Stampanje iz AutoCAD, hitno ?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Stampanje iz AutoCAD, hitno ?

Zainteresovan član jovans (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Question Stampanje iz AutoCAD, hitno ?

Napravio sam crtez u AutoCAD za neki deo koji treba da se napravi od celicne ploce 20mm. Sirina I visina tog dela su 610 x 680 (mm). Treba sada taj crtez da prenesem na plocu u razmeri 1:1 kako bi majstori isekli autogeno. Pa me zanima da li postoji mogucnost da se na papiru odstampa 1:1, tj. da se na vise papira A4 deo odstampa u segmentima kako bi kada spojim papire selotejp trakom dobio stvarnu velicinu dela (recimo na tri papira kada se poredjaju u red I tri papira kada se poredaju u koloni, sto je ukupno 9 papira A4). Tada bi papir isekao po konturama dela I samo precrtao markerom na celicnu plocu.

Obećava
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Stampanje iz AutoCAD, hitno ?

Citat Original postavio jovans Pogledaj poruku
    Napravio sam crtez u AutoCAD za neki deo koji treba da se napravi od celicne ploce 20mm. Sirina I visina tog dela su 610 x 680 (mm). Treba sada taj crtez da prenesem na plocu u razmeri 1:1 kako bi majstori isekli autogeno. Pa me zanima da li postoji mogucnost da se na papiru odstampa 1:1, tj. da se na vise papira A4 deo odstampa u segmentima kako bi kada spojim papire selotejp trakom dobio stvarnu velicinu dela (recimo na tri papira kada se poredjaju u red I tri papira kada se poredaju u koloni, sto je ukupno 9 papira A4). Tada bi papir isekao po konturama dela I samo precrtao markerom na celicnu plocu.
    Naravno da moze - samo pazi da se otstampani delovi preklapaju da bi ih lakse sklopio u celinu.
    Jednostavnije je da se isplotuje.

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Odradio sam posao. POZ

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5791

moze, ali samo da napomenem da je za takve stvari mnogo bolje da odes u neku firmu da ti na ploteru to odrade nego da spajas iz delova
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Question Re: Stampanje iz AutoCAD, hitno ?

Da ali ne znam gde ima ovde da se isplotuje. Resio sam tako sto sam stampao u prcijama 1:1 i posle spajao selotejp trakom. U prozoru za stampanje se prebaci na Window, pa na 1:1, izmrezam odnosno podelim u delove crtez koliko moze da stane na A4. To je to.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •