Mamci, Prehrane i Sistemi ...

Hvala Stanojko, probaćemo taj specijalitet kao primamu.Nitro ti si izmislio neki fazon za hvatanje onih bedevija ali kao mamac,jel postoji tako nešto za hvatanje bele ribe ili se sve svodi samo na primamu pa staviš glistu....nekako bi voleo neki recept za neki baš mamac koji je zanimljiv a da to ne bude ono što ima da se kupi i na trafici...možda malo izvoljevam ali bi neku od tajni pošto ovde ima baš ozbiljnih pecaroša,ja imam staž i godine pecanja ali sam tek od skoro pribavio ozbiljniju opremu pa bi ozbiljnije i da lovim,hvala unapred.
Poz!
 
Ili recimo uopste i ne kuvati,tako je sigurno ne mozete prekuvati,cuo sam da pojedini rade isto kao i sa psenicom,stave u termos manje od pola psenice,preliju vrucom vodom,i ujutru imaju mamac spreman za pecanje,ovo jos nisam licno probao jer se kod mene malo teze nalazi sveza konoplja pa mi je bilo lakse da za par stoja kupim gotovu by Maros Mix.
A sto se tice slicnih fora kao sa ovom za tolstolobika ali za belu ribu,ja sam dosta uspeha imao u prolece i jesen (preko leta imam drugu foru jer pecam u dubljoj vodi) u lovu bodorke sa najobicnijim kukuruznim brasnom (od belog kukuruza) u koje sam dodavao malo belog psenicnog brasna da dobijem lepljiviju smesu (mislim da sam pravio odnos 4:1) i dodam malo arome u prahu u sve to,recimo seme anisa (Star fish pravi solidne a jeftine arome) i to je u plicoj vodi pravilo rsum,a radi najlepse u kombinaciji sa pen sajom i pinkijem kao mamcem!!
U novom milenijumu se vise oslanjam na kupovne hrane Sensas i Milo ali verujem da je ovo i dalje dobar recept,pogotovo ako imate sastojke u kuci,maltene vas ne kosta nista a imate dobru hranu,samo obratite paznju na boju dna,ja sam ovo koristio na jezeru koje lezi na krecnjackom terenu pa su stene i sljunak sivkasto-bele boje,nemojte da pravite hranu koja mnogo odskace od boje dna,a ovo konkretno mozete zatamniti dodavanjem zemlje u hranu!!
Pozdrav 8)
 
Cao Drustvo .. evo zbog prevelikog broja postova u kojima pitate za recepte evo jednog podforuma koji je napravljen samo za to, da nebismo vise ubacivali pitanja gde im nije bas mesto prebacicemo teme ovde pa cete moci da gledate, pitate, procitate, napisete, kritikujete, dodate ili oduzmete sve sta vas zanima ...

Nadam se da cete uzivati .. ja evo napisao gore sistem koji sam pre toga pisao u Foto galeriji pa cu se potruditi da izmenjam sve postove da pitanja i recepte ispretumbam ovde, a da u temi vezanoj za Galeriju slika ostavimo samo za nase trofeje ...:)
 
I Mamac No 1 je LARVA-ovo ne može niko da osporava
II Za deveriku kombinacija Van den Eynde-ovog Gold Pro Bream i teške zemlje 1:2
III Za bodorku V.d.Eynde Turbo Classic 1 kg i Secret 0,5 kg uz dodatak zemlje
IV Za babušku i šarana Catch 2 kg i Supercarp Fishmeal 1 kg i TTX (Mais)-BEZ ZEMLJE
Ovo su samo neki najstandardniji mixevi. Za Sensas i Maros Mix kombinacije ima kompetentnijih na ovom forumu (gosn Pavličević).
 
Ja ću da osporim da je mamac No.1 larva! Ako pecaš bilo šta veće od 300 grama, a da to nije deverika, šta će ti onda larva? Nije ti to neko univerzalno pravilo. Mamac broj jedan danas postaje peleta. Na to čudo hvataju svu belu ribu, šarana, pa i soma! Pogledaj Engleze. Kad oni koriste larvu? Retko. Imaju mnogo krupne ribe. To kao naš takmičar na osnovu svog iskustva pecanja po kakvim lavorima i bunarima bez ribe možeš da kažeš da je larva broj 1. Uopšteno govoreći, teško da jeste.
 
E tu sam te čekao Englezi ne koriste larvu jer je na ostrvu gotovo i nema. Uvoze je iz Francuske i Ukrajine, a uz to je i skupa. A pošto kod nas ima "mnogo" kapitalnih riba preko 300 g, šta ćeš da hvataš na pelet ? Na našim vodama riba se navukla na istu, a u Engleskoj su vode pune krupne ribe koju hvataju na boile, kastere, crviće, pelet, šećerac i sl. Samo na komercijalnim jezerima (poribljenim šaranima i babuškom) larva nije No 1 u Srbiji, za sve druge vode probaj pa napiši kavo ti je iskustvo. Čak sam i na V. Moravi hvatao duplo bolje na larvu u odnosu na crva, hleb ili glistu.Izaberi vodu, a da to nije ribnjak, pa mi kaži gde ćeš to bolje da hvataš i na šta osim na larvu ?
P.S. Primam opklade
 
Na Moravi mrenu i skobalja. Na Dunavu, Tamišu, Begeju, Tisi protfiša, krupnu babušku, deveriku, šarana. Čak sam na rudniku u Gaju imao larvu za mamac, pa sam završio na crvima i glistama da predvojim lopate. Kad je u pitanju teško pecanje larva jeste zakon. Kad 'oćeš da 'vataš krupnu ribu, otpiši je za generalni pristup. Za Moravu uvek prihvatam opklade! Može i ekipno ako hoćeš, samo da dođe leto!
 
Jel to za stipaljke neka fora iz V.K.? :) Vazi,javicu mu pa cemo videti,bio sam kod njega nedavno i pokazao mi je gde je taj potocic iz kog vadi larvu,ubedicu ga da vidi cim ih nadje,da povadi malo za drugare pa da ponese kad dodje da kupi onaj Shimano Nexave bolonjez iduce nedelje (izgleda stize prva plata),ne mogu da ga ubedim da odustane od njega iako je PO MENI bolonjez malo glindzav!?
Pozdrav 8)
 
Vazi drugar,jedno-dva pecanja na onoj vodi i ja bih bio kao kod kuce,voda na kojoj sam pecao na mec zadnjih godina je slicne povrsine kao ta i malo plica (ali je okolina 5 puta lepsa pa se ne smoris ceo dan kao na Bagradanu) pa cemo da vidimo,ima vremena,ja za 10-ak dana imam ispit pa sam obecao lepsoj polovini da nema pecanja dok to ne prodje da ne dangubim (sta zna zensko sta je ribolov nego dangubljenje)!
Pozdrav 8)
 
Kamo lepe srece,ali ja sam se istim zarazio jos pre 15 godina kad sam bio slinavac koji se samo na klikere i fudbalicu mislio tako da je sad kasno da se suzdrzavam,a posto sam prestao aktivno da igram fudbal sta mi drugo preostaje da me izvuce iz sobe,uostalom ukrascu ja malo vremena za vikend da pojurim koju pastrmku dok lepsa polovine riba i cisti! ;)
Pozdrav 8)
 
Što kaže VooDoo bez obzira što je to komercijalno jezero ne hvata svako i uvek. Zavisi od tehnike, primame i mamca. Bagrdanska šljunkara je dosta hladna i relativno duboka voda pa je i riba više raštrkana nego recimo na Žiči gde je dubina do 1 m. Kreće uskoro neka nazovi profi liga. Peca se 3 kola slobodnom tehnikom na plovak, pojedinačno. Kotizacija je 3.000 din.za sva 3 kola ukupno. Obezbeđene su vrlo vredne nagrade i pehari, kao i ručak posle svakog kola u kafani na jezeru. Termini takmičenja su: 12. IV; 20. IV; i 11. V. Prijave na 063/201-444 Peda.
 

Back
Top