Juznobanatski okrug

Jedinstvena oaza - Deliblatska peščara
Živim u južnom banatu i ne bih ga menjao nizašta na svetu.
Čvarci,kožure,slanine,kobasice,leba i masti,prašnjavi šorovi,sabori na ćošku,guske na kraj sela,vrani konji,taljige i fijakeri,široke oranice,štrudle s makom i s višnjama,veseli ljudi...........................PA IZVOLTE :D;)
 
Jedinstvena oaza - Deliblatska peščara
Živim u južnom banatu i ne bih ga menjao nizašta na svetu.
Čvarci,kožure,slanine,kobasice,leba i masti,prašnjavi šorovi,sabori na ćošku,guske na kraj sela,vrani konji,taljige i fijakeri,široke oranice,štrudle s makom i s višnjama,veseli ljudi...........................PA IZVOLTE :D;)

Mozda bi postenije bilo da kazes da zivis na ivici deliblatske pescare , da o vecini lepih stari koje si nabrojao znas samo iz price , da do tvoje kuce vodi lep asfaltni put i da o zivotu ljudi koji zive u srcu deliblatske pescare ne znas nista . Jesi nekada isao kroz sumu okovanu snegom i ledom ? Kada si poslednji put video prasjnavi sor i znas li kako izgleda prelaziti taj isti sor u jesen kada ga kise raskvase ?
Ni sabora na cosku vise nema . Ljudi nisu vise veseli i nemaju vremena da saboruju i cuvaju guske na kraju ulice .A zasto ??? .
Pa ipak je na mestu ono tvoje " PA IZVOLTE " . Da ljudi dodju i cuju kako se nekad lepo zivelo u ovom kraju banata , da je bilo kozure , slanine , kobasica , taljiga , fijakera ...
A i da cuju zasto svega toga ima jos uvek samo u prici . Ako ima nekoga ko ce im to ispricati :(
 
Eeeeeee ljudi, ljudi...pa mi mladi smo za to sve krivi sto smo zaboravili na opusten i lagan zivot u juznom banatu!!! Ja sam iz Kovina ali imam stari salas u sred nedodjije na obali Dunava izgradjen tu oko 1800-te!!! Tamo sad najvise vremena provodim i uredjujem ga za seoski turizam!!! I polako pocinje da lici na ono sto ste malopre naveli!!! Poz svima i ne zaboravite na stare obicaje i veselost naroda iz ovih krajeva!!!
 

Back
Top