pitanje za amd visi rang

A sta ces ti to da pokreces kad ti treba jaci procesor od AMD X2 6000 pa na dalje,pa jos da ga klokujes.Ja imam AMD x2 4000. i jos mi nije zatrebao jaci procesor.
Znaci ja sam AMD-ovac ali se slazem sa Strajom.Ako hoces da se igras sa klokovanjem uzmi Intela.
 
OMG... kako ne treba mislish da cesh sa tim procesorom izvuci pun potencijal od 9600GT?! Mozhda ne bi ni od HD3850 :(
9600Gt verovatno ne.Ali ona je jos uvek skupa za nase dzepove tako da mi ne treba jos uvek zver od procesora.Kad nam ta GRAFA bude bila dostupna bice i jaci procesor.Otprilike krajem godine.Samo se pitam sta li ce tek onda izaci od grafi i potrebnih procesora da bi ih gurao u fulu.I tako u nedogled.
Sto se tice HD3850 najverovatnije DA.
 
moj dobar drugar ima 6000+ i veruj mi da mu nimalo netreba nista jace... procesor ima dva jezgra od po 3 gigaherca i ruku na srce stvarno jede malu decu, uzmi 6000+ i stvarno ti nece trebati nista jace...

ako si bas namerio da se igras sa klokovanjem onda uzmi 6400+ bleck edicion , on ti je namenjen bas za klokovanje...
 
ARGH... sale zar i ti?! o.O pa choveche mislish da on izgurava neku jachu grafu?!

@amethyst
pa i da hocu da zaradjujem ne mogu, a svoj dinar jesam zaradjivao preko raspusta na razna nachine: metlice, repa, branje vishanja, popravke kompa, reinstalacije sistema, oko muzike znam poneshto...
 
ARGH... sale zar i ti?! o.O pa choveche mislish da on izgurava neku jachu grafu?!

@amethyst
pa i da hocu da zaradjujem ne mogu, a svoj dinar jesam zaradjivao preko raspusta na razna nachine: metlice, repa, branje vishanja, popravke kompa, reinstalacije sistema, oko muzike znam poneshto...
E, to je lepo od tebe.
Reci mi koliko ti je trebalo dana da radis te poslove za jednu 9600GT?
 
znam da su intelovi bolji netrebaju mi za igrice nego kompresija video obrada i slicno ( gde dodje do izrazaja to brze to bolje )
da li je neko klokovao neki AMD???
jel imate neku preporuku za cpu cooler <<dB ???


Video obrada i slicno a? To mi definitvino mirise na Intel (Penryn sa SSE4 instrukcijama). Ovaj SSE4 ti omogucava da na procu iste frekvencije 100% brze (2 puta brze) odradis recimo kompresiju. Naravno program mora da podrzava ovaj vid instrukcija. Takodje imaju veliki cahce sto dobro dodje u ovim stuacijama. A sto se igrica tice, tu moze i AMD, bitnija je frekvencija od cache i sl...

Inace za video obradu, 3D obradu mozes razmisliti i o nekom Quad Core Intelu i dosta RAM-a (2 ili jos bolje 4GB)??? Sve zavisi od toga koliko imas $$$
 
bash tako ako to radish bitniji ti je kesh a ne frekvencija (ne kazhem opet ni da je dosta 2GHz), ali tu je opet Intel bolji, kod igra je bitnija frekvencija (ali opet nije dosta 256k cache-a ;)), i tu opet Intel odnosi pobedu jer se klokuje ludachki :D, ja bi uvek pre uzeo neki E2200 pa ga naklokovao preko 3GHz (ili mozhda e4300, e4400, e4500 koji idu duplo :D),nego neki X2 6000+ na primer... ali ako bash volish AMD...
 

Back
Top