DA LI VERUJETE U ... ???

Cairne

Aktivan član
Poruka
1.178
imam jedno pitanje za sve vas ...
proshle nedelje sam bio kod zubara u domu zdravlja ...
radnja se odvija ovako :
One su zavrshavale pauzu , kad su izashle iz one njihove sobe odma pred njma se pojavio jedan chovek inache rom koji je trazhio od doktorke i njene pomotjintze da kupe neke novine koje se prodaju u humonitarne svrheza tamo neku detzu ... Doktorke su ih naravno odbile :) ...
e sad ... palo mi na pamet sledetje ... DA NjIMA MOZhDA NE TREBA NEKA POTVRDA O TOME DA SU OVLAShTjENI ZA TO ... mislim nigde nisu imali legitimaciju ...
da li vi mislite da oni samo foliraju da uchestvuju u akciji , il da lazhu ???
znachi :
1. stvarno sakupljaju pare za decu !!!
2. NE , LAZhU , NE VERUJEM IM NI RECh !!!!!!!!!
vash odgovor je ???
moj odg. je br. 2 !!!
 
Ne razmišljam da li me neko laže kada mi traži novac za nešto. Ako imam, dajem. Kada neko traži pomoć, treba pomoći onoliko koliko možemo. Tako ja posmatram stvari. A ako me laže, njemu na dušu. Uostalom, nije lako tražiti.
 
Ne razmišljam da li me neko laže kada mi traži novac za nešto. Ako imam, dajem. Kada neko traži pomoć, treba pomoći onoliko koliko možemo. Tako ja posmatram stvari. A ako me laže, njemu na dušu. Uostalom, nije lako tražiti.

Јел? 8)

Дај ми 100 еура.

Или колико можеш... већ... више/мање... небитно...

Не лажем те. Стварно ми треба новац. :D
 
Pa to je već gramzivost. :) Oni koji prose traže pristojnu svotu (ako uopšte odrede svotu) koja nije strašna za onoga koji daje. Ima onih koji traže novac za, navodno, kartu za međugradski autobus. E to je bezobrazluk. Neka pita više ljudi da daju nešto, pa će prikupiti, a ne priđe i traži 500 dinara. A još mu ništa ne fali. E oni me nasmeju.
 
Pa to je već gramzivost. :) Oni koji prose traže pristojnu svotu (ako uopšte odrede svotu) koja nije strašna za onoga koji daje. Ima onih koji traže novac za, navodno, kartu za međugradski autobus. E to je bezobrazluk. Neka pita više ljudi da daju nešto, pa će prikupiti, a ne priđe i traži 500 dinara. A još mu ništa ne fali. E oni me nasmeju.

:(

Па ја рекох ''или колико можеш''...:roll:

Јел морам да те слажем да сам ромске националности? :mrgreen:

Мислим... хоћеш ли онда веровати да ми нешто фали...:mrgreen:

Биће ти више жао... мање жао...
 
imam jedno pitanje za sve vas ...
proshle nedelje sam bio kod zubara u domu zdravlja ...
radnja se odvija ovako :
One su zavrshavale pauzu , kad su izashle iz one njihove sobe odma pred njma se pojavio jedan chovek inache rom koji je trazhio od doktorke i njene pomotjintze da kupe neke novine koje se prodaju u humonitarne svrheza tamo neku detzu ... Doktorke su ih naravno odbile :) ...
e sad ... palo mi na pamet sledetje ... DA NjIMA MOZhDA NE TREBA NEKA POTVRDA O TOME DA SU OVLAShTjENI ZA TO ... mislim nigde nisu imali legitimaciju ...
da li vi mislite da oni samo foliraju da uchestvuju u akciji , il da lazhu ???
znachi :
1. stvarno sakupljaju pare za decu !!!
2. NE , LAZhU , NE VERUJEM IM NI RECh !!!!!!!!!
vash odgovor je ???
moj odg. je br. 2 !!!
Помажем онима којима видим да треба...Ромима ретко, зато што у 99% случајева немају јер неће да раде.
Особама са посебним потребама, ако просе увек дам новац.
 
ljudi a kad bi vam reko da mi jedan " SLEPI ChOVEK " trazhio pare , a ja sam ispo budala pa mu dao 50kinti sa kojima sam sebi mogo da kupim vodicu poshto su bile vrutjine ....
mislim ja sam njemu dao 50kinti , a on je nekoliko trenutaka posle toga izvadio MOBILNI iz dzepa , skinuo tjozluke i pocheo da chita , a 3min pre toga govorio da je slepi muchenik ... !!!
LOPOVI !!!
 
Pa da je normalan ne bi na taj način sebi obezbeđivao novac. Dakle, samim tim ima neke smetnje u glavi koje mu stvaraju mnogobrojne probleme kojih mi nismo ni svesni. Srećan ne može biti. A tebi tih 50 din. nisu strašni i to što si bio žedan, pa dobro, prošlo je. Shvataš? On je kreten, a ne ti. Pa ne misliš valjda da treba da gnjaviš ljude da bi dokazao da li us slepi, gluvi, nemi, siromašni, invalidi ili šta već se neki ne prave da jesu. A opet, šta da jeste bio slep, a ti odbio da pomogneš zbog neverice. Da li bi ti bilo super?
 
Kod mene u kraju ima baba koja ide u grad da prosi iako ima svoj stan i penziju, i tako godinama. Pritom svaki put kad sam s njom u busu gledam da budem sto dalje jer nalece na svakog ko u bus udje,bukvalno se zaleti i onda kao ju baka se zanela. More mrsh. To sto ona ima psihickih problema nije moj problem pa da se tako smrdjiva baca na mene i jos pare da joj dam. Hmmm...
 
Dobro, vi sada navodite te ocigledne lažnjake. Pa naravno da niko ne daje novac nekome koga provali da zeza. Ali za ljude kod kojih nisi siguran je druga priča. Čini mi se da je o tome bilo reči. Ja sam barem o njima govorila. Daleko od toga da dajem novac svakome. Ako čovek hoće da pomogne ne znači da je glup.
 
pa ko ti kaze da si glup
svako ima izbor da reaguje kako zeli
ja delujem humanitarno na neki drugi nacin(volonter sam pri jednoj organizaciji,a usput im nosim i decju i svoju garderobu)
a za fr prosjake znam sigurno da su laznjaci(poznajem socijalnu politiku)
 
Uh uh uh ..... kakve reci...
Nikada , ali nikada za starijeg coveka...nekog baku ili deku, ne bih mogla da kazem da je " smrdljiva baba"...a ponajmanje da mu kazem , ili da u sebi pomislim " mrs ". Da li se ti salis?

Ne nego kazem:"izvolite stara bakice, slobodno me odzeparite, ma kad bolje razmislim evo vam novcanik. I usput hvala sto cu po stoti put morati da perem jaknu zbog vas":roll:

I da se razumemo, bake i deke, kulturne i vaspitane veoma postujem, cak mozda i previse jer sam rano ostala bez svojih, ali preko onoga sto sam navela ne mogu da predjem. I da... More mrsh kazem u sebi;)
 
nekada dam nekada ne dam, po mojoj slobodnoj proceni "molitelja" i trenutnog subjektivnog osecaja novcanog bogatstva... ali kada se kreces istim kvartom stalno, provalis one kojima vec godinama hvataju na istu pricu... najjaci mi je nas lokalni ciga koji proslavlja dan djubretara vise puta godisnje, jos i ne radi za gradsku cistocu nego obuce njihov neki prsluk i zaredja od vrata do vrata... dobar dan danas je dan djbretara :D ili danas nosimo kabast otpad, dajte nam neki prilog... a ja onda kazem zar vam dan djubretara nije bio proslog meseca. ako ovaj moj otvori on daje uvek svima (molim vas ne dolazite nam na vrata:))ali iz grize savesti (a to mrzim), kao i baksis, ne jer je ubedjen da tako treba, nego jer ga je sramota jer ima vise, tj. u boljoj je poziciji trenutno od nekoga... naravno to nikada nece priznati. po meni je glupo davati milostinju samo da bi se zalecila savest.

tipa: gledate skupe izloge normalno, ne bitno da li kupujete, a da li vam je neprijatno da gledate ako neko prosi ispred skupog izloga? i da li dajete ne zato sto zelite, nego zato sto vam je neprijatno?
 

Back
Top