Whitesnake

  • Začetnik teme extremist
  • Datum pokretanja
Kada vec pominjes "Restless Heart",mislim da je sa pravom ispljuvan.
Jedino "Don't Fade Away" sto mi je privukla paznju,a ostatak albuma kao da je preko svake volje odradjen.
Secam se onog ludackog otimanja za album kada se pojavio da bi me ostavio ravnodusnim na kraju.
Nije mi to Whitesnake....nije to ni tuzan album,niti melanholican,nego prosto prazan.14 pesama,bez ijedne prave solaze,nekih posebnih delova...isuvise prosto.
 
Grupa Whitesnake je osnovana 1977 godine odmah nakon raspada grupe Deep Purple.Glavna faca grupe Whitesnake je David Coverdale koji je ujedno i sef grupe.Kroz Whitesnake je proslo mnogo muzicara a najpoznatija postava grupe je sa David Coverdale, Micky Moody, Bernie Marsdenm, Neil Murray, Jon Lord, Ian Paice.
Takodje u grupi su svirali gitaristi kao sto su John Sykes, Adrian Vandenberg i Steve Vai.
Moze li neko da mi objasni kakva je to bila grupa i kojem zanru su pripadali?
 
Evo nekoliko osnovnih chinjenica o bend:

David Coverdale je zamenio Ian Gilana ’73. godine u Deep Purple i sa njima snimo sledece albume: “Burn” (1974), “California Jam (Live) “(1974), “Stormbringer” (1974),
“Come Taste the Band” (1975), “Made in Europe” (1976), gde se pokazao kao sjajan vocal i autor (tekstopisac). Deep Purple je napustio ’76. I otisao u Nemacku I snimio svoja prva dva solo projekta “David Coverdale's Whitesnake” (1976) i “Northwinds” (1977).
Zatim je i zvanicno nastala grupa Whitesnake ,u pitanju je britanski hard rock band, kroz koji je prosao veliki broj sjajnih muzicara kao sto su gore pomenuti Jon Lord , Ian Paice, Don Airey (Deep Purple) kao i Dave Dowle, Bernie Marsden (Babe Ruth), Neil Murray, Micky Moody, kao i sjajni Adrian Vandenberg, John Sykes (Thin Lizzy), Vivian Campbell (Def Leppard) I Steve Vai.

Diskogradija:
David Coverdale's Whitesnake (1976) (Coverdaleov Solo projekat)
Northwinds (1977) (Coverdaleov solo projekat)
Snakebite (1978)
Trouble (1978)
Ready An' Willing (1978)
Lovehunter (1979)
Live...In The Heart Of The City (1980)
Come an' Get It (1981)
Saints & Sinners (1982)
Slide It In (1984)
Whitesnake (1987)
Slip Of The Tongue (1989)
Greatest Hits (1990)
Restless Heart (1997)
Starkers In Tokyo (1997) – sjajni unplugged snimljen u Japanu
Into The Light (2000) (Coverdale Solo)
Definitive Collection (2006)

Kao i projekat sa Jimmy Pageom – “Coverdale/Page” (1993)

Trenutna postava:
David Coverdale (vocals)
Doug Aldrich (guitar)
Reb Beach (guitar)
Uriah Duffy (bass)
Tommy Aldridge (drums)
Timothy Drury (keyboards)


P.S. ima li neko DVD “Live In the Still of the Night (2006)” ?
 
ma snake je majka...coverdale je najbolji vokal ikad...
ne svidja mi se samo sto nema nikakvog studijskog materijala od 2001...
ako dodju...:D :P :)
ja imam dosta koncerata,mada me taj novi ne interesuje mnogo...vise bih voleo "live at hammersmith"...
 
Shto volim ova poredjenja sa/bez Gilana...............u redu je kad kazhu da im se ne svidjaju pesme, ali samo zato shto je njihov miljenik napustio bend, gotovo, odbijamo svake dalje diskusije........blah :razz: Slichna pricha sa Metallicom i Mustaine-om............sad svi smo troo ako gotivimo Metallicu, a Megadeth mrzimo iz dna dushe............svejedno.............
Ja slusham DP jer imaju neprevazidjene legende-pesme, a ko otvara usta, to je njihov problem..........ISTO je i sa Whitesnake...............

Still Of The Night
Fool For Your Loving No More
Is This Love
Love Ain't No Stranger
Sailing Ships
Here I Go Again
Give Me All Your Love
Soldier OF Fortune


Ovo su hitovi ljudi...

Slazhem se........... :lol:
 
Glam metal... ili sweet kako je popularnije u narodu...
nema polemike da suodlican bend. pravili su takve hitove... Cak su trazili Zeleta iz Divljih jagoda..
I lik ih je odbio. sta ces... Covek se precenio
 
hehe..mentol...
zar "child of babylon" nije pesma sa "come an' get it"(1981)?
@lulaby:
totally agree with you...
u sustini,kad pogledas,gillan je tehnicki bio najgori vokal u purpleu,kao i ozzy u sabbathu...ali oni su obelezja...to sto evans i coverdale bolje pevaju...
 
Hello,my name is Nikola

I am the admin of a recently opened WHITESNAKE MESSAGE BOARD http://www.whitesnake.co.sr
It's the only place where you can chat about whitesnake with their fans all across the world.
Talk about David Coverdale and other members,their music,concerts and upcoming tour 2006.

I would really appreciate if you join,because the board is brand new,needs lots of members and posts.
And 2 moderators.

http://www.whitesnake.co.sr

Nikola
Thanx
 

Back
Top