Da li nekad razmisljate o drugima?

Trudim se da budem ljubazna prema drugima.Razmisljam u stilu...."Nista ne kosta,a puno vredi"
Nekada se osecam bolje kada se ponasam ljubazno.
Bez dlake sam na jeziku,kada su pohvale i komplimenti u pitanju,ali nisam laskavac.
A inace,osecam se jako,jako lose kada povredim nekog bez razloga.
A kada imam razlog....hm,osecam se lepo:-)
 
Ma nema bre da pokazujem zube da se svadjam itd...Nego jednsotavno sam prestala da verujem da su svi dobri sjajni bajni zlatni...Zato mislim samo na sebe...O drugima ne mislim ni lose ni dobro,ali ako mi se neko zameri onda radije biram da mu mislim i radim lsoe,jer se obicno vraca dobro
 
ma samo kuliras ne gledas nikog ako te neko pogleda pogledas i ti onako znas,.........i to je to!nisam mislila na svadje prozovke koje su namenjene alpacama!

nikada nisam verovala da su svi bajni sjajni jer se takvima najcesce i najgore stvari vrte po glavama
 
Ja se svadjam samo ako imam zbog cega,i ako znam da sam u pravu...Al da se svadjam sto mi neka riba kaze da sam nafurana...samo joj dajem do znanja da mi to smeta...zato tada cinim sve da joj ga uvalim...kao dobra sam szlatna sam,a ustvari ne sluuti sta joj radim iza ledja
 
Da li ste ljubazni prema drugima? Da li razmisljate o svojim postupcima prema drugim osobama? Da li se osecate ruzno kad znate da su vashi postupci nekog povredili?
Da li ste nekad pohvalili nekoga, prosto njegov rad , a da vam nije bliski prijatelj ili voljena osoba?

Mala tema o vashoj savesti i empatiji...

Trudim se da budem koliko god sam u tom trenutku neraspolozena i nervozna.
normalno da se ocecam ruzno kada znam da je neko zbog mene povredjen.
ovaj...pa cesto udeljujem komplimente, ako si na to mislila, jednostavno se tada lepo osecam.:)
nikad ne govorim ono sto zaista ne mislim, jer mrzim da se nekom ulizujem, a jos vise kada se meni ulizuju.
 
Da li ste ljubazni prema drugima? Da li razmisljate o svojim postupcima prema drugim osobama? Da li se osecate ruzno kad znate da su vashi postupci nekog povredili?
Da li ste nekad pohvalili nekoga, prosto njegov rad , a da vam nije bliski prijatelj ili voljena osoba?

Mala tema o vashoj savesti i empatiji...

uvek sam ljubazna prema ljudima koji to zasluzuju,i ako sam ih povredila a oni to nisu zasluzili uvek ali uvek se pokajem i dosta bi me to dugo tishtilo dok god to nekako ne ispravim.ali svako ko pokusava da me nipodostava u bilo kom pogledu vrati mu i chesto se pokaje..jer ja inache izgledam kao jako mirna osoba i cutljiva tako da se mnogi prevare u tome.samo cu pohvaliti nekoga ako znam da sam ja u tome vec uspela,ovako prvo cu da vidim da li sam ja to uspela i ako jesam nema mesta pohvali ako je vec jedna osoba vise to uradila...mada to je vec objektivno...mislim ne mora da znachi.:lol:tu se ne rachunaju uspesi moje sestre i brace,jer njihovi uspesi su i moji.
 
...ljubaZznaaa.....ahmmm.....daaa...sa ljudima koji su ok samnom....mada.....obicno zivim u nekom svom svijetu....
i ta ljubaZznost zavisi od raspoloZzenjaa....inace jako impulsivna...planem kao fitilj...kaZzem stvari koje ne mislim...stvari koje povrijede druge.....PONEKAD....i tada uradim se da bih ispravila gresku....(:
 
Mozda ne izgleda kao da sam stalno ljubazna,tj. umem da se iznerviram na nekoga,proderem se bez razmisljanja,kada me nesto pogodi ne trazim objasnjenja od osobe koja mi je uopste pruzila razlog da se tako osecam,nego je krivim,ni ne saslusam je.To mi je velika mana.
Ne znam,pokusavam da se ponasam prema ljudima upravo onako kako se oni ponasaju prema meni,da bih stvorila ravnotezu.Jeste da mi ne ide u potpunosti,ali popravljam se.I da,cesto razmisljam o tome kako je neka osoba reagovala kada sam ja nesto npr. neocekivano uradila,posebno ako mi je ta osoba bliska i ako mi je vazno njeno misljenje.
Shvatila sam da mi ljudi svi na drugaciji nacin posmatramo tudje postupke.Mada,kako na neke ljude nasi postupci deluju:"Brate,kako plemenito...",na neke to deluje:"Foliranje,bezveze...".
Sta ces.
 

Back
Top