knjizevnost u ns
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: knjizevnost u ns

Nov član
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano knjizevnost u ns

Ima li neko ko studira,ili upisuje knjizevnost u ns? hitno mi je potrebno par reci o tom smeru...znate vec sta bi svakog studenta zanimalo. Da li je tesko,knjige,profesori,predavanja obavezna ili ne,ispiti,drustvo,i pre svega prijemni sta,kako,gde?
    Znam ono osnovno sto pise na sajtu,ali treba mi nesto vise.

hvala,unapred

Nov član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: knjizevnost u ns

hehehe, znam u kakvim si mukama
    prvo - koji smer knjizevnosti zelis da upises? Znas koji smerovi imaju - meni je srpski jezik i knjizevnost kao smer smaranjeee - takvi su i profe... Tu se vise radi gramatika, jezik i istorija jezika...Srpska knjizevnost i jezik - smer na koji sam ja isao - ima svakakvih profa, ali ima i likova od kojih se ima sta cuti to je dobar smer mada se na komparativnoj knjizevnosti jos vise radi svetska, jer je smer takav. Nije toliko tesko koliko je obimno Ima dosta da se cita - tako ako te ne drzi mesto nemoj ni da kreces. Moras se odreci mnogih stvari ali se trud isplati - naravno ne materijalno sto ti i nije cilj- jer da ti je cilj samo novac upisao bi ekonomiju. Ovo sad po bolonji sto se ide je ...koliko sam ja video lakse - imas vise kolokvijuma i mogucnost da ispit polazes parcijalno.Zamisli samo da si ko ja slusao narodnu knjizevnost DVE godine tj. 4 SEMESTRA i onda sve gradivo odjednom polagao - uzas. Pa to samo kod nas ima. Ali ima jedna prednost - sad imam jake zivce, utrenirao se da podnosim velike stresovee uh. Sad koliko sam cuo ne smeju da pitaju ono sto nisu predavali. A pre .....joj... isredaje ti desetak dela iz svetske i nesto vise pesnika doduse, a na ispitu te pita 66 dela ravno.UH uh. Ali sve to prodje... najbitnije je da upises...a kako sam vidi trebalo bi da imas dobro znanje iz srednje..nece te pitati nista sto nije u programu za srenju skolu, ako je to olaksanje hehe- ali budi spreman na takve stvari - za ispite ces morati uciti i vise. Pozdravvvvv

tweetysabac nije na forumu
    ...ne verujem ja u kipove i takve kao ti tipove, kad ti jednom srce slome - ne veruješ nikome!
    Obećava tweetysabac (avatar)
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: knjizevnost u ns

Moze li jos informacija za prijemni iz srpske knjizevnosti, please??????Malo mi frka, pa da znam sta me sve ceka....)

Slične teme

1. književnost
    Autor gorangru u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.01.2009., 09:05
  2. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.09.2007., 23:07
  3. knjizevnost
    Autor ivanna89 u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.12.2006., 10:48
  4. Nemačka književnost