kako do krova nad glavom?

minalex

Primećen član
Poruka
791
interesuje me zasto banke ne daju kredite za gradnju ili kupovinu kuca u provincijama mladim parovima koji ne bi da idu u grad nego da ostanu u svom mestu i tamo zive.vlasti stalno apeluju da mladi ostaju u zavicaju ali nista ne preduzimaju da bi ih zadrzali tamo.cak i poljoprivrednici ostavljaju zemlju jer moraju zbog losih uslova za podizanje dece da odlaze u urbane sredine sto po mom misljenju nije dobro za srbiju.opet su stanovnici gradova u prednosti u odnosu na nas koji bi da ostanemo u svom kraju.
 
Hehe kad ti Aca kaže :)

A odakle ti da ne daju? Ne kažem da nije tako, samo ne znam sUčim to porediš. Kao, daju kredite za stanove po gradovima, a ne za gradnju kuća? Takve stvari postoje i imaju ime, al' ne znam da prevedem. Uglavnom, možda jednostavno ne ispunjavaš uslove za kredit. Malo ko ih ovde ispunjava.
 
nisam mislio na sebe samo vec na sve sa slicnim problemom.radimo ja i supruga i kreditno smo sposobni a racune imamo u tri banke sto preko plate sto kao stednju.tamo gde zivimo nema zgrada i stanova .znaci kuca je jedina mogucnost ali nema kredita za to jer sam pitao u tim bankama.za stan nema problema ali kuca ne.mislili smo na neku vrstu lizinga da banka koja kreditira bude vlasnik kuce dok se ne otplati ali jos nema takvih mogucnosti.nudili su nam se neki likovi da mogu da srede takav kredit s tim da recimo na 25000 evra koliko bi se otplacivalo morao bi njima dati 5000 za posrednistvo .
 
Hm... a da promenite banku?

Čitala sam o mogućnosti dobijanja para čak i za gradnju kuća (svakog, valjda, meseca dobijaš neki iznos koji trošiš na materijal i slično, a posle polako otplaćuješ) u vidu hipoteke, to su standardne stvari po svetu, ne znam zašto ovde ne može, ako ne može patetično je.

Možda baš činjenica da imate štedne račune smeta, kao dajete već pare na nešto, nemam pojma...

Ipak, pretpostavljam da će moći za koju godinu, nama banke izgleda još uvek "ne veruju" :lol: a mi bismo trebali njima :?
 
Daju kredite i za izgradnju kuća, samo mora da postoji neka uknjižena nepokretnost da se stavlja pod hipoteku. U tome je najveći problem.
Meni je recimo mama dala da stavim njen stan pod hipoteku, a zidfamo kuću. kad ona bude gotova i uknjuižena, hipoteka se 'prebaci' na našu kuću.
 
interesuje me zasto banke ne daju kredite za gradnju ili kupovinu kuca u provincijama mladim parovima koji ne bi da idu u grad nego da ostanu u svom mestu i tamo zive.vlasti stalno apeluju da mladi ostaju u zavicaju ali nista ne preduzimaju da bi ih zadrzali tamo.cak i poljoprivrednici ostavljaju zemlju jer moraju zbog losih uslova za podizanje dece da odlaze u urbane sredine sto po mom misljenju nije dobro za srbiju.opet su stanovnici gradova u prednosti u odnosu na nas koji bi da ostanemo u svom kraju.

Postoji mogucnost kredita,ali zna se pod kojim uslovima...ako ste zaposleni zna se kolika primanja trebaju biti,ili se uzima kredit preko hipoteke...a ako se trazi preko drzave uz neke povlastice kao mladi bracni par,onda oni imaju pravo da selektuju jer ima parova koji nemaju drugu soluciju,sem da zive privatno...znaci biraju se prioriteti...
 
hvala na savetima .probacu to sa hipotekom ali mislim da zbog niske vrednosti nekretnine na tim mestima tesko koja banka moze da da nesto jer obicno oni to procene na jos manje nego sto realno vredi.znam da napolju nema problema sa tim ali kod nas je jos to u povoju.
 
pa jel postoje neki krediti od str. poljoprivredne banke...neki fond za razvoj poljoprivrede..a ima i privatni...teta borkin.....ima tu sad kombinacija...ja podržavam ostanak mladih i odmah bi da sam neka vlast........... predoozeo sve da ljoodi mogu da žive ko njihove kolege u nemačkoj......
 
za pokretanje polj.proizvodnje je drugo.tu je lakse naci i povoljnije je.znam za podizanje zasada voca npr. nema problema za kredit ako imas registrovano polj.domacinstvo.ali ovo za kuce je sasvim drugo,ali dobro nema veze.
 
da, u pravu si...cena zemljišta je niska...ali verovatno imaš i neke objekte za stanovanje....i sve ono što ide uz poljoprivredno gazdinstvo.......možda je pokretanje i neke male proizvodnje kao što sad ljoodi rade.....tip koji je nabavio mašinu za soošenje sljiva i njih izvozi u inostranstvo..samo za godinu dana je amortizovao sva ulaganja i još je zaradio i zaposlio ljoode...to je sjajno....ali kapiram da nemaju svi iste uslove.....moraš hipoteku onda ili neku kombinaciju....srećno i nek preliva.. ( :
 

Back
Top