Kako nas hrani Srem
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Kako nas hrani Srem

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako nas hrani Srem

Imam vikendicu u Belegisu opstina Stara Pazova. Skoro svakodnevno sam svedok kako lokalno stanovnistvo djubri svoje njive, psenicu i kukuruz, sadrzajem septickih jama. Cisterne sa fekalijama iz septickih jama se prazne u njive sa psenicom i kukuruzom. S obzirom da sam u vikend naselju, imam pogled prema Fruskoj Gori, a samim tim i prema nasem "plodnom Sremu", zatekao sam pocinioce, pretio inspekcijom ali od toga nema vajde. Zvao sam Opstinu Stara Pazova, inspektora, a on mi rece da podnesem privatnu tuzbu protiv pocinioca. Obavestio sam Republicko ministarstvo za zastitu zivotne sredine, Republicku inspekciju , Pokrajinsku i sve sto se moglo zvati ali za dz.

Upozoravao sam sve te ljude da ta ista psenica moze zavrsiti na njihovom stolu, ali svi kazu da su bespomopcni i da nemaju ovlascenja da reaguju. U Opstini Stara Pazova se niko vise ne javlja na telefon. Alarmirao sam i mestane ali oni kazu da se tu nista ne moze, da jedino mogu da se tuku sa njima, i ranije su alarmirali vlasti ali niko ne reaguje. Vlasnici parcela ne reaguju, ocigledno su u dosluhu kako bi povecali prinos.

Nas ne treba niko da unistava, mi to sami radimo!!!

Pa ljudi prijatna vam pogacha i slavski kolach.

Zao mi sto nisam uslikao i traktoristu, dok sam otisao za foto aparat, posle svadje i ubedjivanja da to ne valja on pocheo da bezi, doduse vratio sam se sa Nemackim ovcarom.

Zainteresovan član Visconti (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: Kako nas hrani Srem

Pa ne znam sta da kazem, osim "grozno".

Ovo me malo podseca na reci A. Rajsa iz knjige "Cujte Srbi" gde kaze: "...To je isti onaj pekar koji je mesao brasno sa peskom i takav hleb prodavao vojsci..."

Strasno....

Slične teme

1. Canak i Srem u Hrvatskoj
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 19.05.2008., 18:34
  2. MC Srem - Auto kros trka!!!
    Autor moto u forumu Automobilizam
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 01.02.2008., 12:25
  3. Kako se ko hrani u svetu....
    Autor Galvano u forumu Dom i porodica