STA NASA DECA JEDU - KATASTROFA

zorankyu

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
174
Imam vikendicu u Belegisu opstina Stara Pazova. Skoro svakodnevno sam svedok kako lokalno stanovnistvo djubri svoje njive, psenicu i kukuruz, sadrzajem septickih jama. Cisterne sa fekalijama iz septickih jama se prazne u njive sa psenicom i kukuruzom. S obzirom da sam u vikend naselju, imam pogled prema Fruskoj Gori, a samim tim i prema nasem "plodnom Sremu", zatekao sam pocinioce, pretio inspekcijom ali od toga nema vajde. Zvao sam Opstinu Stara Pazova, inspektora, a on mi rece da podnesem privatnu tuzbu protiv pocinioca. Obavestio sam Republicko ministarstvo za zastitu zivotne sredine, Republicku inspekciju , Pokrajinsku i sve sto se moglo zvati ali za dz.

Upozoravao sam sve te ljude da ta ista psenica moze zavrsiti na njihovom stolu, ali svi kazu da su bespomopcni i da nemaju ovlascenja da reaguju. U Opstini Stara Pazova se niko vise ne javlja na telefon. Alarmirao sam i mestane ali oni kazu da se tu nista ne moze, da jedino mogu da se tuku sa njima, i ranije su alarmirali vlasti ali niko ne reaguje. Vlasnici parcela ne reaguju, ocigledno su u dosluhu kako bi povecali prinos.

Nas ne treba niko da unistava, mi to sami radimo!!!

Pa ljudi prijatna vam pogacha i slavski kolach.

Zao mi sto nisam uslikao i traktoristu, dok sam otisao za foto aparat, posle svadje i ubedjivanja da to ne valja on pocheo da bezi, doduse vratio sam se sa Nemackim ovcarom.
 

Prilozi

  • tako se djubre nase njive.jpg
    tako se djubre nase njive.jpg
    32,9 KB · Pregleda: 18
Istu ovu temu sam postavio i na podforumu Politika, NADAJUCI SE DA NEKO OD ODGOVORNIH TO PRATI KAO " politiku". Izvesni urednik JOMINI je zkljucao temu posle 1.238 pregleda zbog moje karkterizacije jednog od ucesnika kao "fekalca", jer je odobravao takavv vid ponasanja - PRAZNJENJA CISTERNI SA FEKALIJAMA U NJIVE. JOMINI je pokusao da nametne sebe kao neprikosnovenu vlast pokusavajuci da zataska cinjenice od znacaja za zdravlje i zivot gradjana Srbije, a narocito nase dece, cineci krivicno delo. Obavestio sam sve dostupne medije o ovom slucaju pa se nadam da ce i krstarica preduzeti sankcije prema samoproklamovanom cenzoru i zastitniku "odredjenih politichkih interesa" JOMINIJU, jer mu se tema ocigledno ne svidja, a sto me navodi na sumnju u umesanost politike u ovaj sluchaj. Nadam se da ce javni tuzilac reagovati a ja sam spreman da preuzmem ulogu svedoka. Krstarici su poznati moji podaci i moze me kontaktirati.
 
Sadržaj septičkih jama hiljadama godina je osnovno đubrivo u Kini.
U čemu je problem - je li to što smrdi ? Urin izlazi sterilan iz zdravog čoveka. Problem je samo ako postoji epidemija (npr kolera).
Ne mislite valjda da je veštačko đubrivo bolje ?
 
ne razumem...
nije li to standard pri djubrenju zemlje???
dobro sad dodaju koja kakva hemijska chuda ... koja inace unistavaju vitamine i sve zdravo u hrani, samo radi brzeg rasta ...
mislim cak da sad izbegavaju hemikalije ...

"ne volem, hipohondre sto se plase da dobiju rak od razmisljanja ... " :roll:
 

Back
Top