Акције српских специјалаца током НАТО агресије

Poruka
29
http://rapidshare.com/files/6978093...1088____1043___1088___1086___1084___1072_.rar

Емисија ''Ударац Грома''.
Ваш коментар о овој акцији и сличним акцијама, као што је био чувени напад наших специјалаца на Кукеш и слично?
Нека је вечна слава свим јунацима палим у одбрани Отаџбине током НАТО агресије!
 
Pripadnici akro grupe "Letece Zvezde" izveli su smelu akciju 26. Aprila 1999. Pomenutog dana, usli su u vazdusni prostor Albanije i napali avio bazu Rinas pored Tirane.
U napadu je unisteno 9 Americkih jurisnih helikoptera AH-64 "Apac" koji su pripadali borbenoj grupi "Soko" (23 helikoptera) i kamp za obuku albanske terorosticke organizacije OVK, koji je bio u blizini aerodroma. U napadu je ucestvovalo 6 lovaca bombardera tipa "Supergaleb G-4" od kojih ni jedan nije bio ostecen ni oboren! Prilikom odlaska u akciju, da bi izbegli radare, piloti su leteli na samo nekoliko metara iznad povrsine vode.
Cast Hrabrima!!

nisu "specijalci" ali mislim da zasluzuju da sa pomenu ovde pozdrav !!!
 
Pripadnici akro grupe "Letece Zvezde" izveli su smelu akciju 26. Aprila 1999. Pomenutog dana, usli su u vazdusni prostor Albanije i napali avio bazu Rinas pored Tirane.
U napadu je unisteno 9 Americkih jurisnih helikoptera AH-64 "Apac" koji su pripadali borbenoj grupi "Soko" (23 helikoptera) i kamp za obuku albanske terorosticke organizacije OVK, koji je bio u blizini aerodroma. U napadu je ucestvovalo 6 lovaca bombardera tipa "Supergaleb G-4" od kojih ni jedan nije bio ostecen ni oboren! Prilikom odlaska u akciju, da bi izbegli radare, piloti su leteli na samo nekoliko metara iznad povrsine vode.
Cast Hrabrima!!

nisu "specijalci" ali mislim da zasluzuju da sa pomenu ovde pozdrav !!!

Kakve vode...??...Rinas nije pored mora, cak ga od njega deli planinski venac. U slucaju prilaza sa mora, moguce je ici iz severozapada, ali bi u tom slucaju svaka letilica tu bila izlozena osmatranju kao na dlanu, sto od strane mornarice, sto od strane zemaljskih radara kojih svakako u toj oblasti ima...o E3 da ne govorimo.
 
Pripadnici akro grupe "Letece Zvezde" izveli su smelu akciju 26. Aprila 1999. Pomenutog dana, usli su u vazdusni prostor Albanije i napali avio bazu Rinas pored Tirane.
U napadu je unisteno 9 Americkih jurisnih helikoptera AH-64 "Apac" koji su pripadali borbenoj grupi "Soko" (23 helikoptera) i kamp za obuku albanske terorosticke organizacije OVK, koji je bio u blizini aerodroma. U napadu je ucestvovalo 6 lovaca bombardera tipa "Supergaleb G-4" od kojih ni jedan nije bio ostecen ni oboren! Prilikom odlaska u akciju, da bi izbegli radare, piloti su leteli na samo nekoliko metara iznad povrsine vode.
Cast Hrabrima!!

nisu "specijalci" ali mislim da zasluzuju da sa pomenu ovde pozdrav !!!

Jbte al je ovo emotivno!!!:cmok:
 
Kakve vode...??...Rinas nije pored mora, cak ga od njega deli planinski venac. U slucaju prilaza sa mora, moguce je ici iz severozapada, ali bi u tom slucaju svaka letilica tu bila izlozena osmatranju kao na dlanu, sto od strane mornarice, sto od strane zemaljskih radara kojih svakako u toj oblasti ima...o E3 da ne govorimo.

Dolinom reke Bojane...:rtfm:
 
Sve je to izuzetno sumnjivo...nadam se da na kraju necemo citati price kako su avioni JRV-a bombardovali baze oko Thessaloniki i Olimpa...leteci dolinom Vardara, naravno.

Kao i ranije sto sam "ti" govorio i dalje stojim iza toga, kada se budu otvorile knjige mnogi ce se iznenaditi, nadam se samo da je tvoj "sarkazam" deo pokusaja da "izvadis" sto vise informacija, a da se nakon "otvaranja" tih knjiga "ti" neces iznenaditi posto sam siguran da o tome znas bolje nego vecina na ovim forumima
 
Te knjige ce se otvoriti kad pobedi Severna Koreja ili kad Amerika dozvoli ili nesto trece ? Ovo mi lici na ono - "videces ti, kad meni tata dodje sa posla..."
Mislim, daj Boze, ali mi je malo bez veze cuvati nesto kao vojnu tajnu, umesto da se ponosimo time i "prst u oko' Amerima i ostalim belosvetskim...
A sa druge strane na sva zvona, kako je osteceno svega cinjenica, 13 ( trinaest !!! ) orudja za vreme bombanja Kosova, a ne vise stotina kao sto kaze CNN...
 
Te knjige ce se otvoriti kad pobedi Severna Koreja ili kad Amerika dozvoli ili nesto trece ? Ovo mi lici na ono - "videces ti, kad meni tata dodje sa posla..."
Mislim, daj Boze, ali mi je malo bez veze cuvati nesto kao vojnu tajnu, umesto da se ponosimo time i "prst u oko' Amerima i ostalim belosvetskim...
A sa druge strane na sva zvona, kako je osteceno svega cinjenica, 13 ( trinaest !!! ) orudja za vreme bombanja Kosova, a ne vise stotina kao sto kaze CNN...

Znaci, ako je tebi bezveze, onda je to merodavno, na to mislis?
 
Pripadnici akro grupe "Letece Zvezde" izveli su smelu akciju 26. Aprila 1999. Pomenutog dana, usli su u vazdusni prostor Albanije i napali avio bazu Rinas pored Tirane.
U napadu je unisteno 9 Americkih jurisnih helikoptera AH-64 "Apac" koji su pripadali borbenoj grupi "Soko" (23 helikoptera) i kamp za obuku albanske terorosticke organizacije OVK, koji je bio u blizini aerodroma. U napadu je ucestvovalo 6 lovaca bombardera tipa "Supergaleb G-4" od kojih ni jedan nije bio ostecen ni oboren! Prilikom odlaska u akciju, da bi izbegli radare, piloti su leteli na samo nekoliko metara iznad povrsine vode.
Cast Hrabrima!!

nisu "specijalci" ali mislim da zasluzuju da sa pomenu ovde pozdrav !!!

aha..... i onda je mrmot zavio čokoladu u foliju...:dash:
 
Poslednja izmena:
Znaci, ako je tebi bezveze, onda je to merodavno, na to mislis?

Ne! Mislim da se jos nisi valjano razbudio ( pazi, skoro je podne !!! ) a vec odgovaras na post i pri tom ne odgovaras na pitane...popij kafu, pa probaj opet.
I nemoj odgovarati ako nemas sta da kazes. Ostavljas los utisak. Kakav bre "...film Alvin and The Chipmunks...".Idi bolje uci, sad ce kraj skolske godine.
 
Ne! Mislim da se jos nisi valjano razbudio ( pazi, skoro je podne !!! ) a vec odgovaras na post i pri tom ne odgovaras na pitane...popij kafu, pa probaj opet.
I nemoj odgovarati ako nemas sta da kazes. Ostavljas los utisak. Kakav bre "...film Alvin and The Chipmunks...".Idi bolje uci, sad ce kraj skolske godine.

Pa vidim i ti odgovaras na post sa 24 casa zakasnjenja...pilence, jos si zut (toliko si zut da ce neko pomisliti da si kajgana), ne kaci se sa iskusnim macorom...uzgred, pitanje za tebe: Da li znas sta stari macor radi sa misevima?
 
Pa vidim i ti odgovaras na post sa 24 casa zakasnjenja...pilence, jos si zut (toliko si zut da ce neko pomisliti da si kajgana), ne kaci se sa iskusnim macorom...uzgred, pitanje za tebe: Da li znas sta stari macor radi sa misevima?

Ti si bolestan covek. Ne zelim da razgovaram sa tobom. Molim te, ispostuj moju zelju i uzmi u obzir da nismo sami na forumu.
Tvoj stil pisanja i raspolozenje, kojim zracis, zahteva posebnu lokaciju na forumu ( ili ustanovu), a ja se izvinjavam ostalima sto moraju da trpe ovaku prepisku.
 
Preziveli iz neposrednih akcija bi mogli nesto vise reci da nije dosmanlija i turcina rasima,a ja cu reci nekoliko imena da se ne zaborava,udar je izveden bez ikakve pripreme sa kapetanom Petrom Skrpanom i grupom diverzanata ,iskljucivo srba,sumadinaca na prostoru albanije,uspeh je bio za neverovati,ali srpskog oficira,heroja,vise nema i podoficira fice,kao ni podoficira cele,ali uspomena zivi,a neka je slava i hvala hrabrim vojnicima Otadzbine koji dadose svoje zivote u odbrani srpstva i srbije.Neka im je laka srpska zemlja i Bog da im dusu prosti.
 

Back
Top