MORE RAM?

Reckless

Buduća legenda
Poruka
25.578
Imam Asus-ovu P5PL2-E maticnu plocu i interesuje me da li je moguce na nju postaviti vise od 2gb ram-a? I ako postoji kako se to radi, jer mi u uputsva pise da vise od toga ne moze, a cuo sam da postoji neka mogucnost ako se nesto overcklokuje... PLEASE!:)
 
Lijepo pise na specifikaciji ploce:
Memory
Supported RAM Technology: DDR II SDRAM
Supported RAM Integrity Check: Non-ECC
RAM Installed ( Max ): 0 MB / 2 GB (max)
Supported RAM Speed: PC2-3200, PC2-4300( Dual-channel DDR2 533/400)
RAM Features: Unbuffered, two DDR channels

Mozes jedino da je kloknes malo sto ti ja ne savjetujem jer ta ploca i nije za neko klokovanje...;)
 
axa :)

Manufacturer Asus
Model P5PL2-E
System Type Motherboard
Standard Memory N/A
Maximum Memory 4 GB
Sockets 4
Slots/Banks 2
Motherboard supports 4 sockets & maxes out at 4GB DDR2 533/400 non-ECC, unbuffered memory non Dual Channel Architecture.

plocha podrzava 4gb s tim shto je nemoguc dual channel sa vishe od 2x 1gb ddr2

e sad ne znam da 'l su u pitanju razlicite revizije poz
 
pa nemozhesh klokovati da ima vishe memorije ili da ti plocha podrzhava vishe :lol: mozhesh samo BRZINU (MHz) memorije, a to se radi podizanjem FSB (tj klokovanjem procesora) !
 
pa da, ali onda proc radi sporije?! ali i zavisi koju konfu i memoriju ima, ako ima AM2 znash da se brzina memorija deli sa celim brojem, znachi CPU takt/ (podeljeno) sa DDR2 takt u biosu= broj koji dobijesh, samo ga zaokruzhish na sledeci CEO broj (ako dobijesh 5.3 zaokruzhish na 6) i onda CPU takt/tim brojem!
copyright by Pablo (on me nauchio :D)
Evo moj primer, meni je mnozhilac zakljuchan na 10.5 ali FSB je 200 MHz( znachi 2100MHz/10.5 daje 200, shto znachi 400MHz efektivno ;)) ali ovo moje je Socket A, a NE am2 ;)
 
imam Intel Celeron 3.3 GHz, 2gb rama i graficku 256mb, i samo me interesuje postoji li mogucnost da dodam jos rama i ako postoji kako. Uglavnom hvala vam narode sto me nijeste zaobisli...;)
 
imam Intel Celeron 3.3 GHz, 2gb rama i graficku 256mb, i samo me interesuje postoji li mogucnost da dodam jos rama i ako postoji kako. Uglavnom hvala vam narode sto me nijeste zaobisli...;)

Mislim da te i vise supa taj procesor nego kolicina rama,jer taj celeron je na
533 MHz FSB i 512Kb L2 ,tako i da ubacis 4GB rama ne biti pomoglo,procesor je krs,mjenjaj ga...:roll:
 

Back
Top