Kaspersky 7.0

Boki

Buduća legenda
Poruka
25.948
Da li neko ima ovaj anti virus???

Nije mi jasno kako da znam sta mi je uradio sa prepoznatim virusom.
Jednostavno ga sacuva u registiju ali ne daje meni opciju da mogu da ga pokusam manuelno dezinficirati ili izbrisati...daje mi samo opciju da ga obrisem sa liste...vjerovatno samo kao dokunent.
Tako da na kraju ne znam sta se sa virusom desilo...VJEROVATNO GA JE SK...O ali gdje to da provjerim u opcijama.


Unaprijed hvala.
 
Gde ti je našao virus, ako je skenirao celi komp možda ga je našao na DVD-u ili CD-u, onda nemože da ga izbriše, a u statistici ga prijavi pod pronađeno i traži akciju. Naravno u karantinu ga tada nema.
 
Vidi vako...kod AVa imas podesavanje kao neki slajder, i imas opis sta svako podesavanje radi. Tebi je na defaultu i kad nadje virus brise ga i mislim stavlja u karantin. Zato ti samo stoji objasnjenje. Stavi slajder na expert pa ce da te pita;)
 
Hvala Oggy.

Skontao sam sta si rekao...sta mislis da li je bolje da ga ostavim na defaultu ili da ga prebacim na user setings???
Jeli moze on meni isto tako automatski da obrise nesto sto mi je i bitno za racunar bez da me pita...ako se virus zakaci recimo za neki file iz windowsa pa da mi obrise taj file zajedno sa virusom???

HVALA
 
Pa kasperski koristim od v3...i nikad se nisam opterecivao tim setovanjima, na default i pici i nema problema.
Ako ti je sistemski fajl zarazen, najmanji problem je sto ce ga izbrisati;)
Naime, AV sluzi da spreci da virus dodje do fajla, tako da...
A i uvek imas u njemu backup gde izbrisane fajlove stavi neko vreme.
 

Back
Top