Zastita Srbskog-srpskog jezika od "USA-EU-Hr"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kalama

Aktivan član
Poruka
1.558
Ne znam ali stvarno "NE MOGU" vise da gledam tj. slusam na tim Srbskim TV stanicama gde se te navodne "visoko Obrazovane osobe" nadmecu koja ce vise USA-EU "OTPADA" da prospe na nasoj televiziji.
Zar vam isto nije dosta kad neko govori reci kao:
-EDUKACIJA- itd.
pa dosta VI iz BG vise sa "TROVANJEM" Srbskog jezika,filozofirajte i izigravajte Pametnjakovice kod tate i mame/tamo u USA-EU,ali Srbskom narodu recite na SRBSKOM a to je "OBRAZOVANJE" ili ste i to mozda zaboravili na tim Kursovima gde ste bili.
Znate odu negde "te neizgradjene" osobe i kad se vrate posle tri(3) meseca izigravaju onda te gde su tamo i bili a ne ono sta su. O takvim ... neznam sta reci?!

OSTAVITE SRBIJU i SRBSKI na SLOBODI bozijoj kao sto i DOLIKUJE
 
Ovo što ti sada govoriš, nekada davno su govorili naši preci kad su u pitanju bili turcizmi ili germanizmi, kojih je srpski jezik prepun.

Usvajanjem stranih pojmova, jezik se ne truje, kako ti kažeš, lingvisti kažu da je jezik "živ" i da se stalno menja i da je to sasvim normalna pojava.

Misliš li da bi bilo normalno da u današnje vreme govorimo onako kako je govorio Vuk Karadžić? Da zaboravimo kako se kaže televizor, ili internet, na primer. Ili da, što bi bilo još najgore od svega, raspisujemo konkurse za originalne srpske reči, kao što to rade komšije Hrvati? Živ bi me sram pojeo.
 
Да, тачно тако, врши се са тим заправо дехристијанизација власти у целом свету. Покушава да се уведе "масовна култура", тако да често данас имамо могућност да слушамо ВАТИКАНСКИ РЕЧНИК.
Наш председник користи реч "кохабитација", и сл. дакле чак и у школским уџбеницима се убацују страни термини. Ја сам у једној књизи пронашла чак реч "тангирам" :shock:
 
Ovo što ti sada govoriš, nekada davno su govorili naši preci kad su u pitanju bili turcizmi ili germanizmi, kojih je srpski jezik prepun.

Usvajanjem stranih pojmova, jezik se ne truje, kako ti kažeš, lingvisti kažu da je jezik "živ" i da se stalno menja i da je to sasvim normalna pojava.

Misliš li da bi bilo normalno da u današnje vreme govorimo onako kako je govorio Vuk Karadžić? Da zaboravimo kako se kaže televizor, ili internet, na primer. Ili da, što bi bilo još najgore od svega, raspisujemo konkurse za originalne srpske reči, kao što to rade komšije Hrvati? Živ bi me sram pojeo.

jel' istina da raspisuju konkurse ? auuuuuuuu

ne pratim desavanja "tamo preko" pa mi nije poznato
 
Ovo što ti sada govoriš, nekada davno su govorili naši preci kad su u pitanju bili turcizmi ili germanizmi, kojih je srpski jezik prepun.

Usvajanjem stranih pojmova, jezik se ne truje, kako ti kažeš, lingvisti kažu da je jezik "živ" i da se stalno menja i da je to sasvim normalna pojava.

Misliš li da bi bilo normalno da u današnje vreme govorimo onako kako je govorio Vuk Karadžić? Da zaboravimo kako se kaže televizor, ili internet, na primer. Ili da, što bi bilo još najgore od svega, raspisujemo konkurse za originalne srpske reči, kao što to rade komšije Hrvati? Živ bi me sram pojeo.

To bi bilo to.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top