Gore crkve, manastiri, a dzamije........?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 54

Tema: Gore crkve, manastiri, a dzamije........?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.09.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Gore crkve, manastiri, a dzamije........?

Naime, posto smo etiketirani kao genocidan narod, koji zatire tudju kulturu, jezik, brojcano stanje stanovnistva.... interesuje me, da okaci neko ako ima podatke koliko je na Kosovu i Metohiji sruseno, spaljeno, jednom recju unisteno pravoslavnih hramova (crkava, manastira), a sa druge strane koliko je unisteno dzamija? Trudim se da koracam kroz zivot putem pravoslavlja, i stvarno do sad nisam uspevao da mrzim nekoga, ali kada sam video slike krvavih pirova sejtanovih siptara na zgaristima nasih pravoslavnih svetinja, dobio sam zelju da nekog bez milosti lisim zivota, da ne kazem zakoljem, upucam, prebijem na smrt. Bilo bi mi zao ovce, koze, svinje, ali siptara.... vise ne. I nek mi ne zamere nevladine organizacije, pokreti da evropa nema alternativu, liberalno nastrojeni bezumnici, ali je doslo vreme da krv prica... Cuh veceras za bivseg pripadnika SAJ-a, koji kada je cuo da su mu siptari ubili brata, zaklao prva tri siptara na koje je naisao, neka je.... Slusah iz prve ruke o pogibiji srpskih mladica u kaficu na KiM, otac mog druga je hirurg koji je na rukama ispratio prvog komsiju na onaj svet, momka od 18. godina, kojeg su pokosili rafalima siptari.... Neka je pokoj dusi srpskim novomucenicima, i neka njihova patnja bude osvecenja!

Iskusan
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    "...pa ipak, nisam video da je duši negde tako slatko kao ovde”
    Reputaciona moć
    152

Podrazumevano Re: Gore crkve, manastiri, a dzamije........?

Sto je bilo,bilo je...zaboravices vremenom...

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

da li sam dobro razumela?
    zalis ( sa pravom ) izgubljene zivote,a sa druge strane pozivas se na to da je doslo vreme da krv prica i da se potencijalno jos zivota ugasi?
    you make me sick because i adore you so

Aktivan član DRVOSEČA (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    51

ali kada sam video slike krvavih pirova sejtanovih siptara na zgaristima nasih pravoslavnih svetinja, dobio sam zelju da nekog bez milosti lisim zivota
    Pa ono... svako normalan bi dosao do slicne ideje. Ajde nek mi neko od bolesnih u mozak sad isprica kako bi trebalo da pomislimo nesto drugo.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio big l Pogledaj poruku
    Naime, posto smo etiketirani kao genocidan narod, koji zatire tudju kulturu, jezik, brojcano stanje stanovnistva.... interesuje me, da okaci neko ako ima podatke koliko je na Kosovu i Metohiji sruseno, spaljeno, jednom recju unisteno pravoslavnih hramova (crkava, manastira), a sa druge strane koliko je unisteno dzamija? Trudim se da koracam kroz zivot putem pravoslavlja, i stvarno do sad nisam uspevao da mrzim nekoga, ali kada sam video slike krvavih pirova sejtanovih siptara na zgaristima nasih pravoslavnih svetinja, dobio sam zelju da nekog bez milosti lisim zivota, da ne kazem zakoljem, upucam, prebijem na smrt. Bilo bi mi zao ovce, koze, svinje, ali siptara.... vise ne. I nek mi ne zamere nevladine organizacije, pokreti da evropa nema alternativu, liberalno nastrojeni bezumnici, ali je doslo vreme da krv prica... Cuh veceras za bivseg pripadnika SAJ-a, koji kada je cuo da su mu siptari ubili brata, zaklao prva tri siptara na koje je naisao, neka je.... Slusah iz prve ruke o pogibiji srpskih mladica u kaficu na KiM, otac mog druga je hirurg koji je na rukama ispratio prvog komsiju na onaj svet, momka od 18. godina, kojeg su pokosili rafalima siptari.... Neka je pokoj dusi srpskim novomucenicima, i neka njihova patnja bude osvecenja!
    Веома је тешко ово питање и веома је тешка та дилема. Освета, да или не. Пробаћу да ти опишем један случај (није важно место и време), тек убијен је неко ко ми је био веома драг. Сазнао сам ко је убица. Он је био свестан да знам. Наравно, није одговарао. Месецима нисам имао сна. Са једне стране гушио сам се од потребе за праведном осветом - а са друге стране размишљао сам шта ћу после сам са собом, шта ћу после са својом савешћу када окрвавим руке. Та ужасна потреба за осветом од које нисам имао сна навела ме је да учиним све да се осветим. И дочекао сам тај тренутак. Клечао је, плакао, молио као последња п****, правдао се.... и знаш ли шта сам урадио, рекао сам му: Ииииииии.... шта ћемо сад? Да ли ти је јасно да сада могу да те ске*ам и да то никада нико не сазна?Али ја нисам ти - ја сам човек, ја сам хришћанин..". а затим сам бедника пљунуо, шутнуо.......окренуо се и отишао.

Није прошло много времена - а тај лик је покушао и мене да скрати за главу, али није успео, убрзо после тога ликвидирали су га неки други.

И зато мислим да ту постоји фантастична дилема. Освета, да ли не. Ја сам изабрао да не носим на савести било чији живот - па ни живот тог ђубрета, па тако саветујем и теби.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Zainteresovan član ponovo_sa_vama (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2008.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Evo ti jedan link, a imas ih na desetine. Jednostavno ukucaj na GOOGLE npr. "Genocid in Srbija" ili Bosna, Kosovo, Hrvatska...

http://www.genocid.org/vijest257
    ps. Moja preporuka ti je: Bolje ziveti u zabludi, nego otkriti istinu.
    Vazi za ovaj slucaj

Primećen član DragonR (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

a za tebe je bolesna, antisrpska, neprijateljska propaganda - "istina"?

Učlanjen
    20.03.2008.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio DragonR Pogledaj poruku
    a za tebe je bolesna, antisrpska, neprijateljska propaganda - "istina"?
    Ipak si trebao poslusati moj savet.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Ako se svetiš istom merom nisi ništa bolji od zločinca zbog čijeg si nedela krenuo u osvetu.

U konkretnom slučaju, ne sme niko ko je hrišćanin da kolje i pali zato što neko pripada istom narodu iz kog su zločinci. Zato, kad ponovo krene sukob sa tim zločincima, treba da se setimo nevinih žrtava i za sva vremena zbrišemo sa lica zemlje i poslednjeg od njih, ne dirajući im žene, decu, bogomolje.

Posle toga, svako ko bi se usudio da povampiri duh tog zločinačkog pokreta treba da prođe isto, pa makar i hiljadu godina posle zločina.

Aktivan član kalama (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

sta da kazem a da neko cuje,nista nemogu reci sto neko vec i sam nezna tj. nije osetio ali se postavlja pitanje koliko je to Vazno nekome da hoce da cuje,koliko je nekom vazno da vidi izlaz i da shvati da je ziveo u TAMI istine!
    Prvo treba vam svima biti jasno ko ste i sta ste da bi mogli da shvatite svoje postupke tj. dela a kad to prvo znate onda mozete shvatiti i svoje cinjenje tj. svoju buducu mogucnost odluke.

Učlanjen
    09.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Mi kao Srbi smo pre hriscanstva bili "Mnogobosci" tj. kako se kaze PAGANI.u poslednjih nekih da kazemo 1000 god. znamo za Hriscanstvo.Namerno ne pominjem "Pravoslavlje" jer to je rec iz Paganstva koja je -UKRADENA-od Hriscanstva i nastavljena kao novi naziv Hriscanstva ali to tako nije i to svako zna i moze saznati ako ga interesuje. E sad hm,Hriscanstvo te uci izvinjavam se NAS UCI, Ne ubij,ne osvecivaj se itd. e vidite to je tako zvano "progamiranje svesti masa" e sad u mnogobozackom stilu se kaze "imas pravo na osvetu i se kaze isto IMAS pravo da Ubijes" zamisli neko hoce tebe da ubije pa normalno da imas pravo da ubijes.A sad treba da si dovoljno i Inteligentan i bistar i prepreden da shvatis da ako neko tebi radi o glavi da je bolje da ti radis njemu onda o glavi unapred nego da cekas na njega. Vi veliki PRAVOSLAVCI procitajte malo stari zavet gde Zidovi pobise ceo grad samo radi toga sto im uze za sestru onaj princ za zenu pa oni aj obrezite se i posle sve poklase uzmite procitajte malo taj deo.

Učlanjen
    09.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ali postoji takodje rec KARMA koja te prati ceo tvoj zivot i za sva tvoja postojanja e to treba graditi a to se negradi ako neko cini "neosnovane" i ponavljam "NEOSNOVANE" stvari-dela.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Thumbs down Re: Gore crkve, manastiri, a dzamije........?

U ovom svetu su srušene sve MORALNE i druge vrednosti...U prah i pepeo...Razbijene...Mislim da se točak zla neće zaustaviti...I da će doći Trećeg...Svetskog rata...Jeste užasno, ali bojim se neminovno...Kriza smisla koju ''MODERNI SVET'' preživljava nikad' nije bila veća...Mora doći do sloma ''ravnoteže'' mada nje zapravo ni nema dugo godina...Zlo je preplavilo SVE...Bojim se da SATANA konačno pobeđuje i da ga uskoro više ništa neće zaustaviti...A neće ni hteti da ga zaustavi...

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

децембар 1999.

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Zainteresovan član richie blackmore (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio big l Pogledaj poruku
    I sta sad treba mi njih da pobniujemo po tvom misljenju? Kao da nije dovoljnio mrtvih

Učlanjen
    20.03.2008.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Ako se svetiš istom merom nisi ništa bolji od zločinca zbog čijeg si nedela krenuo u osvetu.

U konkretnom slučaju, ne sme niko ko je hrišćanin da kolje i pali zato što neko pripada istom narodu iz kog su zločinci. Zato, kad ponovo krene sukob sa tim zločincima, treba da se setimo nevinih žrtava i za sva vremena zbrišemo sa lica zemlje i poslednjeg od njih, ne dirajući im žene, decu, bogomolje.

Posle toga, svako ko bi se usudio da povampiri duh tog zločinačkog pokreta treba da prođe isto, pa makar i hiljadu godina posle zločina.
    Obicno se ne slazem sa tobom. Ali ovoga puta te podrzavam. Mozda si malo prestrog, ali to su "sitnice".

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

Srbija je trenutno toliko slaba da se bojim da bismo u slucaju rata mi najvise platili....Kako mislis da ratujes protiv SAD - sto bi se dogodilo da krenemo na siptare?

Aktivan član Ved_Ran (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Zlo ciniti od zla se braneci... nije zlo.

Srbi nikad nisu istrebljivali narode sa kojima zive na ovom nesretnom Blakanu, uvek je bilo da su oni nas unistavali bez najmanejg obzira.

Naravno, Srpska elita inarod nid nisu ni imali planove niti ideju vodilju da uniste neki narod niti to imaju sad aa nece ni u buducnosti imati. Mejdutim, postavlja se racionalno i prakticno pitanje: Sta raditi i kako se boriti protiv naroda koji planski, namerno i bez obzira unistava nas srpski narod, srpska groblja, srpske crkve itd. jednostavno unistava svaki dokaz postojanja srpskog naroda?

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

treba se osuditi svako rusenje crkava, i to su u ovom poslijednjem ratu cinile sve strane...u razlicitom obimu...a Srbi u okupiranom dijelu Hrvatske su to poceli ciniti prvi i masovno...da bi dokazali postojanje "vjekovnih ognjista"...
    evo samo malo informacija
    http://www.hbk.hr/crkve/
    znaci osuditi sve rusitelje crkava, bez obzira sa cije strane su...

Ističe se podgorickimali (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio slavonija Pogledaj poruku
    treba se osuditi svako rusenje crkava, i to su u ovom poslijednjem ratu cinile sve strane...u razlicitom obimu...a Srbi u okupiranom dijelu Hrvatske su to poceli ciniti prvi i masovno...da bi dokazali postojanje "vjekovnih ognjista"...
    evo samo malo informacija
    http://www.hbk.hr/crkve/
    znaci osuditi sve rusitelje crkava, bez obzira sa cije strane su...
    ne shvataju oni to, samo odabrani medju njima, casni izuzeci razumiju ko je glavni krivac i koje najvise zla nanio ostalima u onim nesrecnim godinama....
    Treba masovno trijeznjenje ovamo, suocavanje sa prosloscu, isto ka i u njemackoj poslije 2 sv rata, ali kome ti to da objasnis, to se mora nametnut SPOLJA. Da jednom i za vazda se zavrsi ta prica....

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku

Obicno se na svim temama slazem sa tobom ali ovde ne!!Treba ipak uzvratiti istom merom ,sada je to nemoguce jer smo suvise slabi i vojno i ekonomski i neverujem da bi izdrzali ponovo 99,ali za 10ak godina kad se oporavimo trebali bi im vratiti milo za drago!!!Ako ne unistis zlo do kraja ono ce posle odredjenog vermena da se vrati u jos gorem obliku!!

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Citat Original postavio podgorickimali Pogledaj poruku
    ne shvataju oni to, samo odabrani medju njima, casni izuzeci razumiju ko je glavni krivac i koje najvise zla nanio ostalima u onim nesrecnim godinama....
    Treba masovno trijeznjenje ovamo, suocavanje sa prosloscu, isto ka i u njemackoj poslije 2 sv rata, ali kome ti to da objasnis, to se mora nametnut SPOLJA. Da jednom i za vazda se zavrsi ta prica....
    Izvini molim te a ko je poceo rasparcavanje Jugoslavije i cije su operacije Oluja,Strela direktno upucene protiv civila!!!A zaboravio sam "Milosrdnog Andjela!!

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

A čija je operacija ''POTKOVICA''??

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

A ko je prvi poceo rat??Ciji je Jasenovac da nije mozda Srpski logor za Hrvate??

Slične teme

1. Milo Djukanovic rusi Crkve, gradi Dzamije.
    Autor sklopotnica u forumu Politika
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 04.09.2013., 12:24
  2. Manastiri i crkve na Kosovu i Metohiji
    Autor Ilinoida u forumu Politika
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 12.05.2008., 18:19
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.11.2007., 04:47
  4. Milo Djukanovic rusi Crkve, gradi Dzamije.
    Autor sklopotnica u forumu Istorija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.07.2005., 13:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •