Sport i politika

ALTEC

Aktivan član
Poruka
1.379
Da li je napustanje dodele zlatne medalje reprezantaciji SR Jugoslavije od strane Hrvatske na kosarkaskom prventsvu Evrope u Atini 1995. godine bio politicki potez ili ne?
Moze li se postaviti paralela sa potezom srpskog plivaca Cavica?
Ako moze, postoji li objasnjenje da reprezentacija Hrvatske nije kaznjena za takav postupak a Cavic jeste?
 
Пре него што затворе тему.
Може .
Српски непритаљи(или пријатељи наших наепријатеља) су моћни и оно што нама није дозвољено, њима јесте.
Ватикан.
Немачка
Британија
И на крају, последично САД.
 
A zashto se neko 95.nije nashao odavde da to trazi za Hrvate?
Sami smo krivi.
Isto kao kada su u Kranju posle finala evropskog u vaterpolu ozbiljno razmatralo da se zbog divljanja hrvatskih navijacha hrvatska reprezentacija izbaci iz svih takmichenja na 2-3 godine..i shta se onda desilo?
Javi se Aleksandar Shoshtar,tada predsednik nasheg vaterpolo saveza,sa pismom da bi to bio gubitak za vaterpolo.
Shta mislite kako bi oni postupili da je bilo obrnuto?
 
Пре него што затворе тему.
Може .
Српски непритаљи(или пријатељи наших наепријатеља) су моћни и оно што нама није дозвољено, њима јесте.
Ватикан.
Немачка
Британија
И на крају, последично САД.

Samo ti nastavi ovako pa će tema biti zatvorena zbog - lupetanja.
 
Da li je napustanje dodele zlatne medalje reprezantaciji SR Jugoslavije od strane Hrvatske na kosarkaskom prventsvu Evrope u Atini 1995. godine bio politicki potez ili ne?
Moze li se postaviti paralela sa potezom srpskog plivaca Cavica?
Ako moze, postoji li objasnjenje da reprezentacija Hrvatske nije kaznjena za takav postupak a Cavic jeste?

Da li to beše ono kada su hrvatski dnevni tiskovi objavljivali od drugog mjesta a prvo nekako ispustili u tiskarnici?
 
Mi smo uglavnom, svi koji smo želeli nešto da kažemo na temu Čavića, napisali šta smo hteli i pored neviđene hajke na teme o Čaviću.
Koliko god su zaključavali, ljudi su nove otvarali.
Poenta je da nas nisu sprečili da iskažemo svoj stav, ali su zato pokazali kava je demokratija na delu.
+ su uveli verbalni delikt kad su oni u pitanju.
Na jednoj temi "super, super s grožđicama, lješnjakom i rižom" je rekao budemo li ih komentarisali sledi ban.

E PA, BANUJ! NEĆU DA PIŠEM O TIBETU.
 
Pitaje je kako bi se poneli da je poneo majicu sa natpisom FREE TIBET.......a posebna prica je to sto u LEN-u ne postoji Kosovo kao drzava....takodje su mogli da mu napomenu da skine majicu pre nego sto se popeo na postolje....
 
imao si pre nekoliko godina u vezi tibeta nekog hokejasa u Americkoj ligi koji je nosio dres na tu temu
ne mogu da nadjem link jer je bilo odavno.ja mislio da je to neka reklama kao ono orbit, pepermint i sl a posle pokazem caletu i on mi kaze da je to u vezi Tibeta tj. ovog problema danas.
 
Добро поређење си направио. Такође и ја направила сам паралелу и са фудбалским првенством, када су нас елиминисали из даљег такмичења, наводно због Милошевића, па су нам после увели санкције итд....Чудна нека правда. Напокон можемо схватити да они то нама раде ЗАТО ШТО СМО СРБИ!!!
 
I pored svih emotivnih reakcija moramo priznati da je nas plivac ipak pomesao malo politiku i sport. Naravno nije zasluzio tako drasticno kaznjavanje zbog tog cina ali misljenja sam da definitivno ne treba mesati sport i politiku.
Podrzavam poziv Mladjana Dinkica da svi izadjemo i docekamo naseg plivaca, naravno u miru i bez lomljenja po gradu.
 
I pored svih emotivnih reakcija moramo priznati da je nas plivac ipak pomesao malo politiku i sport. Naravno nije zasluzio tako drasticno kaznjavanje zbog tog cina ali misljenja sam da definitivno ne treba mesati sport i politiku.
Podrzavam poziv Mladjana Dinkica da svi izadjemo i docekamo naseg plivaca, naravno u miru i bez lomljenja po gradu.

То није тачно. Није помешао политику и спорт, он је изразио СТАВ, он није никога нападао, није никакве ружне симболе употребио. Нису га упозорили да скине мајицу, што треба да ураде да скрену пажњу менаџеру, било шта, ништа му нису раније рекли, него су чекали тренутак да га - елиминишу.
Он својом мајицом никога није вређао. А они у Холандији су се бавили политиканством јер су га неоправдано дисквалификовали!
 
I pored svih emotivnih reakcija moramo priznati da je nas plivac ipak pomesao malo politiku i sport. Naravno nije zasluzio tako drasticno kaznjavanje zbog tog cina ali misljenja sam da definitivno ne treba mesati sport i politiku.
Podrzavam poziv Mladjana Dinkica da svi izadjemo i docekamo naseg plivaca, naravno u miru i bez lomljenja po gradu.


nema potrebe za lomljenjem grada
 
I pored svih emotivnih reakcija moramo priznati da je nas plivac ipak pomesao malo politiku i sport. Naravno nije zasluzio tako drasticno kaznjavanje zbog tog cina ali misljenja sam da definitivno ne treba mesati sport i politiku.
Podrzavam poziv Mladjana Dinkica da svi izadjemo i docekamo naseg plivaca, naravno u miru i bez lomljenja po gradu.

Cuveni EU-pejac opet brani EU. Pa da li je tvoje geslo trebao da slusa i veliki knez Lazar,ako nemozes da ih pobedis ti im se pridruzi:?:
 
I pored svih emotivnih reakcija moramo priznati da je nas plivac ipak pomesao malo politiku i sport. Naravno nije zasluzio tako drasticno kaznjavanje zbog tog cina ali misljenja sam da definitivno ne treba mesati sport i politiku.
Podrzavam poziv Mladjana Dinkica da svi izadjemo i docekamo naseg plivaca, naravno u miru i bez lomljenja po gradu.

Којешта! Носити мајицу са ћириличним натписом Косово је Србија, није политички чин, већ нешто
што се подразумева и што је чињеница по нашем важећем Уставу.

Они који потежу за оваквим казнама су направили политички гест и умешали политику у спорт.
Та одлука је онако најблаже речено скандалозна, неправедна и угрожава елементарна људска права,
јер сваки нормалан човек на овој планети има право да носи симболе своје државе. То није ни по ком
закону забрањено.
 
Којешта! Носити мајицу са ћириличним натписом Косово је Србија, није политички чин, већ нешто
што се подразумева и што је чињеница по нашем важећем Уставу.

Они који потежу за оваквим казнама су направили политички гест и умешали политику у спорт.
Та одлука је онако најблаже речено скандалозна, неправедна и угрожава елементарна људска права,
јер сваки нормалан човек на овој планети има право да носи симболе своје државе. То није ни по ком
закону забрањено.
samo KiM nije više naš
 
Којешта! Носити мајицу са ћириличним натписом Косово је Србија, није политички чин, већ нешто
што се подразумева и што је чињеница по нашем важећем Уставу.

.



...po nasem vazecem ustavu ali realnost je nazalost drugacija.
Opet ponavljam da je preostro kaznjen ali i dalje mislim da nije trebao da nosi tu majicu,
u naponu je snage i kako sam kaze tek je trebao da im pokaze u bazenu kako se obaraju rekordi ali je bezveze postupio.
Mogao je makar da nosi majicu sa natpisom, Kosovo is Serbia, posto je to ipak medjunarodno takmicenje.
 

Back
Top