Etničko čišćenje u merkatoru
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Etničko čišćenje u merkatoru

Primećen član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Thumbs down Etničko čišćenje u merkatoru

Uprava slovenačkog „Merkatora” odlučila je da izbaci uspešne srpske firme iz svog tržnog centra na Novom Beogradu da bi napravila mesta za slovenačke kompanije! Naime, najveći lanac maloprodaje obuće u Srbiji „Metro” dobio je još u decembru prošle godine obaveštenje o raskidu ugovora o zakupu, uz obrazloženje da „Merkator” „planira da preuredi centar za sopstvene potrebe, odnosno da proširi svoje specijalizovane prodavnice”. Uprava „Metroa” je odlučila da ovo obaveštenje okači na izlog svoje prodavnice, ali im obezbeđenje „Merkatora” to svaki dan skida i cepa!

Merkator: Sve po ugovoru!

Portparol „Merkatora S” Sanja Šegrt objasnila je za Press da iseljavanje prodavnice „Metro” nema nikakve veze sa novonastalom političkom situacijom.

- Mi smo srpska firma, u kojoj rade Srbi. Iseljavanje „Metroa” iz našeg tržnog centra u Beogradu nema nikakve veze sa politikom. Uzgred, oni posluju i u našim centrima u drugim gradovima, a tamo ih ne iseljavamo. Što se tiče Beograda, mi smo ispoštovali sve odrednice ugovora sa njima. Raskidamo taj ugovor zbog potreba naših kupaca i proširivanja nekih naših brendova - rekla je Šegrtova.

Poslovođa „Metroove” prodavnice u „Merkatoru” Milena Slavulj kaže za Press da lokal u ovom tržnom centru zakupljuju već tri godine i da su bili šokirani otkazom od slovenačkog menadžmenta!

- Krajem decembra dobili smo obaveštenje o raskidu ugovora o zakupu. U njemu stoji i obrazloženje da „Merkator” hoće da proširi svoje prodavnice, i da zato mi moramo da se iselimo u roku od šest meseci. To znači da će Slovenci dovesti svoje ili hrvatske firme. Problem je što mi imamo robu od istih dobavljača kao i njihova preduzeća, a prodajemo ih po mnogo povoljnijim cenama. Znači, Srbi smetaju „Merkatoru”. Mi smo im konkurencija. Nije samo politička situacija problem - priča Slavuljeva.

Prema njenim rečima, rukovodstvo „Metroa” je mirno primilo obaveštenje o raskidu ugovora. Naime, prvobitno je našem preduzeću ponuđen sporazumni raskid ugovora, a pošto je to rukovodstvo „Metroa” odbilo, rečeno im je da najkasnije do 30. juna isprazne lokal.

- Kada smo dobili obaveštenje, niti smo hteli da se svađamo niti da pregovaramo. Rešili smo da se iselimo do juna, i s obzirom na to, 1. marta istakli smo obaveštenje o sniženju zbog iseljavanja radnje. Pored našeg obaveštenja na izlog smo stavljali i njihovo koje su nam poslali, kako bi kupci znali zbog čega odlazimo. Od tada, a to je više od deset dana, mi imamo probleme sa obezbeđenjem „Merkatora”. Po nalogu svoje direktorke oni svakodnevno, po dva-tri puta ulaze u naš lokal i skidaju to njihovo obaveštenje. Pored toga, skroz su nam zaklonili radnju cvećem i „VIP-ovim” štandom, tako da nas kupci slabo uočavaju kada uđu u centar - rekla je Slavuljeva.

Ona tvrdi da je njeno preduzeće uredno plaćalo kiriju Slovencima, kao i da u ovom trenutku imaju punu podršku kupaca.

- Zakup smo plaćali oko pet šest, hiljada evra. Mi smo firma koja ima 90 prodavnica u celoj Srbiji i što se toga tiče, veoma smo ozbiljni. Imamo naše kupce, koji ne mogu da veruju šta se dešava. Prosto je i njima, kao i nama, neverovatno da se neko tako ponaša prema firmama u čijoj su zemlji - kaže Slavulj. Ona tvrdi da njihov lokal nije jedini srpski lokal koji posluje u „Merkatoru” a koji mora da se iseli. Naime, prema njenim rečima, neke srpske firme su se već iselile.

- Nismo mi jedini. Iseljeno je i treba da se iseli još naših firmi. Između ostalih, mislim da se „Kon Tiki” iselio, i da na mestu na kom je on radio već radi neka njihova firma - kaže Slavuljeva.

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=32443§ionId=33
    Српске фирме у хрватској и словенији су спречене да послују. А у Србији се иживљавају словеначке и хрватске фирме како хоће. Бојкотовати њихова предузећа је једино решење.

Iskusan Ha-Nocri (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Podrazumevano Re: Etničko čišćenje u merkatoru

Cak je i Palma ukapirao da "novac nema boju" kako je rekao. PA ako je on onakav to shvatio onda verujem da mozete i vi. Ajde, nije tako tesko

Primećen član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ha-Nocri Pogledaj poruku
    Cak je i Palma ukapirao da "novac nema boju" kako je rekao. PA ako je on onakav to shvatio onda verujem da mozete i vi. Ajde, nije tako tesko
    Само је драго оним који воле да пропадну Српска предузећа. Од аутономаша, нисам ни очекивао егативне реакције поводом словеначког иживљавања над Србима и њиховим предузећима.

Да је било обрнуто, јурнуо би ти да поставиш тему и најпогрднијим речима назвао Српска предузећа и написао како ми Срби треба да се стидимо. Овако кад си против Срба, свакако ти је драго све што иде на штету Срба и Србије.

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Citat Original postavio Слобода Pogledaj poruku
    Само је драго оним који воле да пропадну Српска предузећа. Од аутономаша, нисам ни очекивао егативне реакције поводом словеначког иживљавања над Србима и њиховим предузећима.

Да је било обрнуто, јурнуо би ти да поставиш тему и најпогрднијим речима назвао Српска предузећа и написао како ми Срби треба да се стидимо. Овако кад си против Срба, свакако ти је драго све што иде на штету Срба и Србије.
    Ne,vredi da se sa njim raspravljas on je LPD-LSV

Primećen član
    Učlanjen
    24.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Sta je tu cudno, pa ljudi hoce da zarade sto vise u ova dva meseca, jer znaju sta ih ceka posle 11tog KLJUC

Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio slavka69 Pogledaj poruku
    Ne,vredi da se sa njim raspravljas on je LPD-LSV
    joj... pa ja sam kao sto je to prosecan covek u EU. Vi ste kao prosecan covek/zena u srednjem veku, tog shvatanja.

Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

joj... pa ja sam kao sto je to prosecan covek u EU. Vi ste kao prosecan covek/zena u srednjem veku, tog shvatanja.
    Srednji vek je bio raskosan.
    Ko nije slusao odmah je bio inkviziran.

Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Koja srpska preduzeca? Drzavna mislis? Pa drzavna predeuzeca su najvece zlo. Ti kao desnicar i nacionalista bi trebao da se zalazes za kapital, a ne za komunizam. E to nema nigde u Evropi.

Za mene je covek covek. Meni je svejedno da li si ti Hrvat, Albanac, Bosnjak ili Srbin. Ja tu ne pravim razliku jer nisam shovinista ako si na to mislio. Svaki covek je odgovoran za svoje postupke. Milosevic za ubijanje ljudi i pljacku svog naroda, a deo odgovornosti imaju i oni koji su glasali za nje. Cak i mi koji nismo bili za njega imamo nesto odgovornosti za te zlocine jer smo deo ovoga drustva.

Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Srednji vek je bio raskosan.
    Ko nije slusao odmah je bio inkviziran.
    Pa to, Sloba, Seselj i Tito kod nas u 20-veku.

Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Pa to, Sloba, Seselj i Tito kod nas u 20-veku.
    Ponoc je prosla za 9min.
    Ako nastavis da ih spominjes,imaces nocne more i mokre snove.

Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Ponoc je prosla za 9min.
    Ako nastavis da ih spominjes,imaces nocne more i mokre snove.
    Od njih da imam nocne more? NE znam sto bi. Bar do sada nikada nisam. A tebe gonili onda koliko mogu da zakljucim?

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Српске фирме у хрватској и словенији су спречене да послују. А у Србији се иживљавају словеначке и хрватске фирме како хоће. Бојкотовати њихова предузећа је једино решење.
    A bilo lepo dok smo im cepali izloge...
    Boli, a?

Iskusan alergicna (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2006.
    Pol
    ženski
    Austrobugarska(hahaha)trenutno u HOLANDIJI
    Reputaciona moć
    109

Tuga je to velika
    Jadni, ksenofobichni, ispranih mozgova

Isto su tako devedesetih "bojkotovali" slovenachku robu, ubedjeni da ce ih tim "chinom" upropastiti, a, ustvari, samo su im uchinili uslugu i OSLOBODILI IH
    ...a mi... mi smo tada "pobedili"

Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio alergicna Pogledaj poruku
    Tuga je to velika
    Jadni, ksenofobichni, ispranih mozgova

Isto su tako devedesetih "bojkotovali" slovenachku robu, ubedjeni da ce ih tim "chinom" upropastiti, a, ustvari, samo su im uchinili uslugu i OSLOBODILI IH
    ...a mi... mi smo tada "pobedili"
    Pa mi smo uvek moralni pobednici. I na ovim predsednickim izborima je Kostunicamoralni pobednik, i NATO smo moralno pobedili. I sada kada smo palili Beograd i MErkator smo moralni pobednici, a sve auto-golovi.

Učlanjen
    15.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

Pa mi smo uvek moralni pobednici. I na ovim predsednickim izborima je Kostunicamoralni pobednik, i NATO smo moralno pobedili. I sada kada smo palili Beograd i MErkator smo moralni pobednici, a sve auto-golovi.
    A tek naslov
    Etnichko chishcenje

Interesuje me, koji izraz bi upotrebili za dogadjaj u Srebrenici

ps. Vidim na temi o shkorpionima, patoloshka potreba da, kontra argumentom, opravdaju neshto sto se nikako ne moze opravdati

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Re: Etničko čišćenje u merkatoru
    Merkator za Kosovo!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma da,napunimo miskovica,slabo mu ide ovih dana

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Српске фирме у хрватској и словенији су спречене да послују. .
    nije li ova tema već bila

А у Србији се иживљавају словеначке и хрватске фирме како хоће. .
    molim bez ovog boldovanog....Merkator je ipak slovenački

Бојкотовати њихова предузећа је једино решење.
    upravo tako...

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio SH0GUN Pogledaj poruku
    Sta je tu cudno, pa ljudi hoce da zarade sto vise u ova dva meseca, jer znaju sta ih ceka posle 11tog KLJUC
    a znaš da bi to volio baš da vidim...kako će biti sa radikalima na vlasti

po meni postoje dvije opcije

1) da će sve revno izvršiti kako kažu sada... pa će da budi kratkoročno gore za Srbiju nego što jest

2) da će sve što kažu ipak učiniti u ultralight verziji

živi bili pa videli

Učlanjen
    15.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

[QUOTE=kyoatia;6245537
    ....Merkator je ipak slovenački

..[/QUOTE]

ma, sve su to, njemu, neki "jevreji" i "shiptari"

Primećen član
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

A tek naslov
    Etnichko chishcenje

Interesuje me, koji izraz bi upotrebili za dogadjaj u Srebrenici

ps. Vidim na temi o shkorpionima, patoloshka potreba da, kontra argumentom, opravdaju neshto sto se nikako ne moze opravdati
    Evo ti izraz samo malo poduzi: Ubijanje 8000 muslimanskih vojnika u trenutku kada su pokusavali da pobegnu iz grada gde ih je nasankao Naser Oric da ostanu okruzeni! TACKA!

Primećen član
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

ma, sve su to, njemu, neki "jevreji" i "shiptari"
    Где сам споменуо јевреје? А ти си се прикључила хитлеровцима у акцији уништење Срба и Србије. хитлер је био за отимање Косова, и ти си. хитлер је признао и помогао усташама, и ти се ту не разликујеш. Имате пуно заједничког.

Primećen član
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Где сам споменуо јевреје? А ти си се прикључила хитлеровцима у акцији уништење Срба и Србије. хитлер је био за отимање Косова, и ти си. хитлер је признао и помогао усташама, и ти се ту не разликујеш. Имате пуно заједничког.
    Zaboravio si politicku korektnost, nepostovanje slobode govora i okupljanja, plasiranje laznih informacija u javnost radi guranja sopstvene agende, itd. itd. itd.

Učlanjen
    15.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

[QUOTE=dalipro;6245579]Evo ti izraz samo malo poduzi: Ubijanje 8000 muslimanskih vojnika u trenutku kada su pokusavali da pobegnu iz grada gde ih je nasankao Naser Oric da ostanu okruzeni! TACKA![/QUOTE

????????????

Primećen član
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

[QUOTE=alergicna;6245598]
    Citat Original postavio dalipro Pogledaj poruku
    Evo ti izraz samo malo poduzi: Ubijanje 8000 muslimanskih vojnika u trenutku kada su pokusavali da pobegnu iz grada gde ih je nasankao Naser Oric da ostanu okruzeni! TACKA![/QUOTE

????????????
    I trebas da budes zbunjena jer ne istrazujes, ne razmisljas kriticki, vec "pijes" samo ono sto ti se servira! c c c c c Nije to dobro, znas?

Slične teme

1. Odgovora: 910
    Poslednja poruka: 23.11.2008., 19:49
  2. Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 30.11.2007., 17:12
  3. Etnicko ciscenje na Kosovu
    Autor was u forumu Politika
    Odgovora: 135
    Poslednja poruka: 20.08.2007., 18:04
  4. Spremanje potpuno etnicko ciscenje Srba na Kosmetu!!!
    Autor Миладин u forumu Politika
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 05.07.2006., 23:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •