Stare Fotografije, II SR i ranije

Mikajlo_Vukovic

Zainteresovan član
Poruka
135
Ova tema je samo za STARE FOTOGRAFIJE, II SR i ranije, koje su geografski vezane za prostore bivse Jugoslavije sa tematikom rata i vojske. Posebno ako imate slike pradjedova, djedova i oceva ili vas licno. Za svaku fotografiju molim vas da ostavite ime/mjesto onoga ko je ili sta je na fotografiji, datum kada je fotografija napravljena i bilo koji drugi detalj i opis. Molim sve one koji budu ucestovali u ovoj temi da se suzdrze nepotrebnih kometara i da budu fer i korektni posebno tamo gdje se bude radilo o ideoloskim podjelama iz II SR.




Ja cu poceti sa Nikolim Teslom, covjek ciji je rad mozda najvise iskoristen u vojne svrhe i koji je mozda najvise doprineo razvojnoj doktrini vojne tehnologije i njenoj upotrebi onakvoj kakvu je danas poznajemo.

Tesla je govorio da zeli uciniti rat manje krvavim jer njegov otac je prezirao grozotu rata 18 i 19 vijeka. Tesla je u stvari vjerovao da tehnologija treba da zamijeni covjeka. Malo je poznato ali Tesla je na put za Ameriku 1884 ponio sa sobom dizajn svog visefaznogindukcionog motora i plan aviona/hlikoptera za jednim propelerom u vertikalnoj ravni i jednim u horizontalnoj ravni.

Teslini najpoznatiji izumi koji imali direktnu vojnu primjenu:
- Camac/Torpedo na daljinsko upravjanje 1898, ideja predstavljena 1892.
- Radio Transmisija i Prijem
- Radar, ideju je predstavio jos 1915, 1920 i ranih 1930 je radio direktno za Britance na njihovom prvom radaru (odatle prica da su Britanci izumili radar).
- I (AND) digitalno kolo (osnova digitalne elektronike).
- Elektro magnetni lezajevi
- itd.





 
Mostar 1943 ili 44. Nasao sam je na jednom britanskom istorijskom web-site ali nije imala nikakvhih propratnih detalja. Crkva koja se vidi sa istocne strane Neretve je danas gomila kamenja, zahvaljujuci "braci" po Hristu. Inace u crkvi je bilo Sveto Pismo u zlatnom uvezu poklonjeno od Ruske carice (neznam koje) direktno crkvi kasnih 1700 ili ranih 1800-tih. Knjiga je bila u staklu 5 cm debelom vidljiva za svakoga.


 
slikano negde u Makedoniji pre II rata
 

Prilozi

  • kraljeva vojska 1.jpg
    kraljeva vojska 1.jpg
    54 KB · Pregleda: 27

fotografije su vise nego odlicne, steta bi bilo da tako nesto ostane u privatnom vlasnistvu

p.s. masturbranti koji su oterali ovakvog coveka sa forum su ispali vise nego glupi, nije ni cudo da se forum pljuje svuda kad pisu kreteni i napaljeni klinci koji nemaju nikakve veze sa vojskom, ipak bi ovo trebalo da bude rezervisano mesto za vojnike koji zele da razmene iskustva i zasto da ne znanje iz vojne oblasti
 
Ja imam ceo disk sa slikama i dokumentarcem o Jasenovcu,jako potresno ako nekoga interesuje neka me kontaktira na PP....A evo nekih slika odatle(relativno normalnih ako izostavimo da su ustase na njima)
 

Prilozi

  • img0008.jpg
    img0008.jpg
    32,9 KB · Pregleda: 33
  • img0047.jpg
    img0047.jpg
    19,9 KB · Pregleda: 19
  • img0049.jpg
    img0049.jpg
    43,7 KB · Pregleda: 28
Slobodoljubivi grad Beograd 1941 i 1942. Na svim fortografijama se vide opusteni njemacki uniformisani vojnici i oficiri, bez naoruzanja ili pratnje u okruzenju svakodnevice beogradskog zivota.

U Beogradu, slobodoljubivom srpskom gradu, nije ubijen NIJEDAN nemački vojnik, sve do početka operacija za oslobađanje grada...

Ne računajući onu garažu koju su digli u vazduh na početku rata, ako je neko tu i pogunuo, uopšte.
 

Back
Top