На данашњи дан 24.03.1999. године...

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Каже мој пријатељ:
Na današnji dan, prije devet godina, oči svjetske i političke javnosti bile su uperene prema našoj zemlji. NATO alijansa je toga dana počela agresiju na Jugoslaviju bez odluke SB UN, pogazivši međunarodno pravo i Povelju Ujedinjenih Nacija, a što je važnije bez ikakvog povoda i razloga.

Taj zlokobni 24. mart i kasnije punih 78 dana sigurno su najteži trenuci u istoriji naroda Srbije i Savezne Republike Jugoslavije. Jugoslavija je bila izložena najbrutalnijem medijskom i vojnom nasilju. "Demokratski" Zapad je u ime "humanosti" u potpunosti bacio pod noge civilizacijske tekovine i sve druge vrijednosti.

Demokratija, ljudska prava i slobode ne ostvaruju se nasiljem a posebno ne bombardovanjem. Ovaj rat je sraman i više nego kobna greška čitavog Zapada. To je sunovrat čitave moderne civilizacije u koju spadaju i 11. septembar, Avganistan, Irak, priznavanje Kosova, kao i nove pretnje pojedinim zemljama kojima se sada otvoreno prijeti.

Svjetski moćnici imali su tada a na žalost i sada dvostruke aršine prema terorizmu i na taj način sami proizvode terorizam. Njihovi globalistički ciljevi i načini kako ih postižu proizvode žrtve i "kolateralnu štetu" kako je oni nazivaju. Njima smeta samo onaj terorizam koji ugrožava njihove interese.

Teroriste na Kosovu i Metohiji, Južnoj Srbiji i Makedoniji stavljaju u zaštitu a za uhapšene traže amnestiju, dok teroriste Al Kaide okovane lancima sprovode u Guantanamo, a srpske borce, heroje, koji su samo branili svoju otadžbinu, kidnapuju i love kao divlje zvijeri.

Čitav slobodoljubivi svijet odbranu srpskog naroda prihvatio je kao odbranu demokratije, prava na slobodu i suverenitet kao hrabru, dostojanstvenu i časnu. Prve bombe i rakete pale su upravo na našu Republiku. Agresorske mete bili su Obosnik, Crni Rt, Danilovgrad, Podgorica, potom Beograd i čitava teritorija SRJ.

Prva žrtva agresije bila je u Crnoj Gori. Napad je izvršen zato što SRJ kao suverena zemlja, slobodarskih tradicija nije htjela da prihvati ultimatum iz Rambujea i Pariza. Nije mogla dobrovoljno prihvatiti kapitulaciju i okupaciju naše zemlje.

Rambuje je zasnovan na obmani, propagandi i manipulacijama ljudskim pravima. Sramna je politika koja je uz pomoć takozvanih posmatrača i mirovnjaka na Kosovu i Metohiji imala zadatak stvaranja razloga za bombardovanje naše otadžbine. Ne zaboravimo Račak.
SAD i NATO stratezi očekivali su da će SRJ za 3-7 dana pasti na koljena i prihvatiti neprihvatljive uslove iz Rambujea. Moćnici Zapada nikada nisu htjeli da uvaže stradanje srpskog naroda i pravo na odbranu vjekovnih ognjišta i gole egzistencije.

NATO je potcijenio slobodarske tradicije, odlučnost, patriotizam, jedinstvo i moral našeg naroda.
Režim u Crnoj Gori stavio se na stranu agresora i uključio u najprljaviju propagandu protiv državnih institucija i vlasti u Republici Srbiji. Potkopavali su i omalovažavali odbrambenu sposobnost vojske Jugoslavije i naroda.
Stidimo se onih koji ni danas ne vide istinu. Sramno je ponašanje svih njih koji ni danas ne osjećaju zabludu i žrtvama agresije nisu spremni da zapale svijeću.

Nije bilo većeg cinizma i neljudskosti kad su tkz. "humanitarno" bombardovanje SRJ nazvali "milosrdni anđeo". Na našu otadžbinu agresor je izručio oko 25 miliona kilograma ekološki najprljavijih, ubojnih sredstava među kojima i osiromašeni uranijum, ili preko 2,5 kilograma po glavi stanovnika.

NATO je u 3381 napadu izvršio teško djelo protiv čovečanstva i međunarodnog prava - međunarodni zločin genocida. U 109 vazdušnih napada bacili su 37440 kasetnih bombi koje su po svim međunarodnim konvencijama zabranjene. Razarali su urbane centre, škole i bolnice, čitave stambene četvrti, televizijske objekte...
Uništavali su saobraćajnu infrastrukturu a posebna strast bili su im dunavski mostovi.

U NATO agresiji ubijeno je oko 2000 civila. Među njima 81 dijete. Na meti agresora bila su 82 mosta, od toga 21 željeznički. NATO je brutalno razarao objekte koji su međunarodnim pravom posebno zaštićeni. Petrohemijska postrojenja u Pančevu i Novom Sadu, hemijska industrija u Bariču.

Razaranje ovih objekata izazvalo je ekološku katastrofu sa nesagledivim posledicama u čitavom regionu.
Uništavanjem elektroenergetskih i vodoprivrednih postrojenja ugroženo je cjelokupno stanovništvo a posebno dvomilionski Beograd.
Sve skupa za agresore to nije prekomerna upotreba sile, čime su oni permanentno optuživali jugoslovensku stranu u borbi sa šiptarskim teroristima.

Naša vojska i policija hrabro i viteški se borila za slobodu, čast i dostojanstvo našeg naroda i otadžbine. Borili su se kao heroji dostojni svojih predaka. Oni koji pobjegoše od te svete obaveze svojim kukavičlukom obrukaše svoje pretke, a pojedinci među njima uključiše se kao aktivni pomagači agresora.

Našim narodima istorija i tradicija, vjera i kultura, opredjelila je častan zadatak odbrane otadžbine, slobode i dostojanstva. To je naša sveta obaveza preuzeta od slavnih predaka, koju moramo predati našim potomcima.
 
Ово неки треба да понављају сваки секунд


Владика Атанасије служи парастос за страдале у НАТО бомбардовању
23. март 2008 - 16:55

По благослову Његове Светости Патријарха српског Г. Павла, Његово Преосвештенство Епископ хвостански Г. Атанасије (Ракита), поводом девет година од НАТО борбадовања наше земље, служиће сутра, 24. марта у 12,30 сати у цркви Светог Марка у Београду, парастос пострадалим у том злочиначком чину.

http://www.spc.yu/sr/vladika_atanasije_sluzi_parastos_za_stradale_u_nato_bombardovanju
 
Да... одлично си се сетила. Треба свих наредних 78 дана да се сваки дан потсећамо шта је било, шта су радили, шта су писали, како су лагали, како су цивиле убијали и државу нам урушавали и уништавали........

п.с. Баш ме интересује ШТА СУ РАДИЛИ 11.маја... морам то да пронађем...
 
Ovo (medju drugim detaljima, kao sto je npr. upotreba kasetnih bombi kakve je posedovala i VJ) pada u oci...kakva laz, samo da mi je znati ko je ovo izmislio...

NATO avioni su u četvrtak naveče pogodili selo Korisu na kosovskom području, bacivši 8 kasetnih bombi koje su pobile najmanje 100 kosovskih albanskih izbjeglica, većinom žena i djece. To je jedan od najgorih zločina od kako je počeo SAD-NATO rat protiv Jugoslavije prije sedam nedjelja.
Ovo selo, blizu grada Prizrena, oko 65 km jugozapadno od Prištine, je bilo preplavljeno stotinama albanskih izbjeglica koji su pobjegli u šume i brda prije 10 dana, kada je počelo sve jače NATO-vo bombardovanje ovog područja. Izbijeglice su ostale u Korisi prekonoći na putu natrag prema svojim kućama.
Svaka kasetna bomba ispušta do 200 bombica koje se rasprskavaju po širem području sa eksplozivnim dejstvom. Upotrebljavaju se protiv oklopnih ili pješadijskih jedinica i jedna takva bomba može pobiti stotine ljudi. Udar sa osam takvih bombi na tako malo selo je napravilo užarenu pustoš od kuća.

http://www.wsws.org/sh/1999/maj1999/nato-m15.shtml
Srbija će saznati gde su bačene kasetne bombe

LONDON - Lideri NATO će ove nedelje, posle osam godina prikrivanja informacija, konačno saopštiti srpskoj vladi gde je bačeno na hiljade kasetnih bombi tokom bombardovanja Srbije 1999, prenosi jučerašnji londonski Indipendent.
Kako navodi taj list, komandanti NATO su popustili pod pritiskom stranih vlada i lobija i predaće sve koordinate za više stotina položaja bačenih kasetnih bombi, a srpske vlasti nadaju se da će to doprineti pronalaženju više hiljada neeksplodiranih bombi koje se još nalaze u nekim delovima zemlje.
„NATO sada ima sve potrebne podatke i namerava da ih preda Srbima sledeće nedelje“, izjavio je za Indipendent neimenovani portparol britanskog Forin ofisa.

http://www.glas-javnosti.co.yu/clan...srbija-ce-saznati-gde-su-bacene-kasetne-bombe

Kako laaazuuu:cry:
 
NATO avioni su u četvrtak naveče pogodili selo Korisu na kosovskom području, bacivši 8 kasetnih bombi koje su pobile najmanje 100 kosovskih albanskih izbjeglica, većinom žena i djece. To je jedan od najgorih zločina od kako je počeo SAD-NATO rat protiv Jugoslavije prije sedam nedjelja.
Ovo selo, blizu grada Prizrena, oko 65 km jugozapadno od Prištine, je bilo preplavljeno stotinama albanskih izbjeglica koji su pobjegli u šume i brda prije 10 dana, kada je počelo sve jače NATO-vo bombardovanje ovog područja. Izbijeglice su ostale u Korisi prekonoći na putu natrag prema svojim kućama.
Svaka kasetna bomba ispušta do 200 bombica koje se rasprskavaju po širem području sa eksplozivnim dejstvom. Upotrebljavaju se protiv oklopnih ili pješadijskih jedinica i jedna takva bomba može pobiti stotine ljudi. Udar sa osam takvih bombi na tako malo selo je napravilo užarenu pustoš od kuća.

http://www.wsws.org/sh/1999/maj1999/nato-m15.shtml
Srbija će saznati gde su bačene kasetne bombe

LONDON - Lideri NATO će ove nedelje, posle osam godina prikrivanja informacija, konačno saopštiti srpskoj vladi gde je bačeno na hiljade kasetnih bombi tokom bombardovanja Srbije 1999, prenosi jučerašnji londonski Indipendent.
Kako navodi taj list, komandanti NATO su popustili pod pritiskom stranih vlada i lobija i predaće sve koordinate za više stotina položaja bačenih kasetnih bombi, a srpske vlasti nadaju se da će to doprineti pronalaženju više hiljada neeksplodiranih bombi koje se još nalaze u nekim delovima zemlje.
„NATO sada ima sve potrebne podatke i namerava da ih preda Srbima sledeće nedelje“, izjavio je za Indipendent neimenovani portparol britanskog Forin ofisa.

http://www.glas-javnosti.co.yu/clan...srbija-ce-saznati-gde-su-bacene-kasetne-bombe

Kako laaazuuu:cry:


Izgleda da ne umes da citas bas najbolje....kasetne bombe su oruzje koje koriste mnoge armije sveta, pa i jugoslovenska...ali to nema veze sa mojom tvrdnjom da "Nije bilo većeg cinizma i neljudskosti kad su tkz. "humanitarno" bombardovanje SRJ nazvali "milosrdni anđeo"" jedna veeeelika LAZ!
 
NATO avioni su u četvrtak naveče pogodili selo Korisu na kosovskom području, bacivši 8 kasetnih bombi koje su pobile najmanje 100 kosovskih albanskih izbjeglica, većinom žena i djece. To je jedan od najgorih zločina od kako je počeo SAD-NATO rat protiv Jugoslavije prije sedam nedjelja.
Ovo selo, blizu grada Prizrena, oko 65 km jugozapadno od Prištine, je bilo preplavljeno stotinama albanskih izbjeglica koji su pobjegli u šume i brda prije 10 dana, kada je počelo sve jače NATO-vo bombardovanje ovog područja. Izbijeglice su ostale u Korisi prekonoći na putu natrag prema svojim kućama.
Svaka kasetna bomba ispušta do 200 bombica koje se rasprskavaju po širem području sa eksplozivnim dejstvom. Upotrebljavaju se protiv oklopnih ili pješadijskih jedinica i jedna takva bomba može pobiti stotine ljudi. Udar sa osam takvih bombi na tako malo selo je napravilo užarenu pustoš od kuća.

http://www.wsws.org/sh/1999/maj1999/nato-m15.shtml
Srbija će saznati gde su bačene kasetne bombe

LONDON - Lideri NATO će ove nedelje, posle osam godina prikrivanja informacija, konačno saopštiti srpskoj vladi gde je bačeno na hiljade kasetnih bombi tokom bombardovanja Srbije 1999, prenosi jučerašnji londonski Indipendent.
Kako navodi taj list, komandanti NATO su popustili pod pritiskom stranih vlada i lobija i predaće sve koordinate za više stotina položaja bačenih kasetnih bombi, a srpske vlasti nadaju se da će to doprineti pronalaženju više hiljada neeksplodiranih bombi koje se još nalaze u nekim delovima zemlje.
„NATO sada ima sve potrebne podatke i namerava da ih preda Srbima sledeće nedelje“, izjavio je za Indipendent neimenovani portparol britanskog Forin ofisa.

http://www.glas-javnosti.co.yu/clan...srbija-ce-saznati-gde-su-bacene-kasetne-bombe

Kako laaazuuu:cry:

Pa naravno! To je jedenje g*vana pre izbora. Tek ce sad da krene mazanje ociju obecanjima o potocicima koji zubore i poljima cveca koja su tamo negde kod njih, mi samo treba da prodamo dusu i sve ce biti charno!!!
 
Sta je po vama bilo najgore u tim danima.:?:
Po meni kad smo morali da gasimo svetla nocu ulice su bile odvratne prazne:cry::evil::evil:

Ko je gasio svetla noću? To su bile gluposti. Meni je bilo najgore to što smo uopšte bili u toj situaciji da neki praznoglavci sipaju bombe i ginemo kao mravi. Takođe mi je bilo užasno kada nismo danima imali vode. Pa još i struje, ali ajde bez struje se i može. Pa kada najzad zaspem, a oni bombarduju nešto u blizini, pa maltene ne padnem sa kreveta. Ili kada nas je povrh svega strefio i zemljotres. Pa ako treba da pređeš reku bacaš pasulj da li ćeš da ostaneš živ. Pa zvuk šizele. Pa kada nema šizele, a znaš da je trebalo da bude, pa se nerviraš i pitaš se kakva se sada gadost sprema. I tako.
Ali bilo je i komičnih stvari. Ja sam stalno bila sa nekim društvom. Ima nekih ispala koje prepričavamo i cepamo se od smeha.
 
Ovo (medju drugim detaljima, kao sto je npr. upotreba kasetnih bombi kakve je posedovala i VJ) pada u oci...kakva laz, samo da mi je znati ko je ovo izmislio...

Mene bi bila sramota da ovako nešto napišem, a da bar ne naglasim da sam plaćen od nekih antisrpskih organizacija ili da makar ne naglasim da su mi konstatovali akutno trovanje srbofobijom...

Pre nego što se izvineš (ako ne za ono prvo, što ti i ne zameram) a onda makar porodicama svih nastradalih od kasetnih bombi koje se i dan danas pronalaze i uzimaju svoje žrtve...
 
Mene bi bila sramota da ovako nešto napišem, a da bar ne naglasim da sam plaćen od nekih antisrpskih organizacija ili da makar ne naglasim da su mi konstatovali akutno trovanje srbofobijom...

Pre nego što se izvineš (ako ne za ono prvo, što ti i ne zameram) a onda makar porodicama svih nastradalih od kasetnih bombi koje se i dan danas pronalaze i uzimaju svoje žrtve...

Ni ti ne umes da citas....ne pisem o kasetnim bombama vec o nazivu operacije.
 
Izgleda da ne umes da citas bas najbolje....kasetne bombe su oruzje koje koriste mnoge armije sveta, pa i jugoslovenska...ali to nema veze sa mojom tvrdnjom da "Nije bilo većeg cinizma i neljudskosti kad su tkz. "humanitarno" bombardovanje SRJ nazvali "milosrdni anđeo"" jedna veeeelika LAZ!
Nisi bas tako napisao ali nema problem.
Nije na odmet ni da se ovo ponovi...prica o kasetnim bombama je jos uvek aktuelna. Bas me interesuje zasto je ta evropa koja nas zeljno ocekuje toliko cekala da nam kaze gde su bacene kasetne bombe?
Mozda da nas bude manje na listi za beli sengen?:neutral:
 
Ni ti ne umes da citas....ne pisem o kasetnim bombama vec o nazivu operacije.

Ti:
"Ovo (medju drugim detaljima, kao sto je npr. upotreba kasetnih bombi kakve je posedovala i VJ) pada u oci...kakva laz, samo da mi je znati ko je ovo izmislio..."

Ja:
"Pre nego što se izvineš (ako ne za ono prvo, što ti i ne zameram) a onda makar porodicama svih nastradalih od kasetnih bombi koje se i dan danas pronalaze i uzimaju svoje žrtve..."

Pa sada neka ostali kažu ko ne ume da čita!!!
 
Ti:
"Ovo (medju drugim detaljima, kao sto je npr. upotreba kasetnih bombi kakve je posedovala i VJ) pada u oci...kakva laz, samo da mi je znati ko je ovo izmislio..."

Ja:
"Pre nego što se izvineš (ako ne za ono prvo, što ti i ne zameram) a onda makar porodicama svih nastradalih od kasetnih bombi koje se i dan danas pronalaze i uzimaju svoje žrtve..."

Pa sada neka ostali kažu ko ne ume da čita!!!

Ako hocs da ciiras, onda citiraj sve...dakle i ono sto sam citirao u PRVOM postu na ovoj temi, a sto je napisao prethodni sagovornik:


"Nije bilo većeg cinizma i neljudskosti kad su tkz. "humanitarno" bombardovanje SRJ nazvali "milosrdni anđeo""


E pa da ponovim....ova recenica (prva iznad, pod navodnicima, koju NISAM ja napisao) je LAZ!
 

Back
Top