KO JE ŽRTVA???

Zrtva je onaj ko je slabiji, bez obzira da li je musko ili zensko. Obicno su to muskarci, ali oni svoju slabost prikrivaju novcem. Zene su opet sklone da manipulisu emocijama, cak i kada ih nemaju dovoljno. Sve ti je to relativno. Ipak mislim da su zene vece zrtve jer je sistem vrednosti poremecen. Sve to, naravno, kod nenormalnih ljudi. Normalni muskarci i normalne zene nemaju razloga da "zlostavljaju" jedni druge.
 
žrtva je onaj ko dobija batine, ko je ucenjivan , kažnjavan , ignorisan.. u slučaju kad se iz veze može pobeći bez opasnosti za sopstveni život ili svojih voljenih , nema žrtve. tad postoji samo onaj koji želi da trpi.
 
Prihvatam svaki od odgovora. Dobri ste...
Možda sam upotrebio prejaku reč-ŽRTVA ali to je u suštini to.
Ima li onda smisla istrajavati u trpljenju čak iako postoji dobar razlog za to?
 
pauk:
Prihvatam svaki od odgovora. Dobri ste...
Možda sam upotrebio prejaku reč-ŽRTVA ali to je u suštini to.
Ima li onda smisla istrajavati u trpljenju čak iako postoji dobar razlog za to?

znas li ti kako zivot ide brzo i ako cemo da na kraju recemo da smo proziveli zivot nema tu mesta za trpljenje. :roll:
 
Jedino što mogu da kažem:
SLAB sam i ne mogu da pronađem način da izađem iz ove situacije.
Ali ja i dalje VOLIM i to mi niko oduzeti neće!?
Stvarno sam slučaj za psihijatra.
Hvala svima...
 
pauk:
Na temu zlostavljanja, psihičkog, ko je "veća" i "češća" žrtva - muškarci ili žene - na koji način, zašto...
Ja lično verujem da su ipak muškarci veće žrtve!??
A vi :?:
Ne mogu da verujem :!: :!: :!: :!: :!: Je l' si to razgovarao sa mojim muzem? Po njemu muskarci postaju alkoholicari zbog svojih zena. :D :cry:
 
elflin:
a sta je u stvari tvoj problem? kako te zlostavlja/ju? i ko te zlostavlja? zena koju volis?

Ne, zapravo je to žena koju NE VOLIM!!! I koja mi je toliko toga priredila poslednje 2-3 godine.
Ona je žena sa kojom sam još uvek u braku zbog dvoje dece.
Iako, priznajem, postoji deo i moje krivice u svemu tome.
Zlostavlja? Možda jaka reč ali to čini suštinu našeg odnosa jer njeni nastupi danas i ono što se dešavalo tokom pokušaja razvoda, "sporazumnog", ostaje zauvek okosnica svakog daljeg života.
Ucene i pretnje samoubistvom obeležilo je i mene i našu decu, koja su na najgori mogući način bila uvučena u sve to.
Ne negiram svoju krivicu, priznajem, VOLIM drugu i to zauvek.
 
A,sto si je onda zenio kad VOLIS DRUGU I TO ZAUVEK? :evil: Kakva je to glupost biti u braku sa osobom koju ne volis i koju varas zbog dece?? :shock: Mislis li da ta deca ne vide sta se sa vama desava?Pa,jos te pretnje samoubistvomi ucene-strasno!Nikada neke ljude necu razumeti! :evil: :shock:
 
pauk:
elflin:
a sta je u stvari tvoj problem? kako te zlostavlja/ju? i ko te zlostavlja? zena koju volis?

Ne, zapravo je to žena koju NE VOLIM!!! I koja mi je toliko toga priredila poslednje 2-3 godine.
Ona je žena sa kojom sam još uvek u braku zbog dvoje dece.
Iako, priznajem, postoji deo i moje krivice u svemu tome.
Zlostavlja? Možda jaka reč ali to čini suštinu našeg odnosa jer njeni nastupi danas i ono što se dešavalo tokom pokušaja razvoda, "sporazumnog", ostaje zauvek okosnica svakog daljeg života.
Ucene i pretnje samoubistvom obeležilo je i mene i našu decu, koja su na najgori mogući način bila uvučena u sve to.
Ne negiram svoju krivicu, priznajem, VOLIM drugu i to zauvek.

Nikad, ali nikad ne nasedajte na pricu o samoubistvu i ucene. Ovo Vam govorim iz llicnog iskustva. Bila sam u vezi devet godina. Tu osobu sam prestala da volim posle pet godina. Ostale cetiri sam provela s njim zato sto je pretio da ce se ubiti, prislanjao pistolj uz celo i radio ostale gluposti. U jednoj od poslednjih svadja kada mi je rekao da ce se ubiti ako ga ostavim, pukao mi je film(zamislite trebalo mi je "samo" 4 god.)i rekla sam mu da se ubije, jer ce oboma olaksati muke. Znate li sta je uradio?! Poceo je da se zabavlja sa drugom devojkom i ozenio se njom posle DVA meseca. Ono sto zelim da Vam kazem je da NIKADA ne dozvolite da Vam neko upropasti zivot ucenjujuci Vas! Ako volite tu drugu zenu i ona voli Vas, krenite u susret jedno drugom i ne razmisljajte o sebicnim psihopatama kao sto je Vasa zena. Zelim Vam puuuno srece!!!
 
:roll: ja ću opet! Razvedi se, i deci je verovatno svega preko glave! Žena će prestati da divlja kada shvati da to ne pali. Dok god funkcioniše ucena, bićeš u paklu..A još ako imaš drugu...put pod noge :wink:
 
LARA CROFT:
Da,da.....svakako! :roll: Jadni muskarci,bas mi ih zao-sve same zrtve! :evil:

LARA CROFT:
A,sto si je onda zenio kad VOLIS DRUGU I TO ZAUVEK? :evil: Kakva je to glupost biti u braku sa osobom koju ne volis i koju varas zbog dece?? :shock: Mislis li da ta deca ne vide sta se sa vama desava?Pa,jos te pretnje samoubistvomi ucene-strasno!Nikada neke ljude necu razumeti! :evil: :shock:

Za moj "ukus" previše si isključiva u davanju izjava. Nije sve crno-belo.
Možda da pokušaš na drugi način!?
Ja samo pokušavam da nađem izlaz iz ove situacije. Zasad mi to ne uspeva.
Bojim se da ostavim decu samu sa njom!?? Dovoljno su propatili i zato sam uz njih i za njih u svemu ovome.
Inače, ona druga (čitaj PRVA) je došla u moj život kasnije ali sam siguran da će u njemu ustati još dugo, dugo.
 
Sto ne popricas sa nekim ko je strucan za tu tematiku? Ja bih ti savetovala da se razvedes jer niko u tvojoj porodici nije srecan, ponajmanje deca. Sumnjam da bi zena izvrsila samoubistvo, mislim da bi se vremenom pomirila sa cinjenicama. Naravno, imali biste pred sobom jedan (tezak) period privikavanja, ali uz tvoju (veliku i bezrezervnu)podrsku (i deci i njoj) moralo bi da uspe. Tako rade odrasli ljudi. Ljudi razlicito reaguju kad su poredjeni, mnogi prete i ucenjuju, pa se na kraju pomire ili se zadrze na sitnim pakostima. Prosto ne mogu da verujem da bi stvarno nesto ucinila sebi, kao majka te dece. Medjutim, ako ti je zena zaista toliko labilna (ti je najbolje poznajes), posavetuj se se nekim (Dr). Drugo, prilikom razvoda, pre nego sto se uopste dodje na sud, ide se u Centar za socijalni rad gde se vrsi procena vezana za starateljstvo nad decom. Tu procenu sud uzima prilikom donosenja presude. Govorim ti iz licnog iskustva. Nisam za to da se rastura porodica i razvode brakovi, ali kad vec dodje do toga, onda treba birati manje zlo. A ti razmisli sta je manje zlo (za decu), da li da budu svedoci svadja i trpe zloupotrebu ili da zive mirno.
 
Sve bih ja uradio kako kažete ali jednostavno više nemam snage da ponovo prolazim ono što sam već prošao.
Kuknjava, padanje na kolena i preklinjanje, proklinjanje i suze. A sigurno da bi to bilo.
Slab sam, potrošen i dok se ne oporavim ne mogu u to sve da uđem i da ponovo proživljavamo isto!?
 
Ja sam postavljajući pitanje želeo da čujem kako to sve zvuči i izgleda gledano iz ugla nekog ko je za takve situacije, ili slične, ili čuo ili,ne daj Bože, doživeo. Takođe mislim da je i moja žena žrtva, a o deci i da ne govorim.
Ja sam u fazi da mislim da je to TO tj. da tako žive mnogi. Uhvatio sam sebe da se na taj način tešim.!??
Ali jedno znam : ne želim da se pomirim sa svojom ženom, ne mogu neke stvari da zaboravim (kao i ona), imam pravo na neki drugi život (i ona).
Jednom rečju PAT pozicija za sve.
Ne znam kako će se sve završiti...
 
Nije pat pozicija. Uvek ima resenje, samo nije uvek pravo vreme. Sacekaj malo, kad se smire strasti i kad se oporavite i ojacate, tada ce biti vreme za donosenje odluka. Do tada se posveti deci. Videces, vreme je cudo.
 
Viva:
Nije pat pozicija. Uvek ima resenje, samo nije uvek pravo vreme. Sacekaj malo, kad se smire strasti i kad se oporavite i ojacate, tada ce biti vreme za donosenje odluka. Do tada se posveti deci. Videces, vreme je cudo.

Da li misliš da se vremenom sve može zaboraviti?!!
Ja se bojim da ćemo vremenom prihvatiti svoj pakao, da će nam to biti redovno stanje stvari.
Sumnjam u sebe, izgleda, a silno želim napred, na drugačiji način.
Tvoj savet je mudar i slaže se uz tvoj nick name. Hvala puno.
 

Back
Top