Crne rupe
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Crne rupe

la la la la
    Guest

Podrazumevano Crne rupe

Sta mislite o crnim rupama?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Svasta.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Cini mi se da vec ima rasprava na tu temu na podforumu "SF"

kkkkkkkkkkkkkk
    Guest

Podrazumevano

to nije SF

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio kkkkkkkkkkkkkk
    to nije SF
    Pa znam i ja da nije SF, ali autoru iste izgleda crna rupa lici na SF, pa je bacio tamo

sida26220
    Guest

Podrazumevano

Crne rupe mogu da budu interesantne ako ih posmatrate kao Penrouz i Hoking. Singularitet crnih rupa je vec stvar. Licno bih volela da upadnem u jednu. Pitam se sta je to privlaci materiju centru!!!

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio sida26220
    Pitam se sta je to privlaci materiju centru!!!
    Gravitacija :wink:

sida26220
    Guest

Podrazumevano

Kuliraza, zar i ti sine BRute!! ?????????? Razmisli malo gravitacija ima udela, ali srazmerno "masi" crne rupe nema sanse da je tako jaka!!!!!!!!! Covece neka istrazivanja iniciraju da postoje crne rupe dovoljno velike da progutaju nekoliko sazvezdja????????????

Guest

Podrazumevano

Razmisli malo gravitacija ima udela, ali srazmerno "masi" crne rupe nema sanse da je tako jaka!!!!!!!!! Covece neka istrazivanja iniciraju da postoje crne rupe dovoljno velike da progutaju nekoliko sazvezdja????????????[/quote]

ma nego sta je, materija cula da je u crnoj rupi do jaja, pa otisla sva materija u blizini na zurku?
    Barem si stavio ono masa crne rupe pod navodnicima;
    crna pupa zakrivljuje prostor-vreme i pravi udubljenje ne mogu ovde da nacrtam dijagram ali verovatno si ga video, i sta ocekujes da ce da bude sas suvise sporom materijom a to je ocigledno sva, nego da bude usisana

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Kuliraza, zar i ti sine BRute!! ?????????? Razmisli malo gravitacija ima udela, ali srazmerno "masi" crne rupe nema sanse da je tako jaka!!!!!!!!! Covece neka istrazivanja iniciraju da postoje crne rupe dovoljno velike da progutaju nekoliko sazvezdja????????????
    Pa morao sam, uostalom u crnim rupama ne vaze klasicni zakoni fizike, a ako je velika masa koncentrisana na tako malom prostoru (kako kazu naucnici) onda nije nemoguce ni da je gravitacija .
    Sto ne upadnem u jednu da vidim kako je, pa da vise ne nagadjam

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

A otkud ti znas kolika je masa crne rupe? Kako je moguce da izmeris masu nebeskog tela ako ne preko njegovog gravitacionog uticaja?

I zasto ne bi gravitacija bila dovoljno jaka da proguta nekoliko sazvezdja? Nisam znao da postoji granica gravitacije.

Uostalom, BILO KOJA crna rupa bi MOGLA da proguta citava sazvezdja, ma koliko mala bila, ako bi se nasla u dovoljnoj blizini svakog od njih ponaosob... naravno, to bi morala da bude "lutajuca" crna rupa, i usput bi prestala da bude mala kako usisava materiju...

sida26220
    Guest

Podrazumevano

Za pocetak ja sam ZENSKO!! Darkster da li znas ko je prof. dr. Maja Buric? Da li znas cime se bavi!!!!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Darkster da li znas ko je prof. dr. Maja Buric? Da li znas cime se bavi!!!!!!
    Pretpostavljam da mislis na doc. dr. Buric koja predaje kvantnu teoriju polja na fizickom fakultetu? Sta sa njom?

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio darkster
    Darkster da li znas ko je prof. dr. Maja Buric? Da li znas cime se bavi!!!!!!
    Pretpostavljam da mislis na doc. dr. Buric koja predaje kvantnu teoriju polja na fizickom fakultetu? Sta sa njom?
    Zar dr.Maja Buric nije vanredni profesor???

sida26220
    Guest

Podrazumevano

Da mislim da dr.Maju Buric koje je vanredni profesor na fizickom fakultetu. Ona je odrzala niz predavanja na ovu temu, na Fiz.-u, u Petnici, na Institutu za fiziku. I ono sto sam rekla o centru crnih rupa je odgovor koji sam dobila od nje kada sam postavila isto pitanje!!!!!!!!!!!

Guest

Podrazumevano

Hmm postoje dava objasnjena da ona nije htela da zalazi u detalje ili verovatnije da ti nisi bas najbolje razumela njeno objasnjenje po uslovom da je imala vremena da malo dublje zadje u stvari, BTW ja sam Kulirazi dao jedan jako interesantan link jeste da je materijal tamo namenjen malko starijima ali mislim da bi bilo ko ko se malo vise znaima prirodnim naukama lako mogao da se snadje u tome (btw materijal je nastao kao deo predavanja koje je tip drzao studentima umetnosti) preporucujem ti da ga pregledas pre nego sto sledeci put odes u Petnicu :wink:

sida26220
    Guest

Podrazumevano

Naravno da su tvoje pretpostavke moguce! Moja je greska sto sam vecinu stvari koje znam o crnim rupama uzela zdravo za gotovo! Ne mogu da se sad posvetim tome :wink: jer radim na nekim drugim stvarim.

sida26220
    Guest

Podrazumevano

Naravno da su tvoje pretpostavke moguce! Moja je greska sto sam vecinu stvari koje znam o crnim rupama uzela zdravo za gotovo! Ne mogu da se sad posvetim tome :wink: jer radim na nekim drugim stvarim.

*Darkster*
    Guest

Podrazumevano

Pa dobro, kada nadjes vremena, samo ces morati malo preciznije da se izrazis pa moze i da se prodiskutuje... crne rupe su poprilicno zanimljiva tema...

Mene bi interesovao taj link koji je "Gost" poslao Кулиражи.

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

a sta sa rotirajucim ili naelektisanim crnim rupama?

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio *Darkster*
    Pa dobro, kada nadjes vremena, samo ces morati malo preciznije da se izrazis pa moze i da se prodiskutuje... crne rupe su poprilicno zanimljiva tema...

Mene bi interesovao taj link koji je "Gost" poslao Кулиражи.
    Iskreno receno i mene bi interesovao taj isti Link koji mi je poslat, jer koliko znam ja nista ne dobih.

Guest

Podrazumevano

Jooooj, kanda nekom trebaju naocari 8)

http://musr.physics.ubc.ca/~jess/hr/skept/

ajmo kod cika naucenjaka na sajt

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Jooooj, kanda nekom trebaju naocari 8)

http://musr.physics.ubc.ca/~jess/hr/skept/

ajmo kod cika naucenjaka na sajt
    Hvala, sad ga vidim.
    Reci mi samo gde si postavio taj link tj. poslao meni ili sta vec, jer ga zaista nisam zapazio :?

Slične teme

1. Crne rupe i super nove...
    Autor Dule_Dux u forumu Književnost
    Odgovora: 112
    Poslednja poruka: 28.06.2010., 03:16
  2. Pozdrav iz crne rupe - drugo izdanje!
    Autor Милунка Савић u forumu Književnost
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 15.09.2008., 18:52
  3. Sta mislite sta su ystvari Crne Rupe?
    Autor P_R_E_D_A_T_O_R u forumu Književnost
    Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 05.11.2006., 16:36
  4. rupe
    Autor W.A.S.P. u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 11.05.2006., 19:19
  5. Crne Rupe
    Autor fosilvaso u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 13.09.2004., 21:01

Pravila za slanje poruka