Ode Habl u penziju... a zasto?

jagodica:
:(
gde se sada habl nalazi?
i kako ga 'popravljaju' : )) (2005)

Nalazi se na orbiti oko Zemlje, i bice tu do 2005 (valjda?). A oni vise nece da ga servisiraju jer "od sada se misije satla odvijaju samo do ISS-a i nazad, u slucaju da nesto podje naopako da astronauti imaju gde da se sklone". Glupost!!! Sansa da se spasu ako nesto podje naopako je 1 u milion osim ako nisu na 50m od ISS-a!!!

A ono njihovo da "nece da cekaju da padne jer je sansa ljudskih zrtava 1/700, sto je neprihvatljivo" je JOS VECA GLUPOST!!! Znaci, lishice se 8 godina sirovih naucnih informacija samo zato sto ih mrzi da posalju satl u misiju u koju je isao vec 100 puta jer se to ne slaze sa novom sigurnosnom politikom, a nece da puste jadan teleskop ni da odradi to sto ima bez servisiranja jer postoji infinitezimalna sansa da pogine JEDAN COVEK po isteku tih 8 godina???!!! AAAA!!!! Besan sam...
 
Sta se ti nerviras pa ovde na forumu su ljudi komentarisali snimke sa Habla kao opticke varke i slicne blajezgarije. Znas li ti koliko je opipljiviji jedan kamicak beskorsnog mesecevog tla od gomile naucno relevantnih informacija, da ne pominjem upotrebljivost jednog i drugog u predizbornoj kampanji u SAD.
 
Anonymous:
Sta se ti nerviras pa ovde na forumu su ljudi komentarisali snimke sa Habla kao opticke varke i slicne blajezgarije. Znas li ti koliko je opipljiviji jedan kamicak beskorsnog mesecevog tla od gomile naucno relevantnih informacija, da ne pominjem upotrebljivost jednog i drugog u predizbornoj kampanji u SAD.

Na svu srecu tada nisam bio na forumu. Jasna je meni politicka primenljivost naucnih programa. Ali nije mi jasno kako neki birokrata iz SADa moze da donese odluku koja ce (da ne preteram mnogo) unazaditi eksperimentalnu kosmologiju godinama.

Sta ces...
 

Back
Top