Mamci, Prehrane i Sistemi ...

Svinjski izmet pomesan sa kukuruzom koriste za primamu sarana. Sto se izmeta od golubova tice ja sam cuo da ga mesaju sa prihranom jer je laksativ tako da riba sve sto pojede vrlo brzo joj prodje kroz sistem varenja pa je konstantno gladna.
 
Nikad nisam i necu kupovati te silne prihrane,bacanje para.Iskljucivo domaca proizvodnja.Pre pocetka sezone kuvanje starog kukuruza,nabavka prekrupe,kuvanje pred polazak na tihoj vatri i naravno dodavanje vanilin secera i ostalih aroma.Istu smesu koristim za pravljenje bojilja,premazem belancetom da stvrdne na suncu,nekad umocim u pivo,i to je to.Zrna kukurza za predvez, obavezno oguliti,sharko to obozava.Pelete isto uz dodatak fine stolarske prashine da muti vodu.Te iste pelete pri lovu shtuke,kedera na troku a pelet na olovo.Veselje,puno bele oko kedera,a on nema gde.Nemam nishta protiv tih silnih primama,ali sam se mnogo puta uverio da prekrupa kao osnova cini cudo.Tu i tamo malo keksa,vanile,jagode,ribljeg ulja obavezno,aleve paprike slatke,ma shta god ponudish uzimaju,sve je to mutiralo.Shtuka ide na glistu,sharko na babushku,o terpanu ne vredi ni pisati,o somu isto.Nije mi bila namera da Vas davim ali to je moje misljenje.Bistro.
 
hehe pa dobro sad.. nemoj da shvatis kao prepucavanje vec, recimo takmicenje na lov sarana jel ko koristi domacu prozivodnju ili su to neke velike tajne nekih retkih zacina i technosti ?:). da se razumemo nope moguce da na vodi gde ti pecas nema terpana ali recimo racunaj da je 98% vojvodine rarazeno terpanom stoga postoje i drugi mamci osim domaceg mixa i starog dobrog kukuruza. :)
 
Sto se prihrane tice moje iskustvo je da je kuvani prekrup najbolji izbor.Bez aroma,zasladjuvaca i ostalih dodataka.Kada mesto prihranjujem sa kuljom (tako zovemo kuvani prekrup(mleveni kukuruz-mozda neko nije upucen :) )) iz ribe stalno curi hrana,sto znaci da je redovno uzima,a kada prihrana potraje par meseci ribe su sve deblje i deblje a u crevima im se nalazi samo kulja pa se zuti cim je otvorim.Mozda ce nekome ovo zvucati smesno ali ja stvarno tovim "svoju" ribu :) . Ovako hranim deveriku i babusku,a cesto na gozbu navrati i saranko.Kada uporedim svoje ulove sa ulovima kolega zapazam da su moje ribe znatno krupnije(nisu naravno porasle od hrane vec krupnija riba dolazi da jede ono sto im bacam).Dilema mi ostaje oko primame.Primama i nije preko potrebna kada prihrana duze traje ali ne znam na koji nacim privuci npr babusku u prvim danima pecanja.Ako neko ima pozitivno iskustvo neka podeli sa ostalima.Pozdrav svim kolegama i BISTRO.
 
Evo sad sam se pridružio forumu.Pozdrav svima iz Vrnjačke Banje:bye:.Malo je nekulturno ali molio bih da mi pomognete u rešavanju problema vezano za pecanje šarana:). Reka je zapadna morava nije napadnuto mesto (ako neko zna u Novom Selu kod postenjaca)samo mesto izgleda ovako:voda je skoro bez ikakvih preloma ,brzaka može se reći skoro mirna mada je normalno protočna.Dubina je od 0.8 m do 2.8m otprilike.Šarana ima mada se izuzetno retko peca.U Vrnjačkoj Banji su veoma oskudne prodavnice ribolovačke opreme ,a pogotovo prihranama primer najbolja hrana za deveriku je gicina i voljno.Pitanje glasi čime hraniti,a ujedno i pecati da hrana nije preterano skupa i kako pripremiti???:think:Receimo boila ili slično jer se na našim prostorina najviše koristi purak(1/3 pšenično brašno,2/3 kukuruzno brašno malo šećera malo vanile i to je to)koristi se kuvani stari kukuruz,pečenjak (mladi kukuruz) i veoma retko melegov kukuruz.Ja sam uhvatio do sad samo 2 šarana:rumenko:u životu ,a pecam ga par godina.Voleo bih da mi pomognete oko prihrane i mamaka jer sam totalni laik kao što se da videti.AMA LJUDI UPOMOĆ!!!:worth:
 

Back
Top