CETACEANS

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Cetacean je porodica morskih sisara. Kitovi, delfini i parpasi ("morske svinje" ili "mali kitovi") su jedini predstavnici. Kitovi rastu skoro do 20 metara, delfini 6, a parpasi 2.5 metra. Bliski susret sam imao samo sa delfinima devedesetih godina prošlog veka.

Da li je moguća "telepatska komunikacija među bićima". Pretpostavimo da je takva komunikacija moguća i šta bi nam moglo doći kao poruka sa "druge strane"? Od kitova, recimo?

Izvod iz knjige Dianne Robins: "The Call Goes Out From the Earth's Cetaceans", objavljene 1995. Gospođa žvi u Rochester-u, New York. Znatniju pažnju privukla je nešto kasnije, nakon "primanja telepatskih poruka od kita Willy-ja", junaka dva filma iz 1997. i 1998. godine. Evo šta joj je rekao Willy:

Mi, Cetacean-i, kao i vi, ljudi, i u moru i na zemlji, nosimo Svetlost, jer Svetlost ne poznaje granice, i svi koji rade za nju su jedno.

Obraćamo se jedni drugima koristeći visoke frekvencije zvuka, koji prolazi kroz vodu. Obično se skupljamo u ovo vreme i ostajemo u grupi radi sigurnosti. Noću spavamo na smene čuvajući naše mlade.

Život nam je prilično uzbudljiv, jer smo u stanju da kontaktiramo i komuniciramo sa Galaktičkom Komandom ovog sektora Galaksije. Mogu nas energetskim snopom dići u brod, ali smo dosta veliki da bi nam tamo bilo udobno. Zato im radije idemo u posetu sa nasom svešću i ostajemo koliko želimo. Potpuno svesni, možemo biti na dva mesta istovremeno.

Jednog dana cemo vas direktno kontaktirati, u momentu kada i vi postanete jedno sa Zemljinim elektro-magnetnim poljem Svetlosti. Mi smo priključeni u Zemaljsko energetsko polje. Uskoro ćete biti i vi. Kada se to desi, trenutno ćete postati Jedno sa svim Svetlosnim Bićima koja su priključena na ovo polje.

Željno iščekujemo dan kada će sav život na Zemlji ponovo živeti u miru. Tad ćemo slobodno komunicirati s vama na obali.

Pozdravljamo vas na početku novog doba, doba u kome će harmonija i radost postati stalne u našim životima. Upravo to vam je bilo i namenjeno kada ste stvarani. Na žalost, čovečanstvo je želelo da eksperimentiše sa drugim stanjima koja su vam izazvala gorčinu i žaljenje.

Dobrodošlicom ćemo pozdraviti vaš povratak u Federaciju Planeta, u kome će vam vaše članstvo omogućiti da služite Zemlji u harmoniji i radosti.

Nestrpljivo predviđamo ceremoniju dobrodošlice, gde ćemo vas pozdraviti zbog vaše odluke da krenete putem Svetla, jer svako će se jednog dana vratiti Svetlosti, bez obzira koliko bio udaljen od nje. Ovo je jedan od Zakona Stvaranja. Svako biće će, s vremenom, naći svoj put nazad IZVORU celokupne kreacije.

Tačno je da smo bili i u okeanima u unutrašnjosti Zemlje. I osetili njihovu čistoću, mir i sigurnost. Voleli bismo da tamo putujemo češće. Ipak, naša odgovornost leži u spoljnim okeanima Zemlje, gde smo u obavezi da se koncentrišemo na Ljubav i Svetlo, da bi jednog dana i spoljni okeani postali ogledalo onih unutrašnjih. Iščekujemo taj dan kada će svi Zemaljski okeani reflektovati čistoću i lepotu Unutrašnje Zemlje, i kada će sva bića moći da plivaju u miru.

Mi čuvamo sve vitalne informacije u našoj banci podataka i šaljemo ih Galaktičkoj Komandi kada ih zatraže. Možemo skladištiti ogromne količine informacija istovremeno. Spremni smo da ih koristimo za dobrobit Zemlje. MI SMO ČUVARI ZNANJA NA ZEMLJI. Memorisali smo i sačuvali kompletnu Zemaljsku istoriju i spremni smo da je koristimo kada dođe vreme za to.

Zato dođite i zaplivajte s nama kada sanjate, i znajte da će ove vode biti sigurne, jer vaši snovi su u višoj dimenziji, u kojoj su svi zašti-eni.

Svest je jedna, bez obzira na veličinu i oblik. Ovde smo svi da istražujemo našu egzistenciju u materijalnom obliku, i u različitim formama...Razlike u telima nam daju samo mogućnost različitih iskustava, koja su nam potrebna na našem putu kroz Svetlo, jer što je više iskustava, brži i obuhvatniji je rast, a time i ekspanzija duše u Svetlo.

Mi smo donešeni na Zemlju iz drugog sunčevog sistema, isto kao i vi.

Pozivamo vas, Zemaljski humanoidi, da nas tretirate kao sebi jednake, i da prestanete sa bezumnim ubijanjem naše vrste, jer time uništavate one koji su ovde da vam pomognu u vašem penjanju na evolutivnoj lestvici. Naši životi su stalno u opasnosti, a ipak mi plešemo i igramo i uživamo u našem stilu življenja uprkos svim opasnostima. Naši izviđači su konstantno na oprezu zbog ljudi u kitolovcima i ribarskim brodovima, i kada ih spaze, poziv za uzbunu krene sonarom u svim okeanima. Ako nekome zatreba pomoć, naša braća i sestre su svesni toga i tu su da nam priskoče.

Mnogi od nas stradaju od ribolovaca. Mnogi od nas postaju izvor hrane. Većinu vremena mi se krećemo zajedno da bismo se zaštitili od istrebljivača - kao što su ljudi. Nije nam lako stalno izbegavati mreže i destruktivne tehnike koje se koriste da bi nas ulovili. Ali smo odrasli uvežbani da preživljavamo u okeanima.

Jedino što zelimo je miran suživot sa ljudima i božje stečeno pravo da sigurno plovimo kroz okeane bez opasnosti po nas.

Spojte vaše Svetlo sa našim u oceanima, i sa našom braćom i sestrama u Podzemnim Gradovima. Počnite sada, fokusiranjem na nas, i mi ćemo vas spojiti sa našeg kraja u Jedinstveno Veličanstveno Svetlo.

Posmatrajte sva bića kao duhovnu braću i sestre, i nikada ne odustajte od ljubavi za sve njih, jer Ljubav veže i spaja ovaj Kosmos, bez obzira da li smo inkarnirani ili smo "slobodne duše".


* * *


Za povratak u stvarnost poslužimo se oglasom iz New York Times-a, 16.06.1996. godine:

"Norveška i Japan, države sa najviše ulova na kitove, otvoreno krše međunarodnu zabranu lova na kitove. Ove godine će čak i povećati broj ubijenih kitova na otvorenim morima. Međunarodna zajednica mora preduzeti akciju protiv ovog bezakonja. Veliki kitovi, dovedeni na ivicu istrebljenja, suočiće se sa još jednom rundom surovih masakra ukoliko javnost ne prisili Norvešku i Japan da se povinuju zakonu."

Složimo li se da smo svi samo jedna duša podeljena u bezbroj delova i formi onda će nam se ovaj prilog učiniti ozbiljnim i vrednim pažnje. U protivnom, to beše samo jedna maštovita pričica…
 
Šta ja znam, možda treba da se zapitamo da li su delfini i kitovi inteligentniji od nas. U svakom slučaju ne bismo trebali da ih lovimo i koristimo za hranu i još ponešto kad hrane ima dovoljno i bez ubijanja tih veličanstvenih stvorenja.
 
Šta ja znam, možda treba da se zapitamo da li su delfini i kitovi inteligentniji od nas. U svakom slučaju ne bismo trebali da ih lovimo i koristimo za hranu i još ponešto kad hrane ima dovoljno i bez ubijanja tih veličanstvenih stvorenja.

Kad bude delfin ili kit kucao na kompu onda potpisujem da su ljudi glupa stvorenja do tada šut bolan...
 
Kad bude delfin ili kit kucao na kompu onda potpisujem da su ljudi glupa stvorenja do tada šut bolan...

Ce Gevara nemoj biti tako siguran. Delfini komuniciraju na jednim mentalnim nivoima, to jest jednom nefizickom prostoru koji ljudski priglupi um na kugli zemaljskoj tesko dostize. Garantujem da svako autisticno dete koje bi provodilo neko vreme sa delfinima bilo bi izleceno. Autisticna deca su mnogo pametnija nego sto se misli. Tacnije oni su na mnogo visem nivou nego ,,mi" obicni ljudi. Delfini su na istom tom nivou. Cak je i naucno dokazano da delfini pojedinacno pamte imena za svakog delfina. Postoje i delfini na dve noge. Svi delfini poticu iz Andromeda galaksije, odakle su ovi i dovedeni na ovu planetu.
 
Kad bude delfin ili kit kucao na kompu onda potpisujem da su ljudi glupa stvorenja do tada šut bolan...

Hoces reci da kit ili delfin ne mogu kucati na kompu?
Sada, s' druge strane sta bi kucao... nije toliko ni bitno.

A uostalom zasto je merenje inteligencije ili negog napretka kucanje po kompu?!
Danas svakojaki koriste kompjutere pa opet nisu nesto mnogo pametniji...
 
Ce Gevara nemoj biti tako siguran. Delfini komuniciraju na jednim mentalnim nivoima, to jest jednom nefizickom prostoru koji ljudski priglupi um na kugli zemaljskoj tesko dostize. Garantujem da svako autisticno dete koje bi provodilo neko vreme sa delfinima bilo bi izleceno. Autisticna deca su mnogo pametnija nego sto se misli. Tacnije oni su na mnogo visem nivou nego ,,mi" obicni ljudi. Delfini su na istom tom nivou. Cak je i naucno dokazano da delfini pojedinacno pamte imena za svakog delfina. Postoje i delfini na dve noge.

gde su im gradovi?
gde su im prevozna sresdsva?
zasto se istrpuju pa se izvrse kolektivno samoubistvo?
ko je ispitivao njihovu komunikaciju?


Svi delfini poticu iz Andromeda galaksije, odakle su ovi i dovedeni na ovu planetu.

mislim da ovo ne treba ni da komentarisem.....:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 
pa..."ispitivana" je njihova komunikacija; medjusobna + komunikacija s nama; ljudovima
rezultati su u najmanju ruku...zanimljivi...
(self-awareness...)

http://www.highnorth.no/Library/Myths/br-be-an.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Cetacean_intelligence
http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_Language#Non-Primates:_Studied_examples

i jos neki zanimljivi;
http://www.wiu.edu/users/emp102/DolphinWeb/communication.htm
http://www.littletownmart.com/dolphins/

jap, nisu s Andromede, a zasto bi i bili? :D

ok, gospodja Robbins je malcice "emotivna" + nije gadljiva na pare,
a ovakve zvake se odlicno prodavaju; mislim te s "ukusom empatije"
evo vam i linak (tu je i izvorni "tekst") pa procijenite sami;

http://www.onelight.com/ceta/cetaceans.html

btw Keiko aka Willy je rip...:(
http://www.cnn.com/2003/SHOWBIZ/Movies/12/12/obit.keiko.ap/
 
Ce Gevara nemoj biti tako siguran. Delfini komuniciraju na jednim mentalnim nivoima, to jest jednom nefizickom prostoru koji ljudski priglupi um na kugli zemaljskoj tesko dostize. Garantujem da svako autisticno dete koje bi provodilo neko vreme sa delfinima bilo bi izleceno. Autisticna deca su mnogo pametnija nego sto se misli. Tacnije oni su na mnogo visem nivou nego ,,mi" obicni ljudi. Delfini su na istom tom nivou. Cak je i naucno dokazano da delfini pojedinacno pamte imena za svakog delfina. Postoje i delfini na dve noge. Svi delfini poticu iz Andromeda galaksije, odakle su ovi i dovedeni na ovu planetu.

meni je jasno da nemas pojma sta si sad napisao, ali bez obzira;
autizam je surova stvarnost pojedinca koji se s njim bori i njegove porodice,
a ti "garantujes..."
kakvo neznanje + povrsnost + bahatost...strasno, nemam rijeci...:-(

evo ti par linkova pa se bar malo informiraj prije nego krenes da odvaljujes ovako;

http://www.templegrandin.com/
http://www.autismspeaks.org/whatisit/index.php
http://www.autism-society.org/site/PageServer?pagename=about_home
 
Citala sam ovu pricu , mislim da je bila uokviru teksta koji kruzi netom pod nazivom Alternativna istorija jel? Zvuci jako interesantno. Kazu da okeani kriju nama potpuno nepoznate informacije i o planeti zamlji i o drugim bicima. Meni nije neobicno da poverujem da su neke vrste "mentalno " razvijenije od nas, posebno duhovno. Mislim da su ljudi nesvesni svoj niskog nivoa. :|
 

Back
Top