Život u Beogradu

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
Česti su komentari da je Beograd pun prostačina. Činjenica je da u Beogradu postoje mesta u koje takva fela ne zalazi. Baš kao i u svakom drugom gradu. Moje mišljenje je da ne možete da menjate svet oko sebe, ako on ne želi da se promeni, ali možete da utičete da vama bude lepo. Pitam one koji misle da su svi oko njih prostaci, kuda se kreću po Beogradu? Na koja mesta izlaze? Ne možete izlaziti na npr. splavove i kukati kako su sve devojke sponzoruše. Dakle, sa kakvim ljudima dolazite u kontakt? Ne mislim na prevoz i ljude na ulici. To ne možete da birate. Da li volite pozorišta? Koliko često idete? Da li idete na koncerte tzv. ozbiljne muzike? Koliko često? Kada ste sa prijateljima na kafi, u kakve klubove odlazite? Mislim da Beograd nudi više mogućnosti, pa me zato zanima zašto ljudi toliko mrze grad koji stvarno nema razloga mrzeti?
 
Česti su komentari da je Beograd pun prostačina.
Jeste. kao svaka metropola. Ali ima, hvala Bogu, dovoljno i ovih drugih, koji to nisu, već naprotiv.
Činjenica je da u Beogradu postoje mesta u kojima takva fela ne zalazi. Baš kao i u svakom drugom gradu. Moje mišljenje je da ne možete da menjate svet oko sebe, ako on ne želi da se promeni, ali možete da utičete da vama bude lepo.
Baš tako.

Da li volite pozorišta? Koliko često idete? Da li idete na koncerte tzv. ozbiljne muzike? Koliko često?
Volim. Idem često.

Kada ste sa prijateljima na kafi, u kakve klubove odlazite?
Ja, konkretnio ne baš na kafi, nego na kapučinu, pićima na toj bazi, čaju, kuvanom vinu, raznim kolačima... u poslednje vreme, omiljeno mesto nam je restoran "Sveti Luka", na Tašu, zbog odličnih palačinki s orasima, i vrlo dobrog kapučina, po vrlo popularnim cenama. Sem toga, Pub "Marshall", u Ćirila i Metodija, s raznim pićima na bazi kafe, čajdžinica u Mileševskoj, "Srpska kafana", s odličnim tufahijama i kuvanim vinom, kao i stara poslastičarnica u Makedonskoj, na početku, kojoj ne znam ime (izgleda da ga ni nema), s najboljom alvom i sudžukom u gradu, a i njihove tufahije su odlične, kao i boza.

Mislim da Beograd nudi više mogućnosti, pa me zato zanima zašto ljudi toliko mrze grad koji stvarno nema razloga mrzeti?
Slažem se potpuno, i ja se isto pitam.
 
Volim pozoriste i nastojim sto cesce da idem(u proseku bar jednom mesecno a volela bih i cesce), nemam nista protiv ozbiljne muzike ali je slusam samo kad ucim pa izgubim koncentraciju:-). Sto se mesta za izlazak tice, po mom ukusu ih ima bas malo, uglavnom se sve svodi na splavove i tehno, elektronska mest sto mi ne odgovaraa. A kafici-svaki koji je privlacan na prvi pogled.

I naravno da ne treba mrzeti grad kao grad ali cinjenica je da ljudi koji u njemu zive nemaju bas puno ukusa sto utice na celokupni "imidz" grada-a on na zalost nije najpozitivniji.
 
Stvarno ne shvatam to da je imidž grada loš. Sam grad je sređen. Ako je do ljudi, onda (ponavljam) to zavisi kuda se krećete. A zavisi i od stava koji neko ima, odnosa prema životu. Mrgudima ništa ne valja.
 
....la vita e bella....a u BEOGRADU pogotovo. Ko sad da ne voli Bg. treca pa ti se tako lepo izrazavas i postujes da je mene sramota da pisem sad bilo sta.
ti si ponos grada danas :-)
fenomenalno skrojena tema....
 
Pozdrav Beogradjanima!
Mi smo porodica sa troje dece i posle 10 godina provedenih u Kanadi vracamo se za Beograd.
Interesuje me vase misljenje o tome: koji su delovi grada dobri za porodicu sa decom, koliko kosta zivot u Beogradu (rezije, hrana, skole itd) koje su osnovne skole dobre?
Ako je neko vec prosao ovim putem imigrant-povratnik svaka informacija i savet je dobrodosao!

Hvala!
 
Pozdrav Beogradjanima!
Mi smo porodica sa troje dece i posle 10 godina provedenih u Kanadi vracamo se za Beograd.
Interesuje me vase misljenje o tome: koji su delovi grada dobri za porodicu sa decom, koliko kosta zivot u Beogradu (rezije, hrana, skole itd) koje su osnovne skole dobre?
Ako je neko vec prosao ovim putem imigrant-povratnik svaka informacija i savet je dobrodosao!
Pozdrav i dobrodosli kuci :-)

Dugujes deci da se temeljno informises pre dolaska. Savetujem:
http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=201126
http://mapa.urbel.com/silverlight/GP/Izmene/Namena/
http://mapa.urbel.com/silverlight/GP/Izmene/Komercijala/

Ako imas para kupi kucu sa zemljistem jer je to najjeftinije trenutno. Sacekaj jos pola godine do godinu dana.

Posveti se deci i vozi ih u skolu ili imaj nekog da to radi, pre nego trazi "dobru osnovnu" i odgovarajucu lokaciju. Ja sam dete iz osnovne za probisvete ali nas opet ima 4oro u tom odeljenju sa dr, mr titulama i obrazovanjem kojekuda. To je individualno, a okruzenje moze da pomogne i odmogne, medjutim kucno vaspitanje je kljuc. Najbolja osnovna skola ti je "koja god" ali zivot posvecen deci, sto vise vremena s njima i minimum privatnih skolica koje su i dalje pristupacne - od Arhimedesa, skola jezika, sporta, KUDa, planinarskog drustva... Beograd je i dalje povoljno tlo za jeftino i sarenoliko obrazovanje.

Sam zivot u Bg je skup. Rezije su u zavisnosti od stana i tvojih potreba. Dakle prvo kvadratura i lokacija pa dobijes info. Mene telefon i rezije dodju 100eur mesecno, a zivim u stanu od 50m2, jedini luxuz je kablovska, VOIP mi je podrazumevan za internacionalne pozive. Hrana je jeftina... ne znam koliko mesecno trosim jer je zaista insignificant narocito ako se uzme u obzir da je vecina organska i zdrava. Restorani i zivot su.... mozda najpriblizniji Berlinu po standardu, dakle jeftiniji za EU, ali nikako zanemarljivi.

Da li vas ovde ceka posao? Jel' planirate da pokrenete posao?
Doci bez ideje u trenutno teskom finansijskom momentu je pogubna odluka, te se nadam da ste je kao petoclana familija razmotrili sa svih aspekata.

Meni je uvek lepo da cujem da se ljudi vracaju :heart:
Bice mi jos draze ako uspete :cmok2:

Srecno :*
 
Au ljudi pa gde se vracate vamo..da ne pisem sad ovde cifre ali u kesu stane 100e nista za jelo bukvalno..izgleda da je najisplatljivija brza hrana koja je opet los izbor..stan i nekako u prigradskom naselju za 250e + troskovi..shvatite da ovde glumimo ludilo sa cenama kao da smo zapad a beda najgora..sve na misice..pa dokle uspe..pocetne plate 12-15hiljada u najacoj delti koja drzi vise od pola grada..cudi me da se niste raspitali pre takve odluke..aj sa srecom
 
Au ljudi pa gde se vracate vamo..da ne pisem sad ovde cifre ali u kesu stane 100e nista za jelo bukvalno..izgleda da je najisplatljivija brza hrana koja je opet los izbor..stan i nekako u prigradskom naselju za 250e + troskovi..shvatite da ovde glumimo ludilo sa cenama kao da smo zapad a beda najgora..sve na misice..pa dokle uspe..pocetne plate 12-15hiljada u najacoj delti koja drzi vise od pola grada..cudi me da se niste raspitali pre takve odluke..aj sa srecom

Uze mi text iz tastature
 
Pozdrav Beogradjanima!
Mi smo porodica sa troje dece i posle 10 godina provedenih u Kanadi vracamo se za Beograd.
Interesuje me vase misljenje o tome: koji su delovi grada dobri za porodicu sa decom, koliko kosta zivot u Beogradu (rezije, hrana, skole itd) koje su osnovne skole dobre?
Ako je neko vec prosao ovim putem imigrant-povratnik svaka informacija i savet je dobrodosao!

Hvala!

Najbolje ako imate neki lep stek.....pa da recimo mozete da pazarite neku nekretninu.....
 
Inace ja sam rodjena i zivela sam u Beogradu pre dolaska u Kanadu ali koliko vidim sada to nije isti grad kao onda kada sam ja bila dete. Odrasla sam na Novom Beogradu ali nisam sigurna da bih volela da i moja deca tu odrastu. Dobra je ideja kupiti neki plac sa kucom ali ja opet ne znam kakvo je okruzenje (prevenstveno mislim na ljude) tamo, onda kakvi su putevi (koliko ja znam losi) i autobuske linije do grada, skole, obdanista, snabdevanje... u stvari manje vise ne znam kako izgleda zivot u predgradju Beograda.
 
Inace ja sam rodjena i zivela sam u Beogradu pre dolaska u Kanadu ali koliko vidim sada to nije isti grad kao onda kada sam ja bila dete. Odrasla sam na Novom Beogradu ali nisam sigurna da bih volela da i moja deca tu odrastu. Dobra je ideja kupiti neki plac sa kucom ali ja opet ne znam kakvo je okruzenje (prevenstveno mislim na ljude) tamo, onda kakvi su putevi (koliko ja znam losi) i autobuske linije do grada, skole, obdanista, snabdevanje... u stvari manje vise ne znam kako izgleda zivot u predgradju Beograda.

Pa pazi ako imate neki stek solidni onda nije losa opcija kupiti kucu recimo u Pazovi i ako imate kola u Bg ste za 15 minuta .....na toj strani uz auto-put su i megamarketi...metro,tempo,merkur,rodic....a Pazova je ipak kao gradic mali.....ili tako neka opcija slicna....A to da se Bg promenio to je tacno i to naravno u negativnom smislu kao sto se i sve ostalo ovde promenilo u negativnom smislu....
 
Inace ja sam rodjena i zivela sam u Beogradu pre dolaska u Kanadu ali koliko vidim sada to nije isti grad kao onda kada sam ja bila dete. Odrasla sam na Novom Beogradu ali nisam sigurna da bih volela da i moja deca tu odrastu. Dobra je ideja kupiti neki plac sa kucom ali ja opet ne znam kakvo je okruzenje (prevenstveno mislim na ljude) tamo, onda kakvi su putevi (koliko ja znam losi) i autobuske linije do grada, skole, obdanista, snabdevanje... u stvari manje vise ne znam kako izgleda zivot u predgradju Beograda.

Novi bgd se izgradio i jos uvek se gradi..cena kvadrata je oko 3 hiljade e..mislim da ti to dosta govori..jer je do pre 5 god bila bagatela..to jes 3x jeftinije..ovde ljudi nisu navikli na put do posla od 2-3 sata po kilometrazi..vec se to sve svodi na guzvu koja je nepodnosljiva..parking mesto je tesko naci u centru a auto vam je neophodan koji je za nase plate luxuz..tesko da cete se odluciti za neko prigradsko naselje prema avali..barajevo..batanica zbog dece..a i tamo cene vilene..kupovacete naravno po megamarketima koje torente pomenu..jeftinije je od 20 do 30% ali opet je neka roba na vise komada u pakovanju..pa se treba iskesirati odjednom..licno ne pusim i ne pijem..bas se nesto ne sirim..samo osnovno kupujem i zeljan sam svega sto nema sanse da priustim..mogu misliti sta sve klincima treba
 
Ne mogu da verujem da hocete da se vratite. Kako god da je u kanadi, ovde je 813456078958473764765764 puta gore.

Prica mi skoro jedan drugar. Njegovi su radili u svedskoj i vratili se ovamo kad je on bio mali. On im to nikada nije oprostio. Zamisli, imao je sansu da bude svedjanin, da zivi u normalnom sistemu, a sad je... ima trista evra platu sa fakultetom.

Samo sest miliona ljudi na svetu ima tu srecu da zive u srbiji. Svi ostali nemaju tu srecu, ali imaju sve ostalo.

Pa, ti vidi...
 
Periferija grada Vas zanima?

Da li imate predstavu kakva periferija? :)
Nešto brdovito ili ravno?

MIslim da cemo kao prvo resenje traziti nesto u gradu (ne krug dvojke ali odmah sledeci prsten oko centra) ali za neko dugorocno resenje zaista smo zainteresovani za predgradja. Nemamo neke specijalne prohteve i zelje iako moj muz recimo vise voli brdovit teren nego ravan.
 

Back
Top