САД захтевају остатке обореног авиона Ф-117!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Shade_

Zainteresovan član
Poruka
366
http://www.politika.co.yu/pogledi/Miroslav-Lazanski/SHTA-CE-BITI-S-NAMA.sr.html

Одломак из колумне Мирослава Лазанског објављене у данашњој Политци:

„Баш сада у марту, уочи годишњице НАТО бомбардовања Југославије, Музеј ваздухопловства у Сурчину добио је ултимативни захтев Америке да се сви остаци обореног „невидљивог” авиона Ф-117, који су годинама изложени у том музеју, сада лепо спакују и бесплатно пошаљу у САД. Без икакве новчане надокнаде! Па шта? Узели нам Космет из састава државе без одштете, а неће њихов Ф-117 из музеја?”

Радио Београд 202 данас у 14 часова почиње кампању против враћања ових остатака.
 
http://www.politika.co.yu/pogledi/Miroslav-Lazanski/SHTA-CE-BITI-S-NAMA.sr.html

Одломак из колумне Мирослава Лазанског објављене у данашњој Политци:

„Баш сада у марту, уочи годишњице НАТО бомбардовања Југославије, Музеј ваздухопловства у Сурчину добио је ултимативни захтев Америке да се сви остаци обореног „невидљивог” авиона Ф-117, који су годинама изложени у том музеју, сада лепо спакују и бесплатно пошаљу у САД. Без икакве новчане надокнаде! Па шта? Узели нам Космет из састава државе без одштете, а неће њихов Ф-117 из музеја?”

Радио Београд 202 данас у 14 часова почиње кампању против враћања ових остатака.
A ko im ne damo će da nas bombarduju sa F-118! :roll:
 
I josh se nadje taj "struchnjak" od Miroslava Lazanjskog da nesto kaze i napishe.
Da se ja pitam - DOZIVOTNO bi bio na nekom od kriznih regiona u svijetu i to BEZ IKAKVE NAKNADE.
Naravno od tuda nebi izvjeshtavao - NI LAGAO NAROD U SRBIJI.
Sto sve ta ....osoba... ne napisa i izgovori pocetkom devedesetih godina proshlog vijeka.
NEKA GA JE STID GOOZICE - KAD OBRAZA NEMA
 
Наши умни политичари често понављају фразу да у светској политици не постоји мржња или љубав, већ само интереси, а овдашњи форумски папагаји тиме завршавају многе дискусије у којима су сатерани уза зид.
Е сад, слажем се и ја, сваки поступак мотивисан је одређеним интересом, али никако да разјаснимо од чега се састоје ти интереси. Надам се да нико није у толикој заблуди да милси да постоје искључиво материјални интереси? Интереси итекао могу засновани на идеолошким, расним и другим предрасудама, као и на сујети, осећањима супериорности, инфериорности, па и мржњи.
Какав је интерес Америке да захтева од нас овако нешто. Ми смо у тој агресији остали без 11000 квадратних километара богате земље, која је за нас уједно и колевка духовности. Једини наш ратни трофеј је та олупина, која материјално не вреди ништа. Али она је симбол нашег отпора агресији и разбијени мит америчке неповредивисти. Е то је оно што мора да се затре! Српски народ мора да схвати да више нема право да се одупире сили. Да нема право да се хвали јуначким подвизима против агресора. Да мора да слуша, иначе ће бити кажњен. То је порука. И то је западни ИНТЕРЕС који је задојен МРЖЊОМ.
 
Наши умни политичари често понављају фразу да у светској политици не постоји мржња или љубав, већ само интереси, а овдашњи форумски папагаји тиме завршавају многе дискусије у којима су сатерани уза зид.
Е сад, слажем се и ја, сваки поступак мотивисан је одређеним интересом, али никако да разјаснимо од чега се састоје ти интереси. Надам се да нико није у толикој заблуди да милси да постоје искључиво материјални интереси? Интереси итекао могу засновани на идеолошким, расним и другим предрасудама, као и на сујети, осећањима супериорности, инфериорности, па и мржњи.
Какав је интерес Америке да захтева од нас овако нешто. Ми смо у тој агресији остали без 11000 квадратних километара богате земље, која је за нас уједно и колевка духовности. Једини наш ратни трофеј је та олупина, која материјално не вреди ништа. Али она је симбол нашег отпора агресији и разбијени мит америчке неповредивисти. Е то је оно што мора да се затре! Српски народ мора да схвати да више нема право да се одупире сили. Да нема право да се хвали јуначким подвизима против агресора. Да мора да слуша, иначе ће бити кажњен. То је порука. И то је западни ИНТЕРЕС који је задојен МРЖЊОМ.


Браво...свака част !
 
Наши умни политичари често понављају фразу да у светској политици не постоји мржња или љубав, већ само интереси, а овдашњи форумски папагаји тиме завршавају многе дискусије у којима су сатерани уза зид.
Е сад, слажем се и ја, сваки поступак мотивисан је одређеним интересом, али никако да разјаснимо од чега се састоје ти интереси. Надам се да нико није у толикој заблуди да милси да постоје искључиво материјални интереси? Интереси итекао могу засновани на идеолошким, расним и другим предрасудама, као и на сујети, осећањима супериорности, инфериорности, па и мржњи.
Какав је интерес Америке да захтева од нас овако нешто. Ми смо у тој агресији остали без 11000 квадратних километара богате земље, која је за нас уједно и колевка духовности. Једини наш ратни трофеј је та олупина, која материјално не вреди ништа. Али она је симбол нашег отпора агресији и разбијени мит америчке неповредивисти. Е то је оно што мора да се затре! Српски народ мора да схвати да више нема право да се одупире сили. Да нема право да се хвали јуначким подвизима против агресора. Да мора да слуша, иначе ће бити кажњен. То је порука. И то је западни ИНТЕРЕС који је задојен МРЖЊОМ.


:ok: :ok: :ok: :ok:
 
Ето ти сад - узимала давала. Ја сам својевремено служио у легендарној 250.-ој ракетној бригади и поседујем делић крила као мали сувенир (признајем - херојски сам мазн`о).
Јел зна неко адресу г-дина Буша да му пошаљем препоручено? Није ми проблем, ако буде стани-пани, оборићемо још понеки.
 
е хајде сад удахни и све поново...не разумем ни реч написаног.:roll:

pa evo ovako znaš ima jedan čika i njega zovu predsedniiiik, i on jednog dana sedne u avion(to je ona velika ptica) i ode u amerikuuuuu... i onda se tamo nadje sa drugim čikom koji je isto predsednik ali amerikeeeee.... i onda oni tako pričaju o ovoj temi na forumuuuuu.....
i njihov čika predsednik kaze e hoću da mi vratis moje igrackice kojej sam izgubio kod tebe dok smo se igrali rataaaaa.... i onda nas čika predsednik kaze njihovom cika predsedniku...
nemogu da ti vratim onaj stelt(nevidljivi) avion negde sam ga zaturio a nevidim ga ne mogu da ga nadjeeeem....i nas čika presednik počne da se smejeeee....HAHAHAHAHAH...
i onda rebeka ukapiraaaaa. nadam se:lol:
 
Наши умни политичари често понављају фразу да у светској политици не постоји мржња или љубав, већ само интереси, а овдашњи форумски папагаји тиме завршавају многе дискусије у којима су сатерани уза зид.
Е сад, слажем се и ја, сваки поступак мотивисан је одређеним интересом, али никако да разјаснимо од чега се састоје ти интереси. Надам се да нико није у толикој заблуди да милси да постоје искључиво материјални интереси? Интереси итекао могу засновани на идеолошким, расним и другим предрасудама, као и на сујети, осећањима супериорности, инфериорности, па и мржњи.
Какав је интерес Америке да захтева од нас овако нешто. Ми смо у тој агресији остали без 11000 квадратних километара богате земље, која је за нас уједно и колевка духовности. Једини наш ратни трофеј је та олупина, која материјално не вреди ништа. Али она је симбол нашег отпора агресији и разбијени мит америчке неповредивисти. Е то је оно што мора да се затре! Српски народ мора да схвати да више нема право да се одупире сили. Да нема право да се хвали јуначким подвизима против агресора. Да мора да слуша, иначе ће бити кажњен. То је порука. И то је западни ИНТЕРЕС који је задојен МРЖЊОМ.

Svako slovo ovog testa je jace od svakog aviona na svetu.Gde bi nam bio kraj kada bi nas ovakvih bilo mnogo vise,pogotovo medju politicarima.SVAKA CAST :ok::ok::ok:
 
Amerika nam uvek iznova nudi ruku prijateljstva, a mi se stalno durimo, okrecemo ledja, necemo da se druzimo.

Jel' avion njihov? Jeste. Jesu ga skupo platili? Jesu. Jesu ga slali da nam pomognu da se ratosiljamo jednog krvavog rezima, i silne pare trosili i svoje pilote rizikovali? Jesu.

I posle svega toga mi im ne damo njihov avion. Mislim, stvarno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top