Razvod braka

Pozdrav svima!
U braku smo oko 5 meseci.Zena je u 9-om mesecu trudnoce.Posle 3 meseca zivljenja u mom stanu odlucila je da se vrati kod roditelja,da se tu porodi jer ce joj majka mnogo vise pomoci oko bebe nego ja.Ljudi, ja se ne slazem sa tim.Isao sam u nabavku ,kuvao,prao prostirao i peglao ves,vozio je na posao i dovozio...Potpuno sam zanemario sebe!
Cinjenica je da je moja zena lenja kao buba i da ide kod majke koja ce sve ovo da radi mnogo bolje i vise nego ja i cinjenica je da ja kao nezaposlen ne mogu finansijski da pariram njenim roditeljima doktorima.Elem,ona tamo ima sve!
Njena majka i ja se ne podnosimo.Ona je potpuno dominantna u toj porodici,sama planira, donosi odluke i izdaje naredjenja.Ja u toj kuci nemam slobodu.Smatram da zdrava zajednica muza i zene ne moze da se uspostavi u ovakvoj sredini.Moja zena je pod velikim uticajem svoje majke,tako da je ovu odluku donela u dogovoru sa njom,ne pitajuci mene nista.
Potpuno sam ocajan,ne znam sta da radim,osecam se prevarenim od svoje zene,a opet da tasta nije vrsila toliki pritisak na nju...
Ja svoju zenu volim i nemamo nekih ozbiljnih problema kada smo sami,ja se tom detetu radujem i potpuno sam spreman za roditeljstvo.Nije fer da mi to neko uskracuje.
Molim vas kako da postupim,prvo neka vasa iskustva i misljenja,a takodje ko je upucen zeleo bih da mi napise koje su pravne tj.zakonske mogucnosti da ovo resim.
ZELIM DA GAJIM I PODIZEM SVOJE DETE SA SVOJOM ZENOM OD PRVOG DANA!!!
ti si najebo ko zuti ,njena mama moze da dodje i kod vas ako hoce a drugo moras da nadjes neki posao , pitaj te doktore da te ubace u bolnicu
 
U braku smo oko 5 meseci.Zena je u 9-om mesecu trudnoce.Posle 3 meseca zivljenja u mom stanu odlucila je da se vrati kod roditelja,da se tu porodi jer ce joj majka mnogo vise pomoci oko bebe nego ja.Ljudi, ja se ne slazem sa tim.Isao sam u nabavku ,kuvao,prao prostirao i peglao ves,vozio je na posao i dovozio...Potpuno sam zanemario sebe!
Cinjenica je da je moja zena lenja kao buba i da ide kod majke koja ce sve ovo da radi mnogo bolje i vise nego ja i cinjenica je da ja kao nezaposlen ne mogu finansijski da pariram njenim roditeljima doktorima.Elem,ona tamo ima sve!Njena majka i ja se ne podnosimo.Ona je potpuno dominantna u toj porodici,sama planira, donosi odluke i izdaje naredjenja.Ja u toj kuci nemam slobodu.Smatram da zdrava zajednica muza i zene ne moze da se uspostavi u ovakvoj sredini.Moja zena je pod velikim uticajem svoje majke,tako da je ovu odluku donela u dogovoru sa njom,ne pitajuci mene nista.
Potpuno sam ocajan,ne znam sta da radim,osecam se prevarenim od svoje zene,a opet da tasta nije vrsila toliki pritisak na nju...
Ja svoju zenu volim i nemamo nekih ozbiljnih problema kada smo sami,ja se tom detetu radujem i potpuno sam spreman za roditeljstvo.Nije fer da mi to neko uskracuje.
Molim vas kako da postupim,prvo neka vasa iskustva i misljenja,a takodje ko je upucen zeleo bih da mi napise koje su pravne tj.zakonske mogucnosti da ovo resim.
ZELIM DA GAJIM I PODIZEM SVOJE DETE SA SVOJOM ZENOM OD PRVOG DANA!!!


Mislim strasno!!!!! Meni izgleda da su i on i ona maloumni.....

Ona napravi dete sa nezrelim, nezaposlenim.... koji kaze da je ,,zreo,, za porodicu....

a ona.... cim prigusti kod mame i tate..... jaooooooo

.... sta su ti deca iz lekarskih porodica.... mama i tata po ceo dan izigravali bogove na zemlji, a dete osnove za svoj zivot kako da postavi nisu stigli da nauce......!!!

A tebi frajeru izgleda od svega najbolje ide peglanje i ,, cipelarenje,, .... umesto da ides da zaradis za koru hleba i da LUPIS BRE RUKOM O STO !!!! - iznajmite zajednicku gajbu... i milina
 
Zanima me da li neko ima svezeg iskustva sa razvodom. Naime koliko para treba da se sve zavrsi, sa sve taksama, advokatima i sl. i jos bitnije koliko vremena???
Razvod je sporazuman, dece nema, zajednicke imovine nema. Jedina specificnost je sto je jedan od supruznika strani drzavljanin, mada to ne komplikuje nista. Brak je zakljucen kod nas. Hvala!

2000 sada mozda 3000 din i to je sve. jadino sto treba neko da vam napise predlog o sporazumnom razvodu braka ....i to ako ti treba samo mi reci poslacu ti text mailom
 
@M-1980, evo da se nasalim, i ja sam se od juce prikljucio "drustvu mrtvih pesnika". poslao sam ti poruku sa email adresom pa ako ti ne predstavlja problem da i meni posaljes taj text ili da ga, jos bolje, postavis ovde na uvid svima koji se nadju u ovoj situaciji.
srdacan pozdrav
 
@azalejas Mislim strasno!!!!! Meni izgleda da su i on i ona maloumni.....

Ona napravi dete sa nezrelim, nezaposlenim.... koji kaze da je ,,zreo,, za porodicu....

a ona.... cim prigusti kod mame i tate..... jaooooooo

.... sta su ti deca iz lekarskih porodica.... mama i tata po ceo dan izigravali bogove na zemlji, a dete osnove za svoj zivot kako da postavi nisu stigli da nauce......!!!

A tebi frajeru izgleda od svega najbolje ide peglanje i ,, cipelarenje,, .... umesto da ides da zaradis za koru hleba i da LUPIS BRE RUKOM O STO !!!! - iznajmite zajednicku gajbu... i milina[/QUOTE]


E, ovo je ključno!
 
@azalejas Mislim strasno!!!!! Meni izgleda da su i on i ona maloumni.....

Ona napravi dete sa nezrelim, nezaposlenim.... koji kaze da je ,,zreo,, za porodicu....

a ona.... cim prigusti kod mame i tate..... jaooooooo

.... sta su ti deca iz lekarskih porodica.... mama i tata po ceo dan izigravali bogove na zemlji, a dete osnove za svoj zivot kako da postavi nisu stigli da nauce......!!!

A tebi frajeru izgleda od svega najbolje ide peglanje i ,, cipelarenje,, .... umesto da ides da zaradis za koru hleba i da LUPIS BRE RUKOM O STO !!!! - iznajmite zajednicku gajbu... i milina


Pa stvarno... o cemu ti ljudi razmisljaju kada se zene i udaju.... a posle kao frka.... stvarno ludilo.... ima nas raznih!z:dm3:

E, ovo je ključno![/QUOTE]
 
Mislim strasno!!!!! Meni izgleda da su i on i ona maloumni.....

Ona napravi dete sa nezrelim, nezaposlenim.... koji kaze da je ,,zreo,, za porodicu....

a ona.... cim prigusti kod mame i tate..... jaooooooo

.... sta su ti deca iz lekarskih porodica.... mama i tata po ceo dan izigravali bogove na zemlji, a dete osnove za svoj zivot kako da postavi nisu stigli da nauce......!!!

A tebi frajeru izgleda od svega najbolje ide peglanje i ,, cipelarenje,, .... umesto da ides da zaradis za koru hleba i da LUPIS BRE RUKOM O STO !!!! - iznajmite zajednicku gajbu... i milina

ne, nego je strasno sto dokone osobe kao TI na ovako bezobziran nacin komentarisu neciji poziv za pomoc i podrsku. ako ne zelis recima utehe i pametnim savetom pomoci onda nemoj ni da se rugas necijoj tragediji. bez obzira koliko tebi, meni itd to banalno zvucalo njemu/njoj taj dogadjaj verovatno rusi ceo svet.
srdacan pozdrav
 
Poslednja izmena:
mene razvod ni dinara nije koštao;u opštini imaš pravnu službu koja otkuca zahtev za razvod,podneseš u sud i to onda ide svojim tokom....da,još nešto,ja u to vreme nisam primala platu,sa tom potvrdom,o neprimanju ld ni taksu na kraju razvoda nisam platila....advokat potpuno nepotreban kod sporazumnog razvoda,čista pljačka.....
 
kod mene nazalost neuspeva "sporazumna" varijanta. ima li neko mozda nacrt dokumenta za "tuzba za razvod"? interesuje me kako to otprilike treba da izgleda, nisam u mogucnosti da placam advokata.
hvala
 
ne, nego je strasno sto dokone osobe kao TI na ovako bezobziran nacin komentarisu neciji poziv za pomoc i podrsku. ako ne zelis recima utehe i pametnim savetom pomoci onda nemoj ni da se rugas necijoj tragediji. bez obzira koliko tebi, meni itd to banalno zvucalo njemu/njoj taj dogadjaj verovatno rusi ceo svet.
srdacan pozdrav


pa dobro, razumem ja to.... nisam ja dokona i ja imam svojih s.... u zivotu, ali zivot je okrutan, moras da se boris.... ali ne samo recima, nego i delima
eto to sam htela da kazem
 
Uvek je bolji dobar razvod,od loseg braka.Moze se naci bezbroj izgovora za nastavljanje veze koja je vec,nestajanjem hemije izmedju muza i zene osudjena na prekid,manje je bolno pre,nego kasnije.Neverstvo bilo kog partnera povlaci trenutni prekid veze,ako jednom "zgresi" opet ce.Iskusenja postoje,uvek ima bolje od boljega,ali karakter je bitan.i nikada nije samo jedna strana kriva,nezadovoljstvo u braku se javlja obostrano,pogotovo ako brak dugo traje i ne osvezava se,nego svaki dan lici na onaj prethodni.
 
ne, nego je strasno sto dokone osobe kao TI na ovako bezobziran nacin komentarisu neciji poziv za pomoc i podrsku. ako ne zelis recima utehe i pametnim savetom pomoci onda nemoj ni da se rugas necijoj tragediji. bez obzira koliko tebi, meni itd to banalno zvucalo njemu/njoj taj dogadjaj verovatno rusi ceo svet.
srdacan pozdrav

u potpunosti se slazem ,bravo kritika ti je n mestu ako nemozemo pomoci nemoramo ni odmoci.bravo
 
Pa ne mozes mnogo toga...razumem da ga volis, ili da mislis da ga volis (mozda je to i navika?), ali to sto je kao 'jace od njega'...ma hajde molim te; ide da 'popunjava prazninu'.

Draga moja i ja sam u istoj situaciji kao i ti.Bila sam u braku 14 godina imamo 3 prelepe devojcice,razveli smo se prosle godine u septembru.Curice su kod mene i hvala bogu na tome.On je otisao da zivi sa prijateljicom koja nam je svakodnevno dolazila u kucu i bila mi jako draga.I on redovno dolazi kod nas da vidja decu,ali je zaljubljen u svoju zenu...Brak nam je dotad bio stabilan i lep i zato mi je sada jako tesko.Podigni glavu i napred kroz zivot,okreni se svojoj decici i samo hrabro...
 
ako taj centar za socijalni rad funkcionise kao i ostatak zdravstva u ovoj nasoj zemlji,onda ce "jako" korisne savete da dobije....

i tamo verovatno samo gledaju da odrade i otkace.....i sledeci...

Центар за социјални рад нема никакве везе са здравством. :roll:
 

Back
Top