SILUJ BLIŽNJEG SVOG

Fifpif

Zainteresovan član
Poruka
298
Ne zna se tačno koliko je dece, sestara i unuka silovano u porodičnim kućama, ali je utvrđeno da je u 39,12 odsto slučajeva incest uradio otac, ali i da je u 53,22 odsto počinilac seksualnog zlostavljanja neko ko predstavlja figuru oca, poput očuha, hranitelja, usvojitelja....
 
To je strashno....:shock:
citala sam skoro, u Kuriru (valjda), cerka od 20 i kusur godina prijavila oca za silovanje, a on odgovorio da je ona njega silovala, i da je on jadan to morao da trpi....:roll: jednom recju.... BOLEST.... :!:
 
A zasto je ova tema na LJiS?
Najcesce su silovatelji osobe poznate zrtvi - ljudi u koje je zrtva dotad imala poverenja....Znaci - ne samo ocevi i rodjaci, nego i njihovi prijatelji i osobe od kojih bi se to najmanje ocekivalo...
Taj text u KURIR-u je velika glupost. To je najobicnije dizanje prasine da bi se uticalo da javnost pruzi podrsku silovatelju...To je u stvari odbrana koju je ADVOKAT pomenutog siledzije smislio kako bi ga izvukao...
Na zalost, obrazovanje je ovde na niskom nivou, tako da ne sumnjam da ima onih koji nisu prozreli ovu glupu pricu...
Mnogo je interesantije to sto takve siledzije budu kaznjene na svega nekoliko godina zatvora. Zahvaljujuci nasem "efikasnom" pravosudju
 
Ne zna se tačno koliko je dece, sestara i unuka silovano u porodičnim kućama, ali je utvrđeno da je u 39,12 odsto slučajeva incest uradio otac, ali i da je u 53,22 odsto počinilac seksualnog zlostavljanja neko ko predstavlja figuru oca, poput očuha, hranitelja, usvojitelja....

da uvedu smrtne kazne za silovanje, manje bi bilo tzv. bolesnika iliti pedofila... mada mislim da je smrt slaba kazna za takve... pre izvrshenja smrtne kazne bi im trebalo prirediti najgore moguce muchenje, sechu na komade recimo, vadjenje ochiju i sl. ufff... izvinjavam se ovim mnogo tolerantnijim od sebe za ovaj post, ali ovo je tema od koje mi se uvek dize kosa na glavi...
 
da uvedu smrtne kazne za silovanje, manje bi bilo tzv. bolesnika iliti pedofila... mada mislim da je smrt slaba kazna za takve... pre izvrshenja smrtne kazne bi im trebalo prirediti najgore moguce muchenje, sechu na komade recimo, vadjenje ochiju i sl. ufff... izvinjavam se ovim mnogo tolerantnijim od sebe za ovaj post, ali ovo je tema od koje mi se uvek dize kosa na glavi...

To je nista na sta sam ja spremna da uradim u takvoj situaciji... ali da ne bi pisala gadosti...
 
smrtne kazne?
sjajno, a mozda da strijeljamo oma pa poslije pitamo...:roll:
problem sa smrtnim kaznama je u tome sto se to pretvori u igranku bez prestanka
pravda kanda jest dostizna samo je spora...a ponekad se i zaebe...sta onda?

sto se zlostavljanja u obitelji tice - drasticnije zatvorske kazne, naravno, ali u tome nije sustina problema;
cutanje, ignoriranje, odbacivanje cak... - clanova najuze obitelji, okoline...:-(
e u tome je fora - zid cutanja je ono sto treba srusiti, onda ce valjda biti lakse i kaznjavati pocinioce i pomoci zrtvama...
 
smrtne kazne?
sjajno, a mozda da strijeljamo oma pa poslije pitamo...:roll:
problem sa smrtnim kaznama je u tome sto se to pretvori u igranku bez prestanka
pravda kanda jest dostizna samo je spora...a ponekad se i zaebe...sta onda?

sto se zlostavljanja u obitelji tice - drasticnije zatvorske kazne, naravno, ali u tome nije sustina problema;
cutanje, ignoriranje, odbacivanje cak... - clanova najuze obitelji, okoline...:-(
e u tome je fora - zid cutanja je ono sto treba srusiti, onda ce valjda biti lakse i kaznjavati pocinioce i pomoci zrtvama...

mislim da se iz mog posta sasvim jasno vidi na shta sam mislila, pa cesh daljnja propitivanja na neku drugu adresu...
 
Ne zna se tačno koliko je dece, sestara i unuka silovano u porodičnim kućama, ali je utvrđeno da je u 39,12 odsto slučajeva incest uradio otac, ali i da je u 53,22 odsto počinilac seksualnog zlostavljanja neko ko predstavlja figuru oca, poput očuha, hranitelja, usvojitelja....

Bolesnih ljudi ima, bezobzirnih takodje, koji iz sopstvenog zadovoljstva unistavaju tudje zivote...............ali, ono sto ja ne mogu, i nikada necu razumjeti, jesu te zene, majke koje znaju sta im se desava kcerkama i pri tom spustaju pogled.......iz straha!
Lakse im je, i ljepse gledati svoje dijete, buduceg emotivno hendikepiranog covjeka, nego suprotstaviti se i podmetnuti svoje dupe covjeku koga je sama birala!
E njih bih tukla, i to ozbiljno i nemilosrdno!
 
Bolesnih ljudi ima, bezobzirnih takodje, koji iz sopstvenog zadovoljstva unistavaju tudje zivote...............ali, ono sto ja ne mogu, i nikada necu razumjeti, jesu te zene, majke koje znaju sta im se desava kcerkama i pri tom spustaju pogled.......iz straha!
Lakse im je, i ljepse gledati svoje dijete, buduceg emotivno hendikepiranog covjeka, nego suprotstaviti se i podmetnuti svoje dupe covjeku koga je sama birala!
E njih bih tukla, i to ozbiljno i nemilosrdno!

e ovo i ja teshko varim... nekako je teshko poverovati da se sve pomenuto odigrava a da tzv. majka nema pojma... s druge strane ako "zaista zna" kakav je to monstrum od zene (poshto je majkom radije ne bih zvala)... uzas... zeludac mi se okrece pri samoj pomisli da je moguce da postoji zena uz chije se aminovanje takve stvari ipak deshavaju...
 
Bolesnih ljudi ima, bezobzirnih takodje, koji iz sopstvenog zadovoljstva unistavaju tudje zivote...............ali, ono sto ja ne mogu, i nikada necu razumjeti, jesu te zene, majke koje znaju sta im se desava kcerkama i pri tom spustaju pogled.......iz straha!
Lakse im je, i ljepse gledati svoje dijete, buduceg emotivno hendikepiranog covjeka, nego suprotstaviti se i podmetnuti svoje dupe covjeku koga je sama birala!

E njih bih tukla, i to ozbiljno i nemilosrdno!

tocno, to jeste najstrasniji momenat
samo, taj , kako ti lijepo rece - strah, koji su mu uzroci?
sta tu moze uraditi drustvo da zastiti zrtvu, pojedinca, da pomogne obitelji i kako?
 
e ovo i ja teshko varim... nekako je teshko poverovati da se sve pomenuto odigrava a da tzv. majka nema pojma... s druge strane ako "zaista zna" kakav je to monstrum od zene (poshto je majkom radije ne bih zvala)... uzas... zeludac mi se okrece pri samoj pomisli da je moguce da postoji zena uz chije se aminovanje takve stvari ipak deshavaju...

Ne znaju, malo sjutra!
Nego je ona jos i srecna jer je sa nje presao na dijete, pa ona vise ne mora da vida rane!
Katastrofa!
 
iz tvog posta se vidi samo da kod upotrebe glagola misliti ponekad nailazis na izvjesne...poteskoce...
u ostalo necu ulaziti...bilo bi previse...okrutno, a da se dalje "propitujem" s tobom ionako nemam namjeru...:roll:

bash me neshto zabole racku i za glagole i za tvoje vidjenje mog pisanja, kao i eventualne ulaske u bilo shta drugo... "okrutno" cu preskochiti poshto je mnogo smeshno, a na ovoj temi mi nije do smeha... a za ovo poslednje mi je drago...
 
tocno, to jeste najstrasniji momenat
samo, taj , kako ti lijepo rece - strah, koji su mu uzroci?
sta tu moze uraditi drustvo da zastiti zrtvu, pojedinca, da pomogne obitelji i kako?

Drustvo uraditi nesto? Pa ne znam!
Ali batina moze sigurno!

Nego, problem je sto nas od malih nogu vaspitavaju da ne postujemo zene i slabijeg od sebe!
Svaka druga nam je 'bem ti majku', pa to pocnemo jos u obdanistu da govorimo.............u kakvo drustvo onda i da se izrodimo?
To je pocetak, odatle sve krece.........
 
ako si mi rekla...onako socno, vulgarno i plitko...kao i obicno...al ajd da ne idemo ot...;)

u komunikaciji sa onima koje zelim da odyebem se uvek koristim "jednostavnim" jezikom... u ovom sluchaju ne zaboravimo, tek nakon prvog normalnijeg a neuspeshnog pokushaja... e sad, da ne kvarimo dalje temu, vishe sam za pljuvanje pedofila o kojima i jeste rech...
 

Back
Top