatno neki svetski sampion iz ko zna koje zemlje, sam start kupovine je za nas san, a da ne pricamo o ostalom...mislim da je glupo stavljati slike s neta, i time se hvaliti,,,treba uzgojiti ovu cvecku...to je ogroman posao.
 
Koliko je pozeljno drzati chow-choow-a u stanu?Kakav je za dresuru tj. da li mu je potrebna i da li vredi probati sa dresurom s'obzirom na njegovu narav?

chow moze da se drzi u stanu, to su mirna stvorenja, jer celi dan spavaju, ne prave cirkus, ne cepaju stvari itd., dresura ne vazi za ove pse. Oni nisu glupava rasa, jednostavno se ne mogu dresirati, niti ih takve stvari tipa raznih komandi uopste interesuju.Ja sam probala s mojom kujom , sistem loptica, donesi-ajde donela je , ja bacim ponovo,,,,donesi-ona me pogleda, i ode u suprotnom smeru i svali se da odspava malo....najozbiljnije, pitaj odgajivacnice, oni se ne dresiraju, jer je to kod njih nemoguce.:rotf:Ali su slatki..:rotf:
 
u prolece se gustim cesljem skida poddlaka,to je ona stara zimska "mrtva" dlaka, to je mnogo posla, i to mora svaki dan....to pocetka prvih vrucih dana , ovo mora da se uradi.
Tada na njima ostaje ona letnja tanka dlaka, duga,ali tanka, koza im se vidi kroz nju, mora da ih stiti,,,i ne smeju se sisati nikako...U sustini cetkanje i cesljanje svaki dan,obavezno..a drugo linjanje nije pravo,,,,to je tamo negde u avgustu kad otpadne jos nesto stare dlake, vec od septembra dobija zimsku, i mora da se ceslja svaki dan, u suprotnom se toliko umrse da se to mora odseci makazama, a najgore je sto dobiju ekcem, ne dise im koza na tom mestu i stvaraju se crveni pecati, sto ih strasno svrbi.
Svaki dan, Jovo nanovo...nije tesko...oni se za dva dana zavole..
 
Nije ni cudo sto onda moze da se isplete jedan dobar dzemper :). Da li si mozda probala tu domacu radinost sa dlakom chow-a?

ovo je malo bzvz...ako volis ovu rasu,,,ovo treba da ti se gadi,,,jer cim njih spomenes neko, kaze....da...to je ona rasa koja se jede???Nekada, a i sad se u Kini jedu,kad vec moram da napisem ...samo primerci koji su mrsavi i od kojih nikada nece biti stabilan, jak chow, jer to su psi teskih kostiju...ja cu tebi da prepustim da olinjalu dlaku koju sam ja inace palila, iskoristis za ovakvu vrstu domace radinosti.
Moja kuja je imala operaciju u sedmoj godini,,,dijagnoza piometra...to je gnojna upala materice,,,pa su kompletno izvadili i matericu i jajnike....to treba uz njih preziveti...secena je bila neka 22 cm, imala je pojas da to ne dira, iako je bila sivena, ja sam 10 dana bukvalno spavala pored nje, i nocu izlazila napolje s njom,,,,i tako narednih 1,5 mesec dok to nije proslo...ja sam se sto miliona puta zahvalila Bogu da je ostala ziva...tako se voli pas..nikada mi nista nije bilo zao, njoj sam kupovala sebi nisam...to su ziva stvorenja, a ne igracke od kojih se pletu dzemperi.:???:
 
Samo pitam, posto sam citao da to umeju da rade.samo ne znam kome prodaju i da li ti koji to prave to i nose.Nisam neko ko bi to radio. Nemoj odmah da se ljutis
 
sad i ja razmisljam o tome, ipak su to bolesni ljudi koji to rade,ja sam davno cula za to,,po sistemu, ako ovca daje "runo" i chow daje pare...ma gluposti, to je mrtva dlaka, koju ja bacim i spalim,,,ali ljudi sigurno znaju da naprave dzemper, ne bi me cudilo da naprave i periku od njih, kad im je jezik extra specijalitet na jelovniku.:otkacio:
 
Ja mislim da to rade ovi sa zapada,a oni uvek imaju neki put cudne ideje. Kao sto si rekla verovatno su mislili ako su nekada bili na jelovniku zasto ne bi pravili dzempere od njihove dlake.
 
Ja mislim da to rade ovi sa zapada,a oni uvek imaju neki put cudne ideje. Kao sto si rekla verovatno su mislili ako su nekada bili na jelovniku zasto ne bi pravili dzempere od njihove dlake.

ako to gledas s aspekta zarade, ni onda ne mogu da prihvatim tako nesto,,,Boze dragi podseti me na logore kad su od kose zatvorenika pleli dzempere..Pa, covek jeste najsavresenije bice, ali ipak ne u svakom smislu....ovo s dzemperima je morbidno, a to sto su na jelovniku, kao i neke druge zivotinje, to treba tako nazalost prihvatiti, jer je to deo njihove kulture, nacionalne kuhinje, i drugacijeg zivota o kojem mi nemamo pojma.Bez obzira , ja i dalje ovakve stvari ne odobravam.:neutral:
 

Back
Top