Termin "Zapadni Balkan"

Sivonja

Domaćin
Banovan
Poruka
3.912
Recite mi kada ste prvi put culi ovaj termin da li vam je mozda zaparao usi ?

Moram priznati da u razgovoru sa mnogo obrazovanijim ljudima od mene, nisam uspeo da skapiram odakle potice ova kovanica ? Niko nas na casovima geografije nije upoznao da postoji tako nesto. To je danas postao skoro kolokvijalni termin da cujem iz usta nasih ili stranih politicara.... shvata se kao nesto normalno i svakodnevno...

Ako postoji Zapadni Balkan, onda bi bilo logicno da postoji i Istocni ?? Ili pak mozda ih ima i vise, Severni i Juzni ? :mrgreen:

Naravno salu na stranu, mene ozbiljno interesuje vas odgovor na ovo pitanje.
Od kada postoji taj politicki termin, ko ga je uveo i zasto ?
 
Americki i britanski termin za ono sto su pre toga zvali ("ex-Yugoslavia" - Sloveniju) + Albaniju.

Imam utisak da ono "Yugoslavia" vredja neke od navedenih zemalja pa je ovaj dosta besmislen pojam dat kao manje-vise adekvatna zamena.

wbalkans.gif
 
Recite mi kada ste prvi put culi ovaj termin da li vam je mozda zaparao usi ?

Moram priznati da u razgovoru sa mnogo obrazovanijim ljudima od mene, nisam uspeo da skapiram odakle potice ova kovanica ? Niko nas na casovima geografije nije upoznao da postoji tako nesto. To je danas postao skoro kolokvijalni termin da cujem iz usta nasih ili stranih politicara.... shvata se kao nesto normalno i svakodnevno...

Ako postoji Zapadni Balkan, onda bi bilo logicno da postoji i Istocni ?? Ili pak mozda ih ima i vise, Severni i Juzni ? :mrgreen:

Naravno salu na stranu, mene ozbiljno interesuje vas odgovor na ovo pitanje.
Od kada postoji taj politicki termin, ko ga je uveo i zasto ?

Не знам зашто би једна од милиЈон западних смицалица била ТЕМА на пдф политика јер то је тако споредно и небитно. Научили смо већ на сотонску "кухињу" која лиферује бројне идиотлуке ма да не знам да ли их неко и записује.

Тек чини ми се да је "западни Балкан" само једна у низу ПРОТЕЗА која би требало да замени и замагли ЧИЊЕНИЦЕ а све у циљу остваривања ТОТАЛНЕ ОКУПАЦИЈЕ НАШЕ ЗЕМЉЕ.

Колико се сећам наоружани моћници су овај термин гурнули у "промет" негде после 2004.године И ПОГРОМА И ЕТНИЧКОГ ЧИШЋЕЊА СРБА ИЗ ДЕЛА СОПСТВЕНЕ ДРЖАВЕ А СВЕ У ЦИЉУ СТВАРАЊА НАТО-ФРАНКЕНШТАЈНА.
 
Ma, to je smišljeno zbog Hrvata, koji su posle otcepljenja odbijali da priznaju da su na Balkanu, smatrajući ga nečim zaostalim i nečim što pripada pravoslavnoj Slovenskoj kulturi u kojoj značajan položaj imaju Srbi, a oni bi na svaki način da se distanciraju od Srba , kako ih više nikad niko ne bi podsetio ko su.

Onda je smišljen taj blesavi geografski pojam, jer Hrvat će prihvatiti sve što ima prefiks zapadno, čak i "zapadni istok" ako treba.
Tako konjušari imaju lažni osećaj da su za korak bliže svojim starim gospodarima.
 
to je smisljeno da zajednicki odredi balkanske zemlje van EU i koje pokusavaju da udju u istu pa su morali nekako da ih skraceno nazovu da ne bi izgovarali uvek imena svih 6 zemalja odjedared ,a i geografski j pojam relativno tacan
 
Postoji od raspada SFRJ, jer su se ulaskom u građanske ratove sve republike Titove Jugoslavije udaljile od evropskih i civilizacijskih vrednosti i EU, a da bi se ostale zemlje Balkana distancirale od "divljaka".

Да, а Титова Југославија је била "оличење" европских и цивилизацијских вредности којима сада тежимо. Нарочито онај део који се тиче либералног капитализма, а потом и вишестраначког парламентарног живота, људских права и слободе говора...
 
Ma, to je smišljeno zbog Hrvata, koji su posle otcepljenja odbijali da priznaju da su na Balkanu, smatrajući ga nečim zaostalim i nečim što pripada pravoslavnoj Slovenskoj kulturi u kojoj značajan položaj imaju Srbi, a oni bi na svaki način da se distanciraju od Srba , kako ih više nikad niko ne bi podsetio ko su.

Onda je smišljen taj blesavi geografski pojam, jer Hrvat će prihvatiti sve što ima prefiks zapadno, čak i "zapadni istok" ako treba.
Tako konjušari imaju lažni osećaj da su za korak bliže svojim starim gospodarima.

ma tako je:mrgreen: jao što ćemo sad kad nas je Donqihote razotkrio:-(:mrgreen::roll:

Zapadni Balkan je zato jer nisu mogli nas nazvati Ex Yugoslavenske države kad nam se pridružila Albanija u regionu zemalja koje su jedine ostale van EUa u ovom dijelu Evrope, tj. Balkana

a i geografski smo ionako zapadni Balkan.... kad su dio Rumunjske i cijela Bugarska njen istočni dio

a Grčka južni

sjevernog dijela nema zbog graničnih konfiguracija zemalja Balkana
 
ma tako je:mrgreen: jao što ćemo sad kad nas je Donqihote razotkrio:-(:mrgreen::roll:

Zapadni Balkan je zato jer nisu mogli nas nazvati Ex Yugoslavenske države kad nam se pridružila Albanija u regionu zemalja koje su jedine ostale van EUa u ovom dijelu Evrope, tj. Balkana

a i geografski smo ionako zapadni Balkan.... kad su dio Rumunjske i cijela Bugarska njen istočni dio

a Grčka južni

sjevernog dijela nema zbog graničnih konfiguracija zemalja Balkana

Hoćeš da kažeš da hrvatski prvaci nisu tvrdili kako Hrvatska nije na balkanu?
Tu dodajem i nebuloze da Hrvati nisu uopšte Slovenskog porekla, nego nekakvi Ostrogoti, ili teza da su iz Irana i sl.
 
Kad Ameri reše da ratom unište neku u svetskim razmerama malu regiju,oni je prvo verbalno osakate...tako da mislim da je ovaj naziv izum američkih ''analitičara'',kao recimo ''preševska dolina''.

pa moraju se spustiti na tvoj nivo....ti voliš verbalno mene da "sakatiš" ...pa računaju da s tim da takvim zagriženim ko ti bude to razumljivo:mrgreen:

ne brini Koshee nisu ti još promenili naziv zemlje ko što menjaju sad Makedoncima...doduše uzeli vam komad zemlje...el ##biga i nama su uzeli velik komad mora koji nas po međunarodnom pravu pripada (zakon o razgraničenju na moru i ZERP)

ipak dok ne menjaju naziv Srbiji i Hrvatskoj...možemo da mirujemo:lol:

mada Hrvatskoj često menjaju neki ovde forumaši...al ti su druga priča:rolleyes:
 
pa moraju se spustiti na tvoj nivo....ti voliš verbalno mene da "sakatiš" ...pa računaju da s tim da takvim zagriženim ko ti bude to razumljivo:mrgreen:

ne brini Koshee nisu ti još promenili naziv zemlje ko što menjaju sad Makedoncima...doduše uzeli vam komad zemlje...el ##biga i nama su uzeli velik komad mora koji nas po međunarodnom pravu pripada (zakon o razgraničenju na moru i ZERP)

ipak dok ne menjaju naziv Srbiji i Hrvatskoj...možemo da mirujemo:lol:

mada Hrvatskoj često menjaju neki ovde forumaši...al ti su druga priča:rolleyes:
Opet si nešto pobrkao...:)...moram da odem do ogledala da vidim jesam li Koscheii,Torrente ili Jerry?
 
pa moraju se spustiti na tvoj nivo....ti voliš verbalno mene da "sakatiš" ...pa računaju da s tim da takvim zagriženim ko ti bude to razumljivo:mrgreen:

ne brini Koshee nisu ti još promenili naziv zemlje ko što menjaju sad Makedoncima...doduše uzeli vam komad zemlje...el ##biga i nama su uzeli velik komad mora koji nas po međunarodnom pravu pripada (zakon o razgraničenju na moru i ZERP)

ipak dok ne menjaju naziv Srbiji i Hrvatskoj...možemo da mirujemo:lol:

mada Hrvatskoj često menjaju neki ovde forumaši...al ti su druga priča:rolleyes:

Izvini, ne bih hteo da pomisliš da napadam svaki tvoj post, ali ne misliš da bi po međunarodnom pravu trebali Italiji vratiti obalu do Zadra, a Janezi kompletno ono malo što imaju?
Mislim, Italija je tom obalom platila ratnu odštetu Jugoslaviji, pa pošto ste syebali Jugoslaviju bilo bi pristojno da im vratite njihovo.
 
Hoćeš da kažeš da hrvatski prvaci nisu tvrdili kako Hrvatska nije na balkanu?
Tu dodajem i nebuloze da Hrvati nisu uopšte Slovenskog porekla, nego nekakvi Ostrogoti, ili teza da su iz Irana i sl.

to pitaj forumaša klikka i slavoniju...oni su ti glasači i simpatizeri HDZa i te njihove "doktrine"

po meni je čusta @lupost isto kao i konkursi za izmišljanje hrvatskih reči, iliti tzv. tuđmanice...novo"hrvatske riječi" prema Tuđmanu:rolleyes::rolleyes:

geografski (fizički) hrvatska 50% na Balkanu...dok je psihički taj procenat daleko daleko veći:-(
 
to pitaj forumaša klikka i slavoniju...oni su ti glasači i simpatizeri HDZa i te njihove "doktrine"

po meni je čusta @lupost isto kao i konkursi za izmišljanje hrvatskih reči, iliti tzv. tuđmanice...novo"hrvatske riječi" prema Tuđmanu:rolleyes::rolleyes:

geografski (fizički) hrvatska 50% na Balkanu...dok je psihički taj procenat daleko daleko veći:-(

Čast izuzetcima, ali gro Hrvata je tada stalo iza te i takve Tuđmanove HDZ-ovske politike.
U suprotnom našlo bi se, uveren sam, drugo i mirnije rešenje za razgradnju SFRJ.
Pa bih ja i dalje išao u Primošten na odmor, kao i godinama pre, u Hrvatsku kao nezavisnu državu ili neku konfederalnu jedinicu, never mind.

Ta politika sa hrvatske strane je hranila Miloševićev režim i BANG.
U suprotnom ni Njofra ni Sloba ne bi dugo opstali na vlasti.
 
Čast izuzetcima, ali gro Hrvata je tada stalo iza te i takve Tuđmanove HDZ-ovske politike.
U suprotnom našlo bi se, uveren sam, drugo i mirnije rešenje za razgradnju SFRJ.
Pa bih ja i dalje išao u Primošten na odmor, kao i godinama pre, u Hrvatsku kao nezavisnu državu ili neku konfederalnu jedinicu, never mind.

Ta politika sa hrvatske strane je hranila Miloševićev režim i BANG.
U suprotnom ni Njofra ni Sloba ne bi dugo opstali na vlasti.

pa nebi!

al pusti to ,,,to je prošlo svršeno vreme...

najžalosnije je to da još dan danas postoji velik broj onih koji se pale na takvu politiku kako u Srbiji tako i u Hrvatskoj (štovatelji lika i dela Šešelja, Miloševića, Tuđmana, Glavaša, Mladića, Pavelića, Parage.., te glasači SRSa SPSa, DSSa, HDSSBa, HČSPa, HIPa, Jedino Hrvatska...te članovi Obraza, Nacionalnog stroja, ustashkih fanatika koji se okupljaju na Thopsonovim koncertima, ...itd itd...)

kad sa takvima rešimo da nas više ne @uze u mozak...onda nas neće @uzit ni spolja...:idea:
 
pa nebi!

al pusti to ,,,to je prošlo svršeno vreme...

najžalosnije je to da još dan danas postoji velik broj onih koji se pale na takvu politiku kako u Srbiji tako i u Hrvatskoj (štovatelji lika i dela Šešelja, Miloševića, Tuđmana, Glavaša, Mladića, Pavelića, Parage.., te glasači SRSa SPSa, DSSa, HDSSBa, HČSPa, HIPa, Jedino Hrvatska...te članovi Obraza, Nacionalnog stroja, ustashkih fanatika koji se okupljaju na Thopsonovim koncertima, ...itd itd...)

kad sa takvima rešimo da nas više ne @uze u mozak...onda nas neće @uzit ni spolja...:idea:

Ti kao da si pao s kruške ... Pa raspad SFRJ je organizovan daljinskom komandom, kao i ratovi. Poznato je i zašto. Tako da ... ovo, kao mi kad se rešimo ovih i onih ...

Guziće nas spolja sve dotle dok to budu mogli da rade, sok im na put ne stane onaj ko je isto toliko moćan.
 
pa nebi!

al pusti to ,,,to je prošlo svršeno vreme...

najžalosnije je to da još dan danas postoji velik broj onih koji se pale na takvu politiku kako u Srbiji tako i u Hrvatskoj (štovatelji lika i dela Šešelja, Miloševića, Tuđmana, Glavaša, Mladića, Pavelića, Parage.., te glasači SRSa SPSa, DSSa, HDSSBa, HČSPa, HIPa, Jedino Hrvatska...te članovi Obraza, Nacionalnog stroja, ustashkih fanatika koji se okupljaju na Thopsonovim koncertima, ...itd itd...)

kad sa takvima rešimo da nas više ne @uze u mozak...onda nas neće @uzit ni spolja...:idea:


F.u.c.k! Znači, nikad više neću moći u Primošten.
 

Back
Top