Pomoć - ako možete da mi rastumačite noćne more

  • Začetnik teme majnalala
  • Datum pokretanja
M

majnalala

Gost
Oduvek imam kosmare, ali kao mala sam imala one koje su se ponavljali i nastavljali. Sad imam 17 i poceli su opet uzasne nocne more sa ljudskim crevima. Prvi san sam sanjala, zaspala sam u napunjenoj kadi sto mi se nikad nije desilo. U snu sam primetila da je voda ruzicasta i videla crvene kapi kako padaju u vodu. Podigla sam glavu, a na plafonu je bila zalepljena gomila creva i krvi, neka su visila, a neka nisu.
Drugi san je bio dva dana kasnije, sanjala sam da se tusiram naslonjena na zid. Voda je postala hladnija i ja sam potegla za slavinom da odvrnem vrucu ne gledajuci i napipala sam nesto ljigavo, kad sam pogledala videla sam obmotano ljudsko crevo mislim da je ono tanko oko slavine.
Treci san je bio tri cetiri dana kasnije i bio je najduzi. Ustala sam usred noci da odem u WC i primetila crva ispred vrata. Pazila sam da ga ne zgazim tako kad sam usla u kupatilo i upalila svetlo tu je bio covek na stolici sa otvorenom utrobom, creva su mu bila izvadjena i nabijena u usta. Prisla sam mu i zagledala se u lice, oci su mu bile plave. Tad sam pocela da placem jer sam shvatila da ga poznajem. Probudila sma se
Molim vas pomozite mi, kako da prekinem ovo? Hvala
 
Intestines
They signified unfavorable results in own affairs, probably loss with much displeasure and family quarrels.

svadje u familiji, gibitci, nezadovoljstvo

Intestines
To see intestines in your dream, signifies evil, disaster, and extreme misfortune

nazalost lose.... :(
al opet ne mora da znaci...mozda si nesto gledala pa ti je to ostalo u secanju :?
 
...ne verujem da si neshto loshe gledala na tv-u,jer kako sam primetila ista tema se ponavlja...opet ima gomila bitnih momenata...koshmari uglavnom imaju veze sa dominantnim strahovima,neprevazidjenim loshim iskustvima,i josh gomilom efekata koji su u podsvesti zabelezeni u simbolima kroz koje ti se i prikazuju u snovima...snovi i jesu uglavnom nejasni,jer su u simbolima...mozda bi trebalo da uradish regresiju nekih dogadjaja koji su ti se desili i opet ih prozivish...u sluchaju da su strahovi u pitanju njima narochito treba da se pozabavish,jer vremenom iz simbolichnih nocnih mora mogu preci u paranoju...sedi i razmisli zashto ti je to toliko strashno,ima li veze sa nechim shto ti se desilo ili ti se deshava u zivotu...i nemoj se plashiti,snovi su kriptovani produkt nashe podsvesti(pa i svesti),sve shto treba je da dodjesh na izvor..sve je u mozgu...mozda ce neko morati da te uputi shta konkretno treba da radish ali moracesh sama sa njim,1 na 1.
 
Slazem se sa Margott, s tim sto bih dodala mozda neku posetu psihologu. Ne, to ne znaci da nesto nije ok sa tobom, jer nije psihijatar u pitanju, vec postoje razne metode kroz koje psiholog moze da te vodi jos posebno kad su takvi snovi u pitanju. Jedna od njih je i hipnoza, mada nisam sigurna koliko se sa time bave kod nas. U svakom slucaju, znam koliko su iscrpljujuce nocne more, zato treba poduzeti sve sto mozes da ih pobedis.
 
Vidim da je ovo bilo davno,,,nadam se da si se toga resila...ali pitanje je jel tebi treba objasnjenje ili da se resis te neprijemnosti...valjda je ovo drugo, mislim, bolje...a ujedno, sa tim, verovatno, mozda, ide i objasnjenje...ima ljudi koji se time bave, ne mora hipnoza, vidim ovih dana, na netu, dosta njih rade neke stvari, slicne, pomazu, lece...izlecuju,
 
Cula sam davno, da na nase snove mogu uticati spoljni faktori.
Kao.
Osobe, ponekad, ako im je hladno sanjaju da je u snu zima, ili da idu bosi planinom pokrivenom snegom.
Znam da je to istina...

Mislite li da na nase snove mogu uticati unutrasnje promene u toku sna.
Recimo, ukoliko neko dozivi epi napad u snu - moze li se to odraziti kao trenutna trauma za glavu iz koje bi proizasao ruzan san ili nocna mora?
Ili recimo, grch u nozi, ruci, neki tip promene koji ne mora nuzno zahtevati bol ali izaziva nocnu moru koja je vise od samo slike ....
Uglavnom san vidimo samo kao sliku ..recimo, vidis krv ali ne osecas ukus krvi ili miris iste itd....neko te upuca ali ne osecas bol, osecas samo da bi recimo trebalo da te boli...
 
Bitno je razlikovati unutrašnje efekte (koji potiču od naših slika, koje sami formiramo) od spoljašnjih, astralnih uticaja...
Uglavnom se manifestuje ono što je potisnuto duboko u nama, i zato ključ košmara može dati samo ta osoba koja i sanja, jer ona najbolje zna šta za nju znači određeni arhetip.
U okultnoj nauci postoje mnogobrojne metode zaštite od loših uticaja, ako neko već sumnja da je spoljašnji faktor u pitanju.
I da...ono što nam se fizički spolja dešava, i te kako često ima uticaja i na san.
 
a sta sa nocnim morama koje se ponavljaju i iza kojih sledi dogadjaj u stvarnom zivotu
konkretno uvek kad sanjam da me napada copor pasa u narednih 10-tak dana dozivim verbalni napad u stvarnosti
pri tom se u stvarnosti uopste ne bojim pasa,naprotiv

Bz obzira što se ne bojiš pasa - konkretan događaj koji u snu "opipavaš" da će se desiti se tako manifestuje. Signal koji ti šalje podvest je našao na taj način putanju do tebe.
 
Ja imam tu jednu nocnu moru koja se ponavlja, uvek nekako isto slicno koja trje ne znam od 1 razred mozda 2 osnovne do dan danas ranije malo u blazoj varijanti a sad je nekako mnogo ozbiljnije i strasnije tj od 1 srednje do sad...
Obicno sanjam svoju sobu tj okruzenje gde spavam ma gde bio sanjam to okruzenje onako mracno gde spavam lezim i sve deluje tako reealno i zivopiso i odjednom onako cujem neko mumlanje ili lupanje i utrcava neki crni lik koji trepti ima te neke crvenkaste tacke koje naglasavaju treptanje te crnine i skace kod mene i osetim neke trnce i zujanje i dreku njegovu i odjednom prestane i opet po nekoliko puta i na kraj se tako lepo izderem i nekako se probudim...Nekad osetim samo njegovo prisustvo a nekad dodje u liku mog brata majke ili oca zato sto me oni bude kad se to desava i najzad pomislim da je neko od njih uso u sobu da me probudi kad se odjednom lik iskrivi i pojavi se on... Nekad uzme neki drugi lik skroz drukciji i u tim situacija sam skroz nemaocan i ne mogu da mrdnem iz kreveta sto mi uliva strah...Imam dosta iskustva sa tim likom cudom , dosta i opisanih i evo ovo je poslednji od sinoc...

Sinoc sam opet imao nocnu moru onu moju ovaj put malo drukcije...
Sanjao sam kako ne mogu da zaspim misleo sam da sam jos uvek budan ali sam ustvari zaspao tj sanjao kako se okrecem i mucim da zaspim...Razmisljao sam da se dignem i upalim komp odgledam neki film jer ne mogu da zaspim...U tom trenutku kad sam hteo da se dignem nisam mogo...Shvatio sam o cemu je rec i pokusavao da se probudim ali nikako...Bio sam zarobljen i odjednom sam cuo neki zvuk neko lupanje napolje pored prozora...A krevet moj je odma pored prozora i pogledao sam kroz njega i video da je malo osvetljen taj deo napolju...Odjednom je sletela neka crna ptica na roletnu od spolja i oko nje sam video neko malo naglaseno svetlo zuckasto crvena i odjednom oci su joj dosle nekako do izrazaja i kad se priblizila bio je neki veliki crni gavran stao i strasno me gledao i zevao ja sam sutirao nogom da se uplasi i odleti a on je graknuo nekako jezivo i tu je uso moj otac cuo me da buncam da mumlam i reko mi da se probudim i okrenem se da ne bi opet sanjao i probudio sam se...
 

Back
Top