Da li je filozofija samo bježanje od vlastite surove realnosti?

Bježanje od realnosti?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Haha ma i ja sam :) ! Mrzim filozofiju! Zato i kazem da je to klasicno k...nje. :) Evo jednog primera:
- u drugom srednje ( davnooooo to bese ) gubili smo fiziku, pa smo kao zamenu imali filozofiju koju smo trebali da dobijemo u cetvrtom.Profesor je pricao o nastanku sveta. Rekao je: " Svet je nastao u odredjenom trenutku i vremenu. Da bas u tom trenutku i vremenu nije nastao, ne bi bilo nas i ne bi bilo nicega! "
Mislim otkud sad ta predpostavka? Otkud to? Mislim otkud svi ti nazovi filozofi tvrde? Mislim filozofija je sirok spektar naseg uma. Po meni bi u tom trenutku nastalo verovatno nesto a ne nista.
 
Ne mrziš ti filozofiju nego način na koji su ti je predstavili u školi, ustvari je baš suprotno, očigledno.

Tema - ne, nikako ne mislim da je filozofija beg od realnosti, uopšte ne dovodim te dve stvari u vezu.

Sa umom se rađamo, razvijamo ga u toku života, a neminovno svako od nas razmišlja o tome šta će koji q ovde uopšte..... ako je filozofiranje beg od realnosti, šta je onda realnost :?
 
Ne znam,neko mi je jednom rekao filozofija ima svoje datiranje na nekih 2500 god. postojanja,a Hriscanstvo nekih 2000 god. tako se kaze.E sad vidite kako je sve to pocelo poceli su i Filozofi tj. Filozofija da li ima neke povezanosti neznam ali ... Izgovora nikad malo ??? Ako se uzme u obzir da postanak nas ljudi-Slavena datira na nekih 30.000 god. Interesantna ta filozofija
 

Back
Top