Razvod braka

U Evropi očevi plaćaju alimentaciju i učestvuju u odgajanju deteta koliko i žena. U Srbiji ne možeš Srbina ni zakonski obavezati da daje novac za ishranu SVOG deteta...
Mislim da gomila podataka koje si ovde izneo jednostavno nije tačna!

podatci koje sam ja napisala su tacni, a saveti dobronamerni,

u evropi nije tako savrsena situacija kao sto mislite( makar austriji), ocevi koji rade skoro i ne vidjaju svoju porodicu u braku, a posle :(

moju sestru je bivsi muz tuzio za sve i svasta dabi se oslobodio alimentacije (eu)... ima mnogo pricica vezanih za taj period- u svakom slucaju nije uspeo, ali je alimentacija bila veoma mala

za srbiju ste veoma u pravu na zalost
 
U Evropi očevi plaćaju alimentaciju i učestvuju u odgajanju deteta koliko i žena. U Srbiji ne možeš Srbina ni zakonski obavezati da daje novac za ishranu SVOG deteta...
Mislim da gomila podataka koje si ovde izneo jednostavno nije tačna!

Mislim da ti ipak ne znas, bez sale.
U Evropi otac od 1 marta 2009 godine moze da dobije SVOJE dete za 50% vremena
Ako to ne zeli, ili misli da ne ume, mora placati alimentaciju.
I to je totalno OK.
Mada i tamo ne placaju ako ne zele. Opet prica sa kazinom, odes u kazino, promenis 2000 eura u apoene, kao igrac rulet, das prijatelju da zameni i posle ti da novac.
Kada dodje da platis alimentaciju kazes da si kockarski zavisnik, da si potrosio pare u kazinu. Oni provere(sve se beelzi kamerama, kao i svaki ulazak unutra) i kazu e ***...
Aj sledeci mesec...
Kako je kocka bolest zavisnosti, ne mogu ti nista.

No, to poslednji sljam radi, ali eto, mozes i tako da izbegnes alimentaciju.

A ako mislis da nije tacno, zasto ne potrazis na netu
znas ono, google.com, razvod u Eu, tako nesto...pa dobijes sve informacije koje te zanimaju.
 
podatci koje sam ja napisala su tacni, a saveti dobronamerni,

u evropi nije tako savrsena situacija kao sto mislite( makar austriji), ocevi koji rade skoro i ne vidjaju svoju porodicu u braku, a posle :(

moju sestru je bivsi muz tuzio za sve i svasta dabi se oslobodio alimentacije (eu)... ima mnogo pricica vezanih za taj period- u svakom slucaju nije uspeo, ali je alimentacija bila veoma mala

za srbiju ste veoma u pravu na zalost

Srpski zakon, na papiru, je pro zenski
E sada, u praksi, ipak je ovo macho drustvo i muskarac moze da izbegne alimentaciju.
Za Austriju ne znam kako je bilo do 1 marta 2009, ali na nivou cele EU od 1 marta 2009 godine vaze isti zakoni.
Zakon se zove "zakon jednakosti roditelja" u bukvalnom rpevodu, i zakon je izjednacio pravo oceva i majki, tako da otac u celoj Eu moze da dobije dete za sebe 50%.
uslovi su, kao i za majku, da nije narkoman, kockar, pijandura, nema dosije u policiji, da ima posao, svoj krov nad glavom...
Ali sve to vazi i za majku.

A i kada dodje do alimentacije...ako se zainatis, mzoes da ne palcas nista
 
zato je gospodin i pozurio da sve rasturi. to mi je i rekao. kaze, kada mu umru roditelji i ja bih imala prava na sve to... (a stari su)....

ono sto je meni grozno je to sto me neko uopste nakon tolikih godina posmatra tim ocima. pitam se stvarno, gde je tu postovanje. da li je covek coveku VUK.

i zasto se uopste ozenio sa zenom o kojoj ima takvo misljenje. mi smo ipak pre deteta bili zajedno 6 godina.

Не би!!!

Распитај се мало код адвоката!:rtfm:

Ти си сада повређена и то је разумљиво, али зашто очекујеш сажаљење од њега?
Он се не разводи од детета, разводи се од тебе. Сам је понудио да дете остане код њега јер он има материјалних услова које ти немаш - одбила си! Сад очекујеш да ти он обезбеди материјалне услове да би ТИ била са дететом....:roll:
 
U Evropi očevi plaćaju alimentaciju i učestvuju u odgajanju deteta koliko i žena. U Srbiji ne možeš Srbina ni zakonski obavezati da daje novac za ishranu SVOG deteta...
Mislim da gomila podataka koje si ovde izneo jednostavno nije tačna!

mozda ne bih dobila stan, ali bi morao da nam placa da zivimo negde, ili doplatu za stan koji je uslovniji za dete. ....mislim. a sto se 50% vremena tice, ne bih imala nista protiv (bas naprotiv),ali je to fizicki neizvodljivo zbog obaveza oko skole, garderobe.....i ostali ,,tehnikalija,, koje bi od detetovog zivota napravile samo haos.
 
Не би!!!

Распитај се мало код адвоката!:rtfm:

Ти си сада повређена и то је разумљиво, али зашто очекујеш сажаљење од њега?
Он се не разводи од детета, разводи се од тебе. Сам је понудио да дете остане код њега јер он има материјалних услова које ти немаш - одбила си! Сад очекујеш да ти он обезбеди материјалне услове да би ТИ била са дететом....:roll:

I meni je to upalo u oci.
Mada je razumem, ipak je zivela 15 godina u tom stanu i sada aj nalevo krug...
Nije ni to bas psoteno
 
ja nemam prava i to je ok. ali da bi neko mogao da uskrati majci da bude sa detetom iz svoje tolike sebicnosti...... a sa druge strane da se boris za dete samo da bi zadrzao pozicije..... a sa trece strane JA nemam nikakva prava i to je OK, ali da li dete ima neko pravo, ako nista ono MORALNO. to je vec pitanje morala. a to je danas diskutabilno.

da smo u americi, skinuli bi ga do gole koze.

Ниси у праву.
Ако ти је толико стало до материјалне сигурности детета (да не живи у бедној собици), онда препусти дете оцу! И он је родитељ као и ти!
Ако сматраш да је за дете боље да остане са тобом - онда буди са дететом, није важно да ли је собица или вила....бар за почетак док се не снађеш.....

Немаш право да очекујеш да ти он да СВОЈ стан, да би дете могло да буде код тебе!

Размисли мало о тој себичности коју спомињеш....;)

Ок, муж се показао нефер према теби, у вашем браку....али то сада са овом ситуацијом поделе нема никакве везе....
 
Mislim da ti ipak ne znas, bez sale.
U Evropi otac od 1 marta 2009 godine moze da dobije SVOJE dete za 50% vremena
Ako to ne zeli, ili misli da ne ume, mora placati alimentaciju.
I to je totalno OK.
Mada i tamo ne placaju ako ne zele. Opet prica sa kazinom, odes u kazino, promenis 2000 eura u apoene, kao igrac rulet, das prijatelju da zameni i posle ti da novac.
Kada dodje da platis alimentaciju kazes da si kockarski zavisnik, da si potrosio pare u kazinu. Oni provere(sve se beelzi kamerama, kao i svaki ulazak unutra) i kazu e ***...
Aj sledeci mesec...
Kako je kocka bolest zavisnosti, ne mogu ti nista.

No, to poslednji sljam radi, ali eto, mozes i tako da izbegnes alimentaciju.

A ako mislis da nije tacno, zasto ne potrazis na netu
znas ono, google.com, razvod u Eu, tako nesto...pa dobijes sve informacije koje te zanimaju.

Ето, свакако треба да се угледамо на Европу - одличан савет: пркоцкаш паре да не би морао да издржаваш рођено дете!!!! :super:

:dash:
 
Не би!!!

Распитај се мало код адвоката!:rtfm:

Ти си сада повређена и то је разумљиво, али зашто очекујеш сажаљење од њега?
Он се не разводи од детета, разводи се од тебе. Сам је понудио да дете остане код њега јер он има материјалних услова које ти немаш - одбила си! Сад очекујеш да ти он обезбеди материјалне услове да би ТИ била са дететом....:roll:
Ако ти је толико стало до материјалне сигурности детета (да не живи у бедној собици), онда препусти дете оцу! И он је родитељ као и ти!

da li bise probali da dete od 10 godina ,,ostavite,, IKOME, pa cak i ocu, i da to POTPISETE i da kazete, ok, sutra je novi dan. nema veze, bice joj tamo super..... da li...????

ja da sam ovako razmisljala, ne bih ni radjala to dete. ili bih je dala u dom, pa mozda je usvoje neki iz holivuda, pa joj bude super.

a taj se razvodi jer je izracunao da je sada dobar momenat, a znao je da nema sanse da dete odvojim od sebe, taman da ima dvorac. i to je cista manipulacija. njegova. a sa detetom je inace i kada smo bili u braku bio samo vikendima, posto mu je posao takav da nikad ne znas kad dodje kad ode.
 
Poslednja izmena:
mozda ne bih dobila stan, ali bi morao da nam placa da zivimo negde, ili doplatu za stan koji je uslovniji za dete. ....mislim. a sto se 50% vremena tice, ne bih imala nista protiv (bas naprotiv),ali je to fizicki neizvodljivo zbog obaveza oko skole, garderobe.....i ostali ,,tehnikalija,, koje bi od detetovog zivota napravile samo haos.

Много гледаш америчке филмове...
А зашто би био дужан да теби плаћа стан???

Имаш ли свој посао и своју плату? Имаш.
Значи - ниси лице које треба издржавати....

С друге стране - власници стана су његови родитељи, а њихова имаовина не може да буде предмет ваше бракоразводне парнице....нити да буде основа за обавезу издржавања....
 
mozda ne bih dobila stan, ali bi morao da nam placa da zivimo negde, ili doplatu za stan koji je uslovniji za dete. ....mislim. a sto se 50% vremena tice, ne bih imala nista protiv (bas naprotiv),ali je to fizicki neizvodljivo zbog obaveza oko skole, garderobe.....i ostali ,,tehnikalija,, koje bi od detetovog zivota napravile samo haos.

nigde u evropi ili americi vam ne obezbedjuje smestaj bivsi muz, NE MORA DA VAM PLACA uslovniji stan
 
da li bise probali da dete od 10 godina ,,ostavite,, IKOME, pa cak i ocu, i da to POTPISETE i da kazete, ok, sutra je novi dan. nema veze, bice joj tamo super..... da li...????

ja da sam ovako razmisljala, ne bih ni radjala to dete. ili bih je dala u dom, pa mozda je usvoje neki iz holivuda, pa joj bude super.

a taj se razvodi jer je izracunao da je sada dobar momenat, a znao je da nema sanse da dete odvojim od sebe, taman da ima dvorac. i to je cista manipulacija. njegova. a sa detetom je inace i kada smo bili u braku bio samo vikendima, posto mu je posao takav da nikad ne znas kad dodje kad ode.

Ја сам разведена. И живим сама са својом децом. Не бих их дала оцу зато што се није показао као одговоран отац.

Али - ако си решила да је твом детету боље уз тебе (или пак теби боље уз дете? :roll:)....онда иди, живи свој живот и не очекуј да ти бивши супруг ствара услове да би ти била старатељ!!!

Није дужан то ни по закону ни по моралу! Одрасла си, здрава, радно способна! Он је обавезан да збрине дете, али не и тебе!
 
Много гледаш америчке филмове...
А зашто би био дужан да теби плаћа стан???

Имаш ли свој посао и своју плату? Имаш.
Значи - ниси лице које треба издржавати....

С друге стране - власници стана су његови родитељи, а њихова имаовина не може да буде предмет ваше бракоразводне парнице....нити да буде основа за обавезу издржавања....
mislila sam doplatu.

deo. to postoji kao opcija. bar po recima advokata.
 
mozda ne bih dobila stan, ali bi morao da nam placa da zivimo negde, ili doplatu za stan koji je uslovniji za dete. ....mislim. a sto se 50% vremena tice, ne bih imala nista protiv (bas naprotiv),ali je to fizicki neizvodljivo zbog obaveza oko skole, garderobe.....i ostali ,,tehnikalija,, koje bi od detetovog zivota napravile samo haos.

Hej, razumem ja tvoju situaciju ali zaboravi na ''NAM''. On se razvodi od tebe i ima obaveze jedino prema detetu. Prema tebi nema apsolutno nikakve obaveze. Alimentaciju će, ako starateljstvo pripadne tebi - plaćati detetu.
Ja sam ti rekla da je potrebno da se zakonski razvedeš, ali ni u jednom postu nisam spominjala da ti od njega ''izvučeš'' što više možeš. Važno je da svako ima svoja prava podjednako kao i obaveze, da bi dete najmanje trpelo.
Zaboravi na milostinju samo zato što je dete sa tobom. Glavu gore, izbori se za sebe i svoje želje.
 
Ја сам разведена. И живим сама са својом децом. Не бих их дала оцу зато што се није показао као одговоран отац.

Али - ако си решила да је твом детету боље уз тебе (или пак теби боље уз дете? :roll:)naravno da mi je bolje uz dete, samo se tako osecam potpuno u zivotu. ali je i normalno da patim zbog njene patnje i nemastine nicim izazvane sa moje strane....онда иди, живи свој живот и не очекуј да ти бивши супруг ствара услове да би ти била старатељ!!!

Није дужан то ни по закону ни по моралу! Одрасла си, здрава, радно способна! Он је обавезан да збрине дете a kako to on nju zbrinjava???, али не и тебе!
- tako sto manipulise sa svojom imovinom. strasno. definitivno je pravilo ZAKON JACEG. a to je u ovom slucaju on.

i toga je idiot i svestan, zato se sve ovo i desava.
 
Ето, свакако треба да се угледамо на Европу - одличан савет: пркоцкаш паре да не би морао да издржаваш рођено дете!!!! :super:

:dash:

Ja to smatram bolesnim, moram da se ogradim.
Samo kazem da je i u EU lako moguce izbeci alimentaciju
 
- tako sto manipulise sa svojom imovinom. strasno. definitivno je pravilo ZAKON JACEG. a to je u ovom slucaju on.

i toga je idiot i svestan, zato se sve ovo i desava.


Љута си, разумем те. Али љута си због начина на који је оставио ТЕБЕ....и то нема никакве везе са имовином ЊЕГОВИХ РОДИТЕЉА....

Зато сам ти и саветовала помоћ психолога...јер ти је потребно да рашчистиш са собом неке ствари...

Искрено, колико знам, у сигурним кућама постоји психолог који долази двапут недељно (знам бар за једну у којој ради моја пријатељица), не верујем да се разговори код психолога заказују на два месеца унапред и то у радно време....:confused:

Потребна ти је помоћ, у конфузији си (свако ко је прошао кроз развод је сигурно био у сличном стању)....треба ти стручан савет и подршка. Јако је тешко снаћи се у новом животу и новим улогама...све то јако боли и страшно је...али мораш терати напред, не смеш се качити за њега и пунити се бесом!
 
:lol: Piše u vikipediji? Pitam se koji je ovo odbrambeni mehanizam? :think: Negacija? :lol:

Ja sam ziveo u jednoj EU drzavi 3 godine.
Stvarno nemam nameru dalej da te ubedjujem
veruj ako hoces, nemoj ako neces
Tvrdim da je sve sto sam rekao tacno, tj da po zakonu o jednakosti roditelja od 1 marta 2009 godine otac mzoe sa lakocom da dobije dete 50%
Siguran sam da ce taj zakon veoma brzo doci i u Srbiju
 
Љута си, разумем те. Али љута си због начина на који је оставио ТЕБЕ....и то нема никакве везе са имовином ЊЕГОВИХ РОДИТЕЉА....

Зато сам ти и саветовала помоћ психолога...јер ти је потребно да рашчистиш са собом неке ствари...

Искрено, колико знам, у сигурним кућама постоји психолог који долази двапут недељно (знам бар за једну у којој ради моја пријатељица), не верујем да се разговори код психолога заказују на два месеца унапред и то у радно време....:confused:

Потребна ти је помоћ, у конфузији си (свако ко је прошао кроз развод је сигурно био у сличном стању)....треба ти стручан савет и подршка. Јако је тешко снаћи се у новом животу и новим улогама...све то јако боли и страшно је...али мораш терати напред, не смеш се качити за њега и пунити се бесом!


Hellen

Prema njoj je ucinjena nepravda!
Zivela je 15 godina u toj kuci i gledala je kao svoju/zajednicku
Sada se razvode, a on odigrao pametno, u dogovoru sa roditeljima, jos rpe 15 godina.
Njegovi nisu prepisali njemu kucu, da bi sve njemu ostalo, u slucaju razvoda.
Pa moj otac trazi da sve bude na njemu sto ja imam, uz recenice tipa"Ko zna sta se sutra moze desiti"
A zna se na sta je ciljao prilikom mog stupanja u brak.

Tako se u Srbiji razmislja, cinjenica je da je ona "nasankana"
I ja je razumem
Ali treba da se pomiri sa cinjenicnim stanjem
 

Back
Top