Sta ste ovde otkrili?

. . .

Poznat
Poruka
8.586
Zanima me sta ste od muzike otkrili ovde na forumu? Ja sam ovde skoro vec 5 godina (avgust 2003.) i danas sam divanio nesto sa jednim drugom i filozofirao i dosao sam do zakljucka da za svo vreme na ovom forumu nisam otkrio nista sto bi me nateralo na slusanje. . . Mislim cuo sam za raznorzne bendove i sl. Citao o svemu i svakome, ali bas nista nisam nasao sto mi je ostalo u neko duze slusanje. . . Sve sto sam nasao u poslednjih 5 godina je zapravo sa nekih drugih foruma, sajtova i sl. A ovde, bas nista. . .
Zanima me da li je jos neko uspeo da prodje kao i ja, a oni koji nisu zanima me sta su nasli? Mozda je i tema malo vise socioloska nego muzicka, ali opet zanima me. . .
 
Hmm... sem par indie bendova... nista...
Za 90% grupa koji se nalaze ovde znam sta sviraju... a onda je jednostavno... ili volim ili ne...
A onih 10% za kojih nisam znao su me ulglavnom razocarali...

Glavni problem je po mom misljenju sto se skoro stalno vrti prica oko nekih opste poznatih bendova (izvodjaca)...
I to tipa, valja, ne valja, valja, ne valja...
Neke recenzije novih bendova bi lepo dosle...

Mada... s'a znam... ne vole ljudi da prate pop... :D
 
Ni jednu grupu nisam počela da slušam zahvaljujući forumu ili kao preporuklu nekog sa foruma.
Mada nisam zato ni došla ovde.
Jedino što mi je pomoglo je to da ovde mogu da saznajem više o grupama koje slušam, da čujem tuđa mišljenja, kritike i to.
Najveća mana ovog podforuma jer je preplavljen glupim temama na kojima ni nije moguće ostvariti normalnu diskusiju.
Mislim da većina ovde dolazi da bi ubila vreme, postavila neku sliku, izvređala nekoga, a ne da bi ostvarila normalnu diskusiju o nekom bendu. Prepun je podforum praznih, šturih tema koje nemaju veze sa muzikom i ljubavlju prema muzici.
I kako onda da se nađe nešto pametno i sazna nešto novo?
 
Ni jednu grupu nisam počela da slušam zahvaljujući forumu ili kao preporuklu nekog sa foruma.
Mada nisam zato ni došla ovde.
Jedino što mi je pomoglo je to da ovde mogu da saznajem više o grupama koje slušam, da čujem tuđa mišljenja, kritike i to.
Najveća mana ovog podforuma jer je preplavljen glupim temama na kojima ni nije moguće ostvariti normalnu diskusiju.
Mislim da većina ovde dolazi da bi ubila vreme, postavila neku sliku, izvređala nekoga, a ne da bi ostvarila normalnu diskusiju o nekom bendu.
Prepun je podforum praznih, šturih tema koje nemaju veze sa muzikom i ljubavlju prema muzici.
I kako onda da se nađe nešto pametno i sazna nešto novo?

u potpunosti se slazem sa tobom!bio sam i ranije na ovom forumu...doduse sad pod drugim nickom...i ista stvar i tad i sad!jednostavno je nemoguce postaviti temu o nekoj 'novoj' grupi a da prvih 10 postova ne bude-mani se to je sund,kic,KOMERCIJALA!pazi komercijala,a 80% njih ni ne znam sta to zapravo znaci,nego oni stariji to ne slusaju pa je komercijala a svi bismo da smo veliki .... i tako tema ode u zaborav ... a jadnicak koji je postavio nema vise snage da se bakce sa ostatkom 'bande' ...
ocu da kazem da vecina bendova prodje kroz ovaj podforum ne primeceni,jednostavno se malo njih potrudi da ode na you tube i preslusa par stvari,da malo 'pogugla' i skonta muziku ... uh ne mogu vishe :lol: :lol: :lol:
i na kraju - DA,nasao sam par dobrih stvari,grupa stagod...poz... :mrgreen:
 
Otprilike se svodi na to da ako je rec o nekom poznatijem bendu, rasprava pocne da tece u smeru koji je album / pesma najbolji. I onda ako neko na primer napise da mu je omiljena Metalikina pesma Nothing Else Matters ispada pozer, sto ne mora da znaci.
Druga varijanta je kad neko hoce da se napravi pametan, pa onda malo procunja internetom iskopa bend za koji skoro niko nije cuo i postavi temu. Na forumu se nadje mozda jedna osoba koja zna za isti, a ostali da ne bi ispali glupi takodje proguglaju i onda nesto kao komentarisu.
Problem je i to sto na forumu ima mnogo tinejdzera (a to je ako izuzmemo duboku starost period zivota kad smo ubedjeni da smo samo mi i iskljucivo mi u pravu) koji bi da prodaju pamet, neki jednostavno nemaju volje da se drndaju sa njima i manje - vise svaka tema posle nekoliko postova skrene sa koloseka.
Tako da ja ne nadjoh nista.
 
Ja jeste da sam ovde(na forumu) tek krace vreme,ali takodje nisam nishta bash novo otkrio od bendova i izvodjacha.
Ali sam uspeo da nadjem albume par bendova koje sam otkrio(ali nisam znao gde da ih skinem),jer je neko postavio vrlo koristan link na temi o thrash metalu(josh jednom se zahvaljujem:D),pa sada preko tog linka ima podosta da se otkrije.

@johnny_rover:mi klinci volimo da prodajemo pamet.:D
 
Sto se mog izbora muzike tice nista..a sto se tice ljudi potvrdilo se moje misljenje da se ide iz krajnosti u krajnost..deca nemaju blage veze o izvodjacima koje slusaju..i kad se izjasnjavaju o omiljenom bendu to je neko ko se juce pojavio..cisto da bi bili originalni..jako uske vidike imaju..ne poznaju muzicke pravce..kao pljuju po komercijali..o narodnjacima da ne pricamo..to se vidi po komentarima..udju na temu kao u zemlju cuda i balave bzvz.
 
Sto se mog izbora muzike tice nista..a sto se tice ljudi potvrdilo se moje misljenje da se ide iz krajnosti u krajnost..deca nemaju blage veze o izvodjacima koje slusaju..i kad se izjasnjavaju o omiljenom bendu to je neko ko se juce pojavio..cisto da bi bili originalni..jako uske vidike imaju..ne poznaju muzicke pravce..kao pljuju po komercijali..o narodnjacima da ne pricamo..to se vidi po komentarima..udju na temu kao u zemlju cuda i balave bzvz.

Kako su ljudi ovde puni predrasuda...
Takvi komentari uopshte nemaju veze sa uzrastom.
Ima ljudi koji idu na teme i * se a stariji su od tih klinaca(nas) duplo.

Uostalom svako ima pravo na mishljenje,ma koliko ono usko bilo.
 
Usko misljenje..iz posta si izvukao zakljucak da su samo deca u pitanju..a pod tim podrazumevam da ne poznaju dovoljno muziku..samo su culi za izvodjace 80ih na pr.ali ne znaju sta izvode..to se za stariji uzrast ne moze reci.
 
Kako su ljudi ovde puni predrasuda...
Takvi komentari uopshte nemaju veze sa uzrastom.
Ima ljudi koji idu na teme i * se a stariji su od tih klinaca(nas) duplo.

Uostalom svako ima pravo na mishljenje,ma koliko ono usko bilo.

upravu si svako moze da gleda sire ili uze niko nije upravu za sve sto kaze:o:D:D:D
:-)
A shto se tice teme:
slusham muziku od kad sam rodjen
tako da sam za jedno 5 godina slushanja odredio shta cu da slusham
pa i nisam nesto novo poceo da slusham
jer slusam rock ,pop,disco,italo-disco,hard rock. iz 80ih i 70ih pa vishe i ne mogu da punim listu onoga shto slusham.
:):):)
 
Hmmm, jesam otkrila neke... prve Mercyful Fate, kako i ne bi, još u Oathovo doba.
Bodome i Norther baš davno, isto na početku... onda Astarte, pa Insomnium, i najvažnije Evergrey.
bilo je tu i nekih trance izvođača, ali ne mogu se setiti konkretno kojih.
a tek na Maiden forumu... ih, o tome da ni ne pričam.
ma utiču forumi dosta na mene u tom smislu i ne žalim se.
 

Back
Top